Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskát szeretnék venni és...

Macskát szeretnék venni és nem tudom, hogy milyen macskát vegyek ami szép, hűséges bújós fajta és olcsó?

Figyelt kérdés
Nem tudom milyen fajták lennének jók,ebben szeretnék segítséget kérni.A pénz olyan 10000-15000ft körül!

2013. febr. 18. 21:26
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Osztom az előttem szólók véleményét.


Nekem egy házi tricolor cicókám van, ingyen volt, faluról. Nála hálásabb, bújósabb és szebb cicám még sose volt.

2013. febr. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
15 ezerért nem kapsz fajtatisztát. Az a fajtatiszta, amihez törzskönyvet is adnak. Nézz körül, hogy mennyibe kerülnek még olcsóbb fajták esetén is....
2013. febr. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Sima házi cicát javasolnék.

10-15 000 Ft.-ból úgysem lehet normális fajtatiszta cicát kapni, és az a pénz amúgy is kell majd a kezdeti költségekre. Felszerelések, oltások, stb.

2013. febr. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:
ingyen cicánk van kb 3 éve. sima házi cirmos. leszámítva hogy rosszalkodik mint az ördög imádnivaló. bújós is és dorombolós is :)
2013. febr. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Én is egyetértek az előttem szólókkal. Nevelésen műlik, hogy mennyire lesz hűséges a macskád, bár azt meg kell jegyeznem - tudom, hogy ezt ált. senki se tudja leszűrni - de jobb ha tudod, hogy a 2 hetes csöppöket már kézhez kell szoktatni, hogy később normálisan elfogadják az embert. A legjobb ha menhelyes cicát fogadsz örökbe, de arra vigyázz, hogy amelyik vadon született az nem biztos, hogy barátságos felnőtté válik! Az egyszerű mezei házimacskák között is rengeteg a különbség, mindenféle szín, alkat változat létezik.

Nekünk itthon kettő van, egy cirmos, és egy trikolor. Kidobták őket, mi meg befogadtuk őket. A trikolor színűvel baráti a kapcsolatom, így értelemszerűen az ő erényei számomra szembetűnőbbek. :) Na nem azért, mert vele kivételezek, hanem mert Ő kivételezik velem. :P Többet mutat magából egy macska, amelyik szeret téged. Ő nagyon ragaszkodó folyton követ, és figyel, velem alszik. Hozzám jön amikor kérni akar valamit (pl húzzam le neki a vécét!! :D) (szereti nézni, a vécében a vizet) A kajámból nem eszik, csak miután végeztem akkor próbálkozik be. Érdekes, de ha félbehagyom az étkezést, mert ki kell menjek a szobából valamiért, tudja, hogy csak félbehagytam és nem befejeztem! :O Tehát nem eszik bele a kajámba, pedig egyedül hagytam vele. Ráadásul a családban nem én adok enni az állatoknak. Meg még azt is bírom benne, hogy képes kompromisszumot kötni. Van nekik benti macskaalom, és kertünk is van. Na hát először a kertbe próbál kijutni, ha a dolgát végeznie kell. Ezt mindig így csinálja, először a kert. Ha nem tud kijutni a kertbe, akkor nincs más választása, a macskavécébe megy. :D


A cirmos cica anno. nagyon félénk és szorongó volt (múltbéli dolgok miatt), és a mamámon kívül mást nem fogadott el. Ő tényleg az a zárkózottabb típusú macska, aki csak akkor tűri meg az embert, és csak addig ameddig ő akarja. Ettől ő még egyáltalán nem rossz! Szóval ennek a macskának nem tudtam annyira a közelébe férkőzni, de mára már ez is változni látszik. Elkezdtem úgymond "rehabilitálni" a macskát, eltelt 2 hónap és már engedi, hogy hozzáérjek, nem megy el, ha melléülök, dorombol, sőt már beszél is hozzám! Annak, hogy a macskád megkedvelt az egyik legbiztosabb jele az, ha már kimondottan tőled kér meg valamire. :) Nagyon büszke vagyok erre a cirmosra!!


Azaz, mostmár őrá is... :)

2013. febr. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm szépen az infókat!:)
2013. febr. 19. 15:44
 17/19 anonim ***** válasza:
2013. febr. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Sok jó tanácsot kaptál, amit még hozzátennék, hogy figyelj arra, hogy elég időt legyen a kiscica az anyjával. Ne válaszd el korán. Ha nem ismered a kiscica ,, előéletét", akkor van némi zsákbacica-fílingje a dolognak. Két cicám van. Mind a kettő egyszerű házicica. Az egyik elég időt tölthetett az anyjával, sokkal jobban szocializálódott, a másik kis tekergő, szökevény kölyökcica volt és bár már 8 éves még mindig érezhető a hányatott kezdés.
2013. febr. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Az enyém egy cirmos az utcán találtam felvittem. Hát egyáltalán nem bújós, magának való, simogatni se hagyja magát. Elvan magában..
2022. aug. 9. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!