Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Képes e egy macska rohamjelzésre?

Képes e egy macska rohamjelzésre?

Figyelt kérdés

Epillepszia, narkolepszia, szívroham, stb. Rohamjelző kutyák léteznek. A macskák is képesek érzékelni ugyanazokat a szervezeti változásokat, mint a kutyák. De vajon jelezni képes e egy macska? Természetesen ehhez szoros kötődést kell kialakítani az ember és állat között. Tehát egy macska képes e egy olyan embernek jelezni a rohamot - akár egyszerű féltésből -, aki közel áll hozzá?

Olyan macskáról tudok, amelyik bár karomal játszik, a gazdája bőréhez érve a karmait visszahúzza, vagy különböző kézjelek segítségével engedelmességre, trükkökre tanítható.


2013. febr. 3. 23:06
 1/4 A kérdező kommentje:
Légzésfigyelő macskáról már hallottam, de ez a történet nem tudom, hogy mennyire igaz. Olyan macska is van, akinek bár nem lett tanítva, ha gazdája kimegy a szobából otthagyva egy tányér hallal a macska nem fog enni belőle, mert az a z emberé (mindezt úgy, hogy az ember percekkel azelőtt kóstoltatta meg vele a halat)
2013. febr. 3. 23:10
 2/4 anonim válasza:
A macsekok is érzik a betegséget.Aki "közeli viszonyban"van velük,az megérti a jelzéseiket.Anyukámnak a rákját mutatták meg,h hol van,és sajnos ott volt.
2013. febr. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Mecse ***** válasza:

1-es típusú diabéteszes vagyok 14 éves korom óta. A cicám az alacsony vércukorszintemet abszolút megbízhatóan jelzi. Soha nem tanítottam rá, van egy nyávogása amit csakis akkor produkál amikor alacsony (lesz) a cukrom, vagy éppen leesőben van. Mivel vigyázok magamra ez nem sokszor történik, ezért is tudom biztosan hogy ő mindig "szól" nekem erről. Persze az alacsony vércukrot meg lehet érezni is, de ő hamarabb tudatja velem, minthogy én elkezdeném érezni.


Nagyon szoros kapocs van közöttünk, nem tudom ennek van-e köze hozzá, szerintem van. :)


A test kémiai változásait ugyanúgy érzékelik a cicák is és szerintem ha bármilyen jelét adják annak hogy észrevették a változást az ember pedig rádicsér illetve érzékelteti velük hogy ez remek dolog és jó származik belőle (akár jutalomfalattal, akár egyébbel), szerintem ők is képesek rá.


Amerikai cicáról tudok aki szintén ragdoll mint az én kandúrkám, aki epilepsziás roham előtt jelez például.

2013. febr. 4. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ők is biztosan érzik, és biztosan meg is lehet tanítani nekik. Szerintem fontos lehet, hogy legyen tanítgatva a cica mindenféle dolgokra, mint a kutyák, hogy jól karban legyen tartva szellemileg, így ez is biztos könnyebben megtanítható neki.
2013. febr. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!