Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szabad e ceruza lézerrel...

Szabad e ceruza lézerrel futtatni a cicát?

Figyelt kérdés
2013. febr. 10. 21:23
 1/10 anonim ***** válasza:
20%
Nem szabad, mert nem lesz sikerélménye.
2013. febr. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%
Nem igazán, mert mivel soha nem tudja elkapni, a megszállottjává válhat. Aztán mikor már az árnyékokat is kergeti, nem tudtok majd mit csinálni vele.. játszatok valami mással, húzz előtte zsinórt.
2013. febr. 10. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%

Persze, butaság...

Sajnos nem egy macskáról hallottam már, amelyik teljesen megőrült a lézerért. Mikor abbahagyták a játékot, órákig nyávogtak a folytatásért, nem játszottak semmi mással. Volt olyan, amelyik a lézer után pl. a csillogó CD lemezekre szokott rá, és egész nap szinte csak azt várta, hogy valaki elővegyen egyet, a nap többi részét teljesen leverten, szomorúan töltötte. Olyan kutyáról is tudok, akit szinte az őrületbe kergettek a lézerrel, és amelyik később az árnyékokat kezdte el kergetni. Nem tudom pontosan, hogy ilyen extrém viselkedés mitől alakulhat ki egyes állatokban, de szerintem köze van ahhoz, hogy a lézert soha, de soha nem tudja elkapni.

2013. febr. 10. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Inkább zsinórral játssz vele. Mindig úgy játszok az enyémmel, hogy harcol érte, majd engedem, hogy elkapja. Vagy kislabdát dobálj neki. Az enyém szokott játékegérrel apportírozni. Egy valós méretű igazi szőrrel borított egér, imádja, úgy beleéli magát, mintha egy igazi egér lenne.
2013. febr. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én sokat játszom az enyémekkel így. Imádják, és nem kattannak bele.
2013. febr. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ugyan kutyám van, de él-hal érte :)

Cicákat nem ismerem, de én a kutyám esetében rákérdeztem a dologra egy kiképzőnél. Őket ugye a zsákmányösztön hajtja a pont kergetésénél, mivel soha nem tudja elkapni, így az ösztönét sem tudja kiélni, feszültség maradhat benne. Ettől függetlenül azt mondta a kiképző, hogy nyugodtan játszak vele, de a végén legyen vmi sikerélménye, váltsak át rongyra, labdára v bármi másra, amit el tud kapni és nem lesz gond :)

2013. febr. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Mecse ***** válasza:

Én pici kora óta szoktam vele játszani lézerrel, nagyon hasonlóan csinálom Alexandrához, a végére sikerélményt társítok hozzá, átváltok valamire amit meg tud érinteni / szagolni / fogni. Szokott kapni jutalomfalatot is a végén, hogy a lézer eltűnése is valami pozitívval társuljon.


Így abszolút semmi gondja vele, nem kattan be tőle, viszont el tudom képzelni hogy van olyan cica amelyik esetleg igen, hála égnek az enyém nem ilyen. Ha bármilyen olyan jelet látnék rajta hogy keresi azután is hogy eltettem obszesszíven, akkor azonnal abbahagynám az ezzel való játékot.

2013. febr. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Igen, szabad és jó is, mert meg lehet mozgatni őket. Nincsenek "rákattanva" :)), 5-6 perc után általában rájönnek, "se íze, se bűze", elfekszenek és nézik, ahogy futkározik a fény.
2013. febr. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
hat sztem szabad, csak legyen más is, plüss állat, vagy madzag. én szoktam vele játszani igaz h ritkán 2 hetente kb... inkább arra vigyazz ha játszol nehogy a szemébe világits... na én inkább attól félek, ezért játszom vele ezt ritkán.
2013. febr. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ilyenről az életben nem hallottam, hogy nem szabad. :D Csomó kutya is imádja, nem csak cicák. Ennyi erővel ne üldözzék a szúnyogot, mert nem tudják elkapni...?
2013. júl. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!