Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi a különbség a macska...

Mi a különbség a macska eledelek között?

Figyelt kérdés
Sokszor utána olvasgatok, hogy milyen kajákat ajánlanak a macskáknak és látom, hogy sokfélét szinte szemétnek tartanak. Mitől/miből lehet tudni/látni, hogy a macskát rossz minőségű eledellel etetik?
2013. febr. 8. 18:40
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Van amiből csak az van. Nedveset is kell enniük. Az enyém pl. Leonardot kap nedvesből, de a Smilla is jó árban van. Rengeteg féle és márkájú táp van.
2013. febr. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

"Ízletesség: etetési kísérletek bizonyítják, hogy a macskák nem egy bizonyos ízt (pl. hal, máj) preferálnak, valószínűsíthető, hogy a számukra megfelelő magas fehérjetartalom és a gyártási technológia befolyásolja őket a választásban."


Akkor most a gagyit miért eszik és a Whiskast? Áááááááááááááááááááááááá

2013. febr. 8. 19:55
 13/21 A kérdező kommentje:
Pont ez is a gondom, hogy most néztem egy oldalt és olyan márkák is voltak rajta, amit még csak nem is hallottam, fel van sorolva lent az összes márka 82 (lehet ez nem csak macsek kaja és lehet más is van benne/biztos, de szerintem akkor is óriási a választék). Végül is szerencsém van, mert a cicám nem annyira válogatós, eddig próbáltunk mi is többféle száraz ill. tasakos kaját is és elég szépen eszi mindet. Csak rám jött a para, hogy nem megfelelő neki ez és lehet rosszul etetem. Külsőre egészségesnek látszik, de hosszú távon nem tudom. Mindegy is, eldöntöttem, hogy továbbra is keverem és fog kapni mindenfélét.
2013. febr. 8. 20:02
 14/21 anonim ***** válasza:

A száraz táp egészségesebb. A nedves tápot lehet, hogy jobban szereti a cica (megint csak nem a 4% hús, hanem az ízfokozók miatt, valamint az illatuk is erősebb), de sokkal könnyebben alakul ki tőlük fogkő, attól pedig fogínygyulladás, mert a nedves táp megtapad a fogakon.


Az ízletességi vizsgálatokon biztos, hogy jobban ízlik a cicáknak a fehérje, mint a gabona, de az is biztos, hogy az ízfokozók sokkal kevesebb kerülnek, mint a hús. :)

Arról nem is beszélve, hogy az állati melléktermék nem hús, hanem bőr, csont, belsőségek, pata, szarv, vagyis minden, amit semmi másra nem lehet felhasználni, csak bedarálni az 1000 Ft/ kilós Whiskasba pl.


És az is lehet, hogy jobban ízlik nekik a Whiskas, mint az Acana, de ez értelemszerűen nem a magasabb fehérjetartalom miatt van (mert az ugye összehasonlíthatatlanul kevesebb), hanem az ízfokozók miatt. A másik a színezék, ami már egyértelműen a gazdiknak szól, azt hiszik, hogy a zöld a zöldség, a barna meg a hús... az állat testében meg csak halmozódnak a teljesen felesleges, káros anyagok.

2013. febr. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Na de csak száraz táp? Neked Wintersunset vannak cicáid?


Nekem az a fura, hogy annyira fikázzák a macska eledeleket, de közben meg nem halnak tömegesen az állatok tőle. Azért csak feltűnne már az embereknek (bármennyire is birkák/ebben én is) ha az állatuknak rossz közérzete lenne, betegeskedne vagy az élettartama minimális lenne. Nekünk volt egy cicánk, aki szintén többféle száraz táp és tasakos kaját evett ő 14 évet élt, sajnos elpusztult (valami fura betegség miatt, de nem volt köze a kajához legalábbis nem mondták a dokik és én sem hoznám összefüggésbe). Szóval tapasztalat alapján meg mondhatni eléggé táplálóak a fentiek is. Engem a tapasztalatok tudnának igazán meggyőzni nem az összetétel, persze az is fontos, de úgysem tudjuk, hogy a macskákra hogyan hatnak, mert nem hinném, hogy sokan csak úgy kíváncsiságból vérvizsgálatra vinnék, hogy kiderítsék milyen hiánybetegsége van a cicájuknak.

