Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Bocs, de nem bírtam ki. Név...

Bocs, de nem bírtam ki. Név nélkül. Szerintetek?

Figyelt kérdés

Ma ezt olvastam egy közösségi oldalon egy bejegyzés (ami arról szólt, hogy egy állatvédő szervezet eledel-adományt kapott a cicáknak) kommentjében: "ez jó, és én is örülök, de - és ezért most lehet szidni - az örömöm akkor lenne teljes, ha már itt Magyarországon is széles körben kapható lenne teljes értékű vegán macskaeledel, és nem lenne szükség más állatok életének kioltására azért, hogy a cicáink kiegyensúlyozott teljes értékű táplálékhoz jussanak.."

Várom a véleményeteket, pro és kontra.



2013. febr. 3. 20:24
1 2
 1/15 bamboochatheone ***** válasza:
78%
Adjunk a tigriseknek salátát! Biztosan értékelni fogja hogy más állat nem halt meg.:) Nagy hülyeség az egész.
2013. febr. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
44%
a macska ragadozó, a fent említett kommentelő meg gázosan hülye
2013. febr. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
77%
Mint az előző is mondta, a macska ragadozó, a legjobb neki ha húst is kap, sok tápanyag van benne amire szükségük van
2013. febr. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 YourDestiny ***** válasza:
72%
Bamboocha talált. A természet rendjét, a természet láncreakcióját úgyse törölheti el senki. Van, hogy a kis lépést kár erőltetni, mert összességében nem vezet sehová. Olyan ez, mint homokszem a sivatagban, és setovább.
2013. febr. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 YourDestiny ***** válasza:
47%
Hogy összességében nem vezet sehová, ezalatt ugye azt is érthetjük, hogy talán több lenne a dolog hátránya. Példa az előttem szólók sora.
2013. febr. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
59%

Erről én a macskákat kérdezném meg...


Van itthon egy kandúr és egy nőstény, valahogy a zöldségeket/származékaikat nem csípik. Viszont amikor "potyadékot" kapnak - mondjuk ha májat csinálunk és a széleiről a nem tökéletes részeket megkapják - akkor szinte meg vannak vadulva.


Ez szerintem vicc - valamiféle "válasz" a gyakran túlzásokba eső állatvédőknek.

2013. febr. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
73%
A macska megbetegszik ha nem kap húst... Ugyanis taurinra és rengeteg fehérjére van szüksége. (több fehérjére mint egy kutyának).
2013. febr. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Nem vicc, tényleg ezt olvastam, ki is akadtam, ha valaki vegán, attól még nem kell az állataira/gyerekeire/körülötte élőkre erőszakolnia. És nekem is ez volt az első reakcióm, hogy a kutya és a macska húsevők, erre kaptam, hogy 'de az a kaja teljes értékű és van benne taurin' ... na bumm, gondoltam, holnaptól szóján és tofun fog élni a macskám...

Szóval nem provokációnak szántam, csak kíváncsi vagyok a véleményekre. Nem bántom én az extrém evőket, amíg csak saját magukat gyötrik. Én azt gondolom, nem véletlenül lettünk úgy teremtve, ahogy, az ember is húsevő is és kész. Az már más dolog, hogy mi nem vadászattal teremtjük már ide a húst. Nem csípem én sem a vágóhidakat, nem tudnék olyan állatot megenni akit a szemem előtt öltek meg, én nem is tudnám megtenni, de a szervezetem ordít, ha egy hétig nem eszek húst.

2013. febr. 3. 22:35
 9/15 anonim ***** válasza:
50%

Érdekes.

Megnézném azért a vegán macskatartó arcát, amikor a háziállatát kiengedi egy kicsit - a jószág meg kapva az alkalmon egérrel vagy kismadárral a szájában térne vissza 10 perc múlva és elkezdené a bejárati ajtó előtt csócsálni a zsákmányt...

2013. febr. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Mecse ***** válasza:
56%

Rémületes. Remélem senki nem ír pro véleményt, jézus.


Az egy dolog hogy az ember saját magával kapcsolatban hozhat ilyen döntést, de a macska -bármennyire is háziasított- attól még ragadozó, és ahogyan írta is valaki gyönyörűen előttem, taurinra van szüksége, mert meg is vakulhat ha nem kapja meg a szükséges mennyiséget belőle, ez pedig a husiban van, nem a spárgában.


Nekem semmi problémám a vegetáriánus vagy vegán emberekkel, de ez a saját döntésük kell hogy legyen, gyerekekkel kapcsolatban sem tetszik mikor a szülők eldöntik helyette hogy Pityuka te mostantól vegán leszel. Majd ha Pityuka megnő, eldönti akarja-e.


A cica nem fogja akarni. Komolyan ez olyan mint azok az okosok akik a szfinx cicájukat önkifejezés címén altatásban tetováltatják...

2013. febr. 3. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!