Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nagyszüleim Junior kajával...

Nagyszüleim Junior kajával etetik a cicát, aki iszonyatosan dagadt! Ettől hízhatott el?

Figyelt kérdés

Olyan széles a macska háta mint egy kisebb malacé... Nagymamámék szerint "ilyen fajta". Valószínű, hogy a folyamatos junior kajától hízott el így szerencsétlen?

Gondolom, nem lesz túl jó, ha a macska túlsúlyos, rengeteg betegsége lehet. Eddig még szerencsére nem jelentkezett semmi (időzített bomba), jelenleg 5 év körüli a cica.


Múltkor vittem felnőtt macskáknak való tápot és sima alutasakost Fressnapfból, de mikor legközelebb mentünk, megint junior kaja volt a szemetesben... Falun nem is lehet mást kapni, vagy csak nem tudják szegények, hogy mit is vesznek?

Kijáró cica egyébként, de ideje nagy részét benn tölti a kanapén.



2013. febr. 5. 11:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ráadásul a Junior táp drágább is! Biztosan nem tesz jót egy felnőtt macskának. Ha nem lehet kapni mást a boltban, rendeljetek internetről, akár te rendeld meg, pl. Brit prémium táp, nagyobb mennyiségben jó ára van. Vagy vedd meg te boltból a tápot.
2013. febr. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Próbáljatok ki valamilyen light tápot és ha ízlik neki, rendeljetek nagy mennyiségben, így a nagyiéknak nem lesz rá gondja. Alapvetően nem a junior változattal van a baj, hanem a mennyiséggel. Juniort is lehet etetni, csak kevesebbet, lightot is lehet etetni, abból többet. Én az utóbbit javaslom, mert a cicának nem tesz jót hagy nagyon kövér.
2013. febr. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Múltkor ha jól emlékszem, vettem 6x4-es kiszerelésű alutasisakat, Felix (3x4) meg Bio Plan (3x4) kaja volt, és kb egy hét múlva nem volt belőle semmi... Vagy ennyit zabáltatják szegényt, vagy elajándékozták a macskakaját... :D (jellemző rájuk a továbbadás). Vettem még hozzá Premier tápot, 2 kg-s, ebből még van sok.
2013. febr. 5. 11:41
 4/12 A kérdező kommentje:
A Light kaja jó ötlet, szétnézek. Köszönöm.
2013. febr. 5. 11:41
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Csökkenteni kellene az adagot is. Nem kéne, hogy mindig legyen előtte kaja. Jobb lenne átállni a napi 2x-i etetésre, kisebb adagokkal, nem drasztikusan, de csökkenteni!
2013. febr. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Az 5 éves macska már nagyon nem junior, természetesen attól simán elhízhatott. A korának és fajának megfelelő kajával kell etetni az állatokat.

Ha jót akarsz a cicának és nagyszüleidnek, próbálj nekik bespajzolni felnőtt macskakaját, ami kitart egy ideig...ha már a bolti táphoz ragaszkodtok.

2013. febr. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Képet nem tudnál linkelni? Imádom a dagadt cicákat!!:D
2013. febr. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy hízik tőle, a Junior tápnak jóval magasabb a tápértéke, hogy a kiscicák megfelleően fejlődjenek.

Ha olcsóbb tápban gondolkodsz, van fogyókúrás, én ezeket adom a cicunak:


Multifit Light alutasakos (most 12x100g=1199 ft)és száraz is van belőle,

vagy szárazból pedig a Perfect Fit In form:

[link]

2013. febr. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nincs róla képem, de hasonlót tudok mutatni :D

Itt ezen a képen a bal oldali cicához hasonlít :( nem tudom, hogy ez Photoshop-e...

[link]


Egyébként köszönöm az ötleteket. Szerencsére a száraz kaját nem fuserálták el, csak a tasakosok tűntek el valahova (hacsak meg nem etették vele, de 1 hét alatt az borzalmas mennyiség...). Remélem, fogy majd valamennyit, mert látszik, hogy szeretik a cicát, és az idősebbek hajlamosak azt hinni, hogyha telibenyomják kajával a szeretteiket, azzal letudták a szeretet kimutatását...

2013. febr. 5. 14:16
 10/12 anonim ***** válasza:

Jesszus, ha tényleg ekkora, az nagyon elhízott!

Azt próbáld megértetni a mamáékkal, hogy a túlsúly nem esztétikai probléma, hanem cukorbetegséghez és egyéb problémákhoz vezet, amik a cica életébe fognak kerülni!

Az én cicám "csak" 7 kiló, de a light tápból is csak egy alutasakost kap naponta, két részletben és kb. 50 gramm szárazat. Még így sem nagyon fogy, de legalább nem hízik tovább.

2013. febr. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!