Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Teljesen hülye a macskám,...

Teljesen hülye a macskám, nincs itt egy hozzáértő ember aki segíteni tud?

Figyelt kérdés

Felnőtt macska, nem hajlandó a dolgát a macskabudiba végezni. Már körbepisilte, szarta a házat, mindenhol, még a macskabudi mellé is odamegy, épp csak bele nem. Már volt hogy bezártam kis helyiségbe a budival, de inkább a fekhelyére pisilt, ha megverem sem jobb semmi... kertes házban lakunk, ha kirakom akkor sem megy sehova, hanem az ajtó elé végzi a dolgát és várja hogy beengedjük.


Tettem már fel kérdést itt amire mindenki azt mondta hogy ivartalaníttassam, de a doki azt mondta attól még semmi nem fog megváltozni, mert ez nem jelölés amit csinál. Tehát tök felesleges lenne ivartalanítani. De akkor meg mit csináljak? De a dokiban sem vagyok biztos, mert vidéki orvos, mittudomén mennyire ért a macskákhoz...


2013. febr. 7. 14:30
1 2
 11/15 Mecse ***** válasza:
100%

Nekem az egész családom "vidéki" bár utálom ezt a kifejezést... ezáltal én is az vagyok (bár Pesten lakom), nyírségi hogy pontos legyek. Elnézést hogy nem kimondottan a kérdésre válaszolok, de nagyon idevág.


Amikor édesanyám a kutyusát szerette volna ivartalaníttatni, szabályosan az állatkórházban kis csoportnyi asszisztens-nővér-orvos gárda próbálta CSOPORTOSAN lebeszélni róla!! Olyan szinte hogy "Ilyen gyönyörű kutyát VÉTEK ivartalaníttatni, mennyi csodálatos kölyök születhetne tőle!!!" és a többi és a többi és hogy neki van szuka kutyája és hogy vállalunk-e fedezést és ennyi és annyi pénzért, és stb., de nem úgy hogy egyszer elmondták, misszió-szerűen követték anyumat.


Még aznap reggel is amikor bevitte hogy altassák be a kutyit, szabályosan eléálltak és kérlelték hogy gondolja meg, merthogy mennyire gyönyörű kutya, húzták el az adminisztrációt és negyvenszer megkérdezték tőle hogy biztos-e benne hogy tényleg akarja, hogy nem gondolta-e meg magát!


Komolyan mondom hogy azt kívánom bár túloznék, de nem, az orvos olyan képet vágott mikor meglátta a kutyát akt műteni fog, mintha legalábbis az ő golyóiról lenne szó.


Ezek azok az emberek akik amikor meghallják hogy a macskám ivartalan maroknyi kora óta, akkor elhúzzák rá a szájukat és mondják hogy pedig de gyönyörű állat és látszik a szomorúság a szemükben...


Rémületes a helyzet szerintem (ez speciel Nyíregyházán fordult elő, hogy pontos legyek).


Elnézést még egyszer hogy nem a kérdésre reagáltam, ha valakit nagyon zavar akkor töröltetheti ezt a hozzászólást :).

2013. febr. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

9. voltam.

Jogos a meglátásod. A helyi, falusi állatorvos nem ivartalanította, (irigy vagyok-én!) cimszóval.

Közeli városba vittem, (25km) ahol mindent kitalált az állatorvos, csak ne kelljen megcsinálnia.

Szegény cic már teljesen felszerelt hordozóval, pléddel.

Törzsutas kártyát kaphatna, annyiszor autókáztattam, mindezt, ivartalanítás okán.

Szegénykém itt nyávog... Pesten vesz a lányom neki mindenféle bolhacseppet, fésűt, és ami a normális állattartáshoz kell. Még jó, hogy macskaalom kapható.

Bocsi, tényleg nem a témához vág, de a macska nem állat?

Legalábbis vidéken? Alföld közepén élünk.

2013. febr. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Az én vidéki orvosom amikor vittem a nőstény macskáimat ivartalaníttatni, kiszámolta, hogyha nem vittem volna, hány kismacska született volna az évek alatt, rendes orvos.

Hihetetlen, hogy vannak orvosok akik ellenzik, még falun elmegy, ha valaki pl. nem kisállatorvos. Ők hogy gyógyítanak, vagy nem is érdemes, majd majd úgyis születik másik felfogással vannak?

2013. febr. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Maxitabi ***** válasza:

Nagyon sok jó meglátást már leírtak- vérvétellel orvos állapítsa meg, hogy nincs semmi szervi baja,

Te nézd meg alaposan, nincs-e elváltozás a bőrén, szájában,feneke körül. Ha minden ok, akkor változás,stressz,figyelemfelkeltés ill tiltakozás is lehet.

A lakásban van magas helye, ahova fel tud mászni és biztonságban érzi magát?Vagy el tud bújni valahová-a cicák szeretik a nyugalmat (egy kartondoboz is megteszi néha) és szeretik szemmel tartani a területüket.

Még egy tipp: még egy alomtálca. Nálam egybe kakilnak,másik kettőbe csak pisilnek.. És válts almot is, esetleg alomtálcát, hátha az a baj.

A cicát meg ne verd meg nem tanul belőle, nincs hosszú emlékezetük-abban a másodpercben lehet csak büntetni, vagyis felesleges-azon túl, hogy akkor sem verünk sem gyereket, sem állatot!!Használj virágspriccelőt tiszta vízzel,az elég.

2013. febr. 8. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Szia!


Az én macskám is ezt csinálta, mindent próbáltam, azt hittem, hogy csak nagyon kezelhetetlen, de kiderült, hogy húgyköves, ezért fájdalmas neki a pisilés, az almot pedig így összeköti a fájdalomérzettel. Ezért mindenhova pisil, csak oda nem.


De a macska egyébként is kényes az alomra, érdemes lenne több félét kipróbálni, máshová tenni az almos tálcát (vagy más fajtát abból is). (De ha megteheted, szerintem egy másik dokival vizsgáltasd ki, mert ez betegség jele is lehet.


Az ivartalanítás nem hülyeség, olvass utána.


Megverni nincs értelme a macskát, azzal, hogy bántod, csak fokozod a helyzetet, és még meg is utál. A macska nem hülye. Valamit jelez ezzel, arra kellene rájönni, hogy mit.

2013. febr. 15. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!