Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért eszi a kiscicám a...

Miért eszi a kiscicám a macskaalmot?

Figyelt kérdés

Pénteken kaptuk meg a cicust, még nagyon pici, kb. 7-8 hetes. Cicatejet kap amit nagyon szeret, macskatápot immel ámmal eszik, a csirkehúst szereti. A macskaalomból mindig falatozik, akárhányszor bemegy a dolgát elvégezni. Elég rossz nézni amikor követ rág! A macskaalom papírzacskóját is imádja rágcsálni.

Van másnak is ilyen cicusa?

Köszönettel.


2009. szept. 8. 12:43
 1/5 anonim ***** válasza:
A kiscicák, ugyanúgy mint a kisbabák, szeretik a dolgokat kóstolni, rágicsálni. Ilyenkor jönnek a fogacskái, azért is jólesik neki valami keményet rágcsálni. Adj neki egy darabka botot, akkor nem az almot fogja "enni".
2009. szept. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Termeszetes, majdnem minden kiscicamnal tapasztaltam.

Nem lesz tole baja :)

2009. szept. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Még mindig rágcsálja, pedig most már száraz tápot is vettem neki. Nem nagyon szereti a macskakajákat, de a lecsókolbászért nagyon odavan! :) Szerintetek jó neki? Nem túl fűszeres?

ÜDv.

Inda

2009. szept. 9. 19:28
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha a cica megeszi a lecsókolbászt, akkor biztos jól esik neki. Hadd egye!!!! Az enyémek a fokhagymás húst is megeszik, tök büdik tőle, ne csak úgy cafog.

Az almot sajnos megkostolgatják, az én cicáim is ették egy időben. Azért ne engedd neki, legalább akkor ne egye, ha észreveszed.

A száraztáp lenne a legjobb, de tudom, hogy nagyon nehéz szőrősszívűnek lenni, az ember nagyon szívesen kényezteti őket. Én reggel este etettem őket a kedvenc kajájukkal, napközben viszont csak száraztáp volt elöttük. A reggeli és esti adagokat soha nem növeltem ahogy nőttek, így rákényszerültek arra, hogy egyék a szárazat is. Szépen lassan rászoktak így a tápra. A tápot is érdemes váltogatni, fontos, hogy az étrendjük változatos legyen. Én 3-4 féle prémium minőségű tápot tartok itthon.

2009. szept. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Laszlo Elemer válasza:
Igen nekem is ez a problema.Az en cicam is aszi es eleg idegesitto.:(. Csak azert is mert megakadhat a torkan.
2017. júl. 12. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!