2013. febr. 8. 20:40
 16/21 anonim ***** válasza:

Ez attól is függ, hogy mihez szokik a cica. Régen, mikor még pici voltam és nem szóltam bele a macsakügyekbe. volt egy cicánk aki csak otthoni maradékot, husit kapott. Aztán kibuliztuk, hogy vegyünk neki konzervet. Nem ette meg, csak megszagolta és nézett ránk, hogy mit kezdjen vele. Ha egy macska kiskorától whiskast kap, az a megszokott neki és nem igazán igaz rá, hogy tápanyag szerint válogat. Viszont egy "hagyományosabb" macska, lehet, hogy nem eszi meg a gyári tápot.

Ez régen volt, most is vannak cicáink, ők persze tápot kapnak. Az aldis táp szerintem jó, megfizethető, szeretik és aránylag nagy a hústartalma. A legjobb az acana és orijen. Elég a száraztáp, nem kell minden nap konzerv. Inkább helyette olcsóbb hús.

2013. febr. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Nekem az az abszurd, amikor a whiskast megveszik, olyan áron amin már sokkal jobbat kapna. Ha valaki költeni akar a macskára, butaság rossz minőséget venni drágán, ha vehetne jó minőséget is. Ha pedig kevés a pénze valakinek, inkább vegyen egy adag húst, nyesedéket a hentestől fillérekért és azzal javítson a macska étrendjén. Többet ésszel, mint pénzzel. Én úgy etetek, hogy egész nap van a macska előtt száraz táp és egyszer vagy kétszer kapnak nedveset vagy húst.
2013. febr. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Azért fikázzuk (vagyis személy szerint én :)) a Whiskast és társait, mert 1000 Ft/kilóért adnak alacsony minőséget, miközben az ár miatt a legtöbben abban a tudatban élnek, hogy ez egy minőségi táp, pedig nem. Ha már ennyit költ, akkor kapjon is érte valamit, nem? Mert ha ugyanezt megveheti 200 Ft/kg-os áron is, és ezt akarja a macskájának, akkor vegye meg olcsón. Tájékozódjon!


Nekem két mentett cicám volt, az egyikről kiderült, hogy leukózis pozitív, a másikat már direkt betegen választottam ki. Nálunk nagyon fontos volt a táp minősége és az immunerősítők, mert ez a betegség az immunrendszert gyengíti, mindenféle fertőzést könnyebben elkap a cica. Én is vettem nekik nedves tápot a száraz mellé, de kizárólag nagyon olcsót - ők szerették és ez volt a cél - a tápanyagot a száraztápból kapták . Legalább tudtam, hogy "jóízű vizet" adok nekik, csak az ő kedvükért, és nem vettem meg négyszer annyiért ugyan azt, szép csomagolásban. Sajnos már nincsenek velem.

2013. febr. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 Maxitabi ***** válasza:
100%

Szia,

szerintem is jobb lenne, ha konzervet-nedves tápot ennének a cicák-mivel tudjuk, hogy maguktól nem isznak eleget-sajna.

Ezért tőlünk nyugaton és ÉAmerikában a BARF etetés szerint etetnek nagyon sokan:hiszen a macskák egeret vennének..

Tehát nyers etetés-hús,pürésített zöldség, gyümölcs,taurin kiegészítéssel-hetente egyszer belsőség,szív-abban van.

Persze kényelmesebb tápozni..

A jó minőségű konzerv jellemzői ugyanazok, mint a jó száraztápé:tilos gabona, cukor,ízfokozók,színezékek, E-anyagok, és minél kevesebb mesterséges vitamin.

Hogy hosszú távon hogyan jön elő a különbség,az passz. Én meg vagyok győződve róla, hogy előző cicám,aki hills szárazat evett egész életében-akkor még tudatlan voltam táplálás ügyében-a kajától lett daganatos..

