Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Segítség macskatartók! Egy...

Segítség macskatartók! Egy cicát azt hiszem ma befogadtam. Mennyibe kerül havonta a fenntartása?

Figyelt kérdés
Nincs szívem menhelyre adni, bár soha nem volt még macskám de ez megszeretett engem. Azt hiszem jól megleszünk, de ha etetem-itatom, almot veszek minden hónapban, mennyibe kerül a fenntartása havonta? (ha nem a legdrágább tápot veszem neki)
2013. febr. 18. 21:11
 1/7 anonim ***** válasza:

A havi fenntartás kb. 5000Ft, de abban benne van a prémium táp és egy jó alom is. Prémium tápot nagy mennyiségben netről tudsz olcsón rendelni. Szupermarketes tápokat nem ajánlom.

Kezdetben vannak inkább kiadások, alomtálca, kaparófa, tálkák, fésű... Pár ezertől kezdődnek az árak, felfelé nincs határ.

Ivartalanítás ivarérés előtt, legkésőbb 5 hónaposan, féregtelenítés 3 havonta, oltások.

Ha bent tartod a lakásban, ablakokra rács, vagy háló.

2013. febr. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm kedves válaszoló!


Az 5 ezer nekem belefér, a járulékos dolgokat ma megvettem. Tudsz ajánlani oldalt, ahonnan tudok nagy mennyiségen ilyen áron rendelni? Előre is nagyon köszönöm

2013. febr. 18. 22:01
 3/7 A kérdező kommentje:
Sőt, ha gondolod nyugodtan írj nekem pontos márkát, kiszerelést, amit javasolsz, akár linket, honnan rendeljem, ez nekem nagy segítség, és tapasztalat híján nem tudom honnan érdemes és mit. Előre is nagyon köszönöm!
2013. febr. 18. 22:06
 4/7 anonim ***** válasza:

Ezekből 10kg kb fél évre elegendő, kisebb kiszerelésben nem ilyen kedvező az ára:

[link]

Egy másik márka másik oldalon:

[link]


Ezek felnőtt macskáknak való tápok, nem tudom mennyi idős a macskád, és ivartalanítás utáni.

Ha még kicsi, akkor kitten tápokat nézz, Zoofast-on a legolcsóbb. Minden márkából van többféle életkorú, kinti vagy benti macskának való táp.

Nedvesből pl. Leonardo (ebből sajnos hiány van újabban). De ezekből a nedves tápokból jóval kevesebb kell, mint a boltiból, nem 4-8% a hús, hanem 50-60%, nézd meg az összetételt, mert neten is van rosszabb minőség.

Először viszont vehetnél kisebb kiszerelést, hogy ízlik e macskának.

Nagyobb rendelésnél postaköltséget sem számolnak fel.


Kellemes macskázást :)

2013. febr. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 borcsi02 ***** válasza:
Nagyon kedves, hogy befogadtad!:) Úgy van,ahogy előttem írták, eleinte vannak vele csak nagyobb költségek, az oltások, amiből a kombinált ajánlott (nekünk ezt javasolta az orvos-attól függően,hogy kijárós cica lesz-e), ebből az elején 1, majd néhány hét múlva megint egy, hogy időben megerősítsék a kis immunrendszerét, nagyon fontos, megmentheti az életét! Utána is kell majd oltatni, de sokkal ritkábban, ezt majd elmondja a doki. És a rendszeres féregtelenítés, ez egyfajta paszta, nem egy drága dolog.
2013. febr. 19. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Azért az nem árt, ha minden hónapban félre teszel neki egy kis pénzt, ezzel létrehozva egy "állatorvos alapot". Ugyanis ha bármi baja lesz, az orvosi kezelés elég drága lehet.
2013. febr. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálam olcsóbb, Spar-os alom van, illetve néha az a 400 ft-s, nevét hirtelen nem tudom, jobban összeáll benne a pisi, könnyebben takarítható, mint egy-két 1800 ft-s, pedig kísérletezgettem azzal is... Kell neki kaparófa, ilyesmi, esetleg egy ágyikó (amit én felköltöztettem a szekrény tetejére, mert a cica csak ott használja, de ott napi több órán át...). Tápból én szárazat adok neki, mert úgy nem fogkövesedik annyira, nálam a friskies vált be a legjobban (ha nem hipermarketben veszed, akkor egész olcsón is beszerezhető).
2013. febr. 20. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!