Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Garasone szem és fülcsepp...

Garasone szem és fülcsepp helyett?

Figyelt kérdés
Az állatorvos írt fel még januárban Garasone-t a macskámnak, mert atkás a füle és a szeme is gyulladt volt. Azonban ez tartós hiánycikk, és nem tudom azóta kiváltani neki. Ha nem muszáj, nem mennék el újra az orvoshoz és fizetnék 3 ezret egy új receptért. Ha valaki tudna olyat, ami szemre és fülre egyaránt használható, vagy esetleg hasonló hatóanyagú mint ez, megköszönném, mert már eléggé idegesít a kérdés, kb 10 patikában próbáltam.
2013. febr. 12. 12:31
 1/10 anonim ***** válasza:

A ciloxan tudom hogy jó szemre és fülre is. Vesd össze az összetevőit a Garasone-al.

[link]

2013. febr. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Vicuska87 ***** válasza:
63%

A kettő nem ugyanaz szerintem! Mást kell használni a gyulladt szemre, és mást az atkás fülre!


Szemre mehet a ciloxan, napi 1x, de az is vényköteles! A ciloxant fülbe nem cseppentjük, mert ez egy emberi gyógyszer és kizárólag gyulladt szemre jó, nem atkás fülre!


Fülbe mehet Surolan, az élősködőkre van!

2013. febr. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A ciloxan is mehet fülbe, nézd meg a leírását amit linkeltem.

Persze lehet hogy atkára nem jó, ezt nem tudom. Majd a kérdező összeveti a hatóanyagokat, esetleg felhívja a dokit és rákérdez.

Amúgy egyszer a cicám kaptak egy olyan cseppet ami atkás fülre és gyulladt szemre kellett pont. De ha megszakadok sem jut eszembe a neve.... Ha véletlenül valaki leírja, azért felismerném.

2013. febr. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ja, és a kutyusomnak, a ciloxan-t 2 óránként kellett cseppenteni, az napi 8. Akkor mint a macskák.
2013. febr. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Vicuska87 ***** válasza:

Akkor kijavítom lehet fülbe, de nem atkásságra van...

Tehát ebben az esetben nem használható fülben!

2013. febr. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Vicuska87 ***** válasza:
MOndjuk nem értem sajnos az orvost, mert a Garason sem atkásságra van, csak gyulladáscsökkentő. A probléma gyökerét nem orvosolja, csak a kialakult tünetet!
2013. febr. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Amúgy szerintem egy recept felírásáért nem kér el a doki 3000-et, azt a vizsgálatért kéri. Menj el hozzá, mondd meg, hogy nem tudod beszerezni, írjon fel mást.

Ne húzd az időt. Az én mentett kutyusom egy elhanyagolt szemgyulladás miatt vakult meg az egyik szemére. A cicámnál meg hónapokba tartott kikezelni a fülatkát, mert nem vettem észre időben hogy gond van és már elég súlyos volt. Első macska volt, azt hittem csak koszos a füle....

2013. febr. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az atkásságot nem feltétlenül a fülcseppel kezelik, hanem csak az általa okozott gyulladást.

Az én ciccem kapott stronghold cseppet, és naponta többször tisztítani kellett a fülét egy fülmosó folyadékkal. A csepp pedig a gyulladás megszüntetésére szolgált.

2013. febr. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a választ!

Külső élősködőkre való cseppet minden hónapban kap, nem tudom ,hogy kaphatott emellett fülatkát. A csepp mellé törölgetni kell neki olajos vattával. Igazán a fülét nem látom rondának, csak vakarja és körülötte hullik a szőre. De a bolhák ellen is több hónapos küzdelmen vagyunk túl, mindenféle cseppet kipróbáltunk, bolhafésű, még a bútorokat is, mindent lefújtunk erre való szerrel. Most úgy néz ki, végre megszabadultunk tőle. A szeme pedig sajnos kiskora óta időnként begyullad, műteni lehetne, de abszolut nem garantált, hogy utána nem jönne ki neki újra. Pár havonta cseppenteni kell neki pár napig, és helyrejön.

Azt hiszem valóban kénytelen leszek elmenni az orvoshoz és felirattatni valami mást vele.

2013. febr. 12. 15:31
 10/10 anonim ***** válasza:
A Stronghold cseppet próbáljátok meg. Ez kereskedelmi forgalomban nem is kapható, csak állatorvos adhatja, és ez egészen biztosan jó fülatka ellen is.
2013. febr. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!