Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ki fogadott örökbe menhelyről...

Ki fogadott örökbe menhelyről cicát?

Figyelt kérdés

Hogy működik az örökbefogadás?

Mennyi idő alatt szokta meg a cica az új helyét?


2013. febr. 15. 21:12
 1/7 anonim válasza:
azt nem tudom hogy működik az örökbefogadás. de 1 hétig legalább bent kell tartani a lakásba és sokat kell foglalkozni vele és az első 2 napba picit megvanak szepenve de elég hamar megszokják .
2013. febr. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én nem menhelyről hoztam ki, hanem ideiglenes befogadótól a talált cicát.(különböző időpontban kettőt) Szerződést kellett aláírni, amiben a benti tartás, oltások rendszeres beadatása volt benne ( ivartalanítva hoztam) és az, hogy beleegyezem, ha néha ellenőriznek. Még nem voltak, de időnként küldök híreket, képeket. Az első minden gond nélkül beilleszkedett, mintha mindig velünk élt volna. A második elég szélsőséges helyzetből mentett volt, ő egy hétig az ágy alatt lakott,és jó néhány hónap eltelt, mire nem rohant minden zajra oda. 2 éve hoztam, ma már ölbecica, velem alszik. Egymással is prímán kijönnek.
2013. febr. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Először jól ki fognak kérdezni, majd aláírjátok a szerződést. A legtöbb helyen benne vannak: ivartalanítási kötelezettség, a szükséges egészségügyi ellátásokat megkapja, tartásra vonatkozó információk (többnyire csak benti), a macskát másnak át nem adhatod, stb, illetve kérhetnek egy minimális összeget is.


Pár nap alatt megszokja a cica az új helyét.

2013. febr. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én a Hérosztól fogadtam örökbe cicát, sokkal gyorsabban ment, mint gondoltam. A honlapon láttam meg a drágát, rögtön beleszerettem, és felhívtam őket, hogy elvitték e már. Azt mondták nem, aznap bementem, aláírattak egy-két papírt, és már hozhattam is :)
2013. febr. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja és még annyi (a 12:04-es vagyok), hogy nyilván kérdeztek egy-két dolgot, de én pl albérletbe vittem, nem volt vele semmi bajuk.
2013. febr. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem kinti macskának szánnám. Nyíregyházáról akarok örökbe fogadni, az van közelebb hozzánk.
2013. febr. 16. 12:18
 7/7 anonim ***** válasza:

Én 3 éve fogadtam örökbe, még kiscica volt, és nagyon beteg. Nekem meg is mondták, hogy nem hiszik, hogy megmaradna. Hát nem volt egyszerű, de megmaradt.


Egyébként én egy szerdai napon odatelefonáltam, és közöltem velük, hogy péntek reggel megyek a macskáért, oda ne adják senkinek. Amiért megtartották nekem, cserébe adtam nekik pénzt, a többi állat ellátása, és azóta is nekik adom az adóm 1%-át. Különben aláírtam a papírt, és ennyi volt. Mivel kicsi volt, hamar megszokta, csak játszott nem érdekelte semmi. Annyi, hogy hasmenése volt, gondolom a helyváltozás miatt, erre azért te is készülj. De mielőtt hazaviszed célszerű előre megvenni neki mindent.


Egyébként gratulálok, hogy menhelyről fogadsz örökbe, szép dolog!

2013. febr. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!