Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tüzel a cicám vagy mi baja van?

Tüzel a cicám vagy mi baja van?

Figyelt kérdés

Február 2-án vérzett de csak kb. 2 napig. Pont 5 hónapos a kislányka. de az elmúlt 3 napban keservesen vernyákol, de ha szólok neki akkor odajön és olyan kedvesen nyávog nekem, de mikor kimegy a konyhába vagy elmegy tőlem akkor megint ez a keserves nyávogás. Lakásban tartott cica, semmilyen sérülése nincs, elvileg nem fáj semmije, de nem tudom...

Mi lehet vele?



2013. febr. 15. 10:59
 1/9 A kérdező kommentje:

közbe utána néztem és tényleg tüzel, pucsít és közben "helyben jár" nyarvog de nagyon durván, hempereg, kelleti magát, nagyon nyalogatja a suniját... ilyesmi, de hát még csak 5 hónapos (pont ma) ne már hogy ilyen korán kezdi :S :'( Nem lehet tőle aludni

Lehet abból baj a fiú cicám (aki ivartalanítva van) rámászik és esetleg csinálnak is valamit?

2013. febr. 15. 11:11
 2/9 anonim ***** válasza:
Lakásban kiszámíthatatlan a tüzelés, akár folyamatosan is tüzelhet, mert nem termékenyül meg. Nem azt mondom, hogy szaporodjon, hanem ivartalanítani kéne. Így csak szenved, te is és a macska is. Hosszú távon pedig méhgyulladást is kaphat, ami halálos is lehet.
2013. febr. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Lehet tüzelés. Azt gondolom tudod, hogy a macskáknál ez kissé máshogy van. Náluk a tüszőrepedést csak az aktus váltja ki, így amíg az meg nem történik, kisebb-nagyobb szünetekkel újra elkezd tüzelni. Ez akár hónapokig tarthat. Vagyis ha tüzelésről van szó, akkor addig nem fog megnyugodni a cica, amíg be nem fedezi egy kandúr. De ne szaporíts! Inkább vidd el mihamarabb ivartalaníttatni.
2013. febr. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Terhes nem lesz, mivel a fiú ivartalanított. Baj annyi lehet, hogy rászoknak erre a viselkedésre és egész életükben rámásznak majd egymásra és vernyákolnak. Nekem ezt csinálják. Ivartalanított fiú macska mellett egyszer tüzelt a lány, azóta is időnként eljátszák, mintha párosodni akarnának, de végül nem kerül rá sor, csak kergetik egymást vonyítva.
2013. febr. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

szóval.. így viselkedik?

[link]

2013. febr. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Vicuska87 ***** válasza:
31%

Igen tüzel!

Mihamarabb ivartalaníttasd, mert így szegény szenved! A sok "céltalan" tüzelés pedig komoly gyulladáshoz vezet! Erre nem az a megoldás, hogy elleted, hanem hogy ivartalaníttatod! A legjobb dolog amit tehetsz vele!

2013. febr. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A macskák nem véreznek tüzeléskor. De inkább vidd ivartalanítani, jobb neki is.
2013. febr. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Persze én ivartalanítani akarom őt, ez nem kérdés, csak hát még csak 5 hónapos, a fiút 6 hónaposan ivartalanítattam... nem kicsi még hozzá, (az a baj hogy ebben a hónapban nem lesz rá pénzem csak márt 12-én kapok legközelebb pénzt) az meg nagyon sok... Mi tehetek? Nem akarom ,hogy bármi baja essen, a műtét meglesz csak nem tudom, hogy oldhatnám meg ebben a hónapban... (alapból 24-ezerrel kevesebbet kaptam mint amire számítottam és ez most eléggé földhöz vert, és akkor még a cilu is :S)
2013. febr. 15. 12:15
 9/9 anonim ***** válasza:
Sajnos semmit nem tudsz csinálni, el kell adni viselni a helyzetet. 5-8 hónaposan válnak ivaréretté, ki előbb, ki később.
2013. febr. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!