Tehát legfeljebb 1-2 évvel rövidebb lesz az élete,többször kell dokihoz vinni,vagy egyszerűen csak több alom fogy,mert több végtermék távozik.

Mindenki maga kell döntsön etetés-ügyben,hisz a pénztárcától is függ.

Ajánlom, olvass angol v német nyelvű fórumokat,nézd meg a

[link]

oldalon a nálunk kapható tápokat.

Nálunk orijen az alaptáp,mivel MC-m nem hajlandó nedveset enni-,acana és most wildcat cheetah-val (ezt Ausztriában vettem, német táp-szeretik,de kicsi a szemcseméret) ill leonardo kacsás-sal változatossá téve.Reggelente aldis shah konzerv v szószos van vízzel higítva,sörélesztővel keverve,ritkábban almo nature,landfleisch,shesir,mac's, (porta21,terra felis,grau-Ausztriából). Sajna sem joghurt,sem sajt,túró stb nem nyerők.

Ritkábban kapnak nyers csirkenyakat,marhahúst,csirke-pulykahúst-de minimális mennyiség fogy ezekből.

Visszatérve eredeti kérdésedre,mivel a gyengébb tápokba is bele KELL tenni az előírás szerinti minimális tápanyagokat,csak a végterméken látod esetleg(vagy szagolod), hogy nem olyan jó a táp,vagy hízik a cica-dagad..

2013. febr. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Mecse ***** válasza:
100%

Wintersunset leírta szépen mire kell odafigyelni így szorosan a kérdésre már nem is kell válaszolnom, viszont elmondom mit gondolok.


Maxitabi válaszának nagy részét másolnám én is ide (de nem fogom ! :D), annyit akartam írni hogy igen, tőlünk nyugatabbra a teljesen száraz táppal etetést meghallva kb. instant módon elítélik az embert, ott ez számít nagyon "maradi"-nak. Félreértés ne essék nem ítélek el senkit!


Jó minőségű kevés száraz táp van a cicusom előtt éjszakára és nappalra hogy amikor rájön akkor tudjon rágcsitálni. A legtöbb embernek egyébként aki a nedves tápot túl nedvesnek tartja és ezt hozza fel mint kontra érvet (80%.a víz és a többi), igazából mindig mosolygok rajta mert tudod miben van még sok víz? A HÚSBAN, ami a természetes tápláléka ennek a szerencsétlen állatnak :)


Tehát amikor azzal jönnek hogy jaj a nedves táp az víz konzerv formában akkor ez igazából egy pro érv kellene hogy legyen, mivel hát igen, igen abból is sok van benne, ez az értelme annak hogy etetem a macskámmal (amellett hogy ez áll a természetes eledeléhez a legközelebb). Leonardo minden ízében megy nálunk, Smilla dettó, Porta21 és Grau (zooplus által szállítva Németországból), Miamor (nem mind, válogatni kell melyikek jók), de szerintem már minden nedves tápot ami prémium, kóstolt a macsekom, még DM-es 60%-os husi tartalmú Dein Bestes-t is.


Ha választhat hogy szárazat eszik vagy nedveset, mindig, 100%-ban a nedveset választja, úgy is hogy nincs benne ugye semmi cukor, semmi ízfokozó, semmi színezék, semmi ami mesterségesen "feljavítaná".


Ő is eszik nyers husit, csirkemellet, darált csirkenyakat, szívet, májat, répát (:DDD).


Az nagyon jó kérdés hogy miből látszik hogy egy táp nem jó táp, mármint a cicán. Azért nem tudok nyilatkozni személyes tapasztalat alapján mert sosem etettem szeméttel, de sokan vannak akik itt is ilyen-olyan kérdésnél beírják hogy tápváltás óta szebb a szőre a macskának, kevesebbet kakil (mivel többet tud az elfogyasztott ételből hasznosítani), kevésbé büdöset, aktívabb, jobb kedvű, ilyesmik.


Na most nyilván ezt nem mindenki veszi észre a cicáján, ahhoz együtt kell élni a macskával legalábbis kinti-benti cica szinten hogy ilyeneket az ember kiszúrjon vagy feltűnjön neki.

2013. febr. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!