Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskával szemkontaktus. Jó...

Macskával szemkontaktus. Jó ez, vagy hagyjam?

Figyelt kérdés
Sokszor bámulok bele a szemébe, és ő se kerüli ezt el. És nem tudom, ez most jó e neki vagy nem.. Mert valahol olvastam, hogy macskáknál szemkontaktus támadás jele. De valamikor ő is direkt rámnéz, és pont dorombolás, simi közben. Vagy ha alszik és néz velem szembe, én meg hosszasan bámulok a szemébe és akkor még a fejem is közel van hozzá.
2013. febr. 3. 21:00
 1/4 anonim válasza:

Ez hülyeség én folyton bámulom a macskánkat

És nem csinál sémmit!!!!

2013. febr. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Szerintem nem mindegy, hogy hogy nez. Regen egy baratnom vendegsegben volt nalam es a macskam nagyon bamulta ot. A baratnom belement a jatekba es elkezdtek farkasszemet nezni. Az lett a vege, hogy a cicus egyszer csak ugrott egyet es szettart karokkal (mellso labakkal) a fejenek ugrott. De nem meregbol, csak jatekbol. A kormeit nem eresztette ki, de a vendeg rendesen megijedt. :) A cica nem akart rosszat, csak ugymond megviccelte ot.
2013. febr. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Utolsó, akkor a te barátnődet fixírozta a macska. Ez amit az enyém csinál nem fixírozás, csak folyamatos szemkontaktus (vagy amit én csinálok vele). Ha fixíroz akkor észre lehet venni, mereven néz, általában tág pupillával, feszülő test és csapkodó farok, akkor tuti, hogy neked ugrik. xD
2013. febr. 3. 21:19
 4/4 anonim ***** válasza:
A macskáknál nem az aggresszió jele, ha a szemedbe néznek, viszont az, hogy hogyan csináljátok azzá teheti. Ha mereven pislogás nélkül nézel a szemébe, az neki azt jelenti, hogy felsőbbrendűnek tartod magad a ranglétrán, és ha nem a gazdija vagy, ezt zokon veheti tőled. :) Szóval pislogjatok közbe, és akkor teljesen normális a szemébe nézni, mint az embereknél.
2013. febr. 4. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!