Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskák jelölgetése ellen mit...

Macskák jelölgetése ellen mit tehetek?

Figyelt kérdés

Kezd baromira elegem lenni abból, hogy bűzlik az egész teraszom, mert mindent megjelölnek. Asztalt, széket, virágot, ajtót!, legutóbb kint maradt egy cipő és azt is,mondanom sem kell, hogy kidobós lett. Nekünk egy darab macskánk sincs, és mégis idejönnek, rettenetes utálom már őket ezért.

Hogyan ijeszthetném el őket?


2013. febr. 19. 12:53
 1/8 anonim ***** válasza:
66%

Ha lenne egy macskád, az elűzné a többit.

Amúgy van ilyen ultrahangos riasztó, nem tudom beválik e. Macska távoltartó spray szerintem semmire nem jó.

Esetleg lődd le őket vízipisztollyal, úgy, hogy ne lássák hogy tőled ered a lövés.

2013. febr. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy ezt éjszaka csinálják, és mégsem virraszthatok, hogy kifigyeljem őket. Nappal kint van a két kutyánk, olyankor nem mernek idejönni.

Macskariasztó spray-ről olvastam, hogy semmit sem ér. Tényleg nem tudom mit csináljak, de már megőrjítenek, a hányinger kerülget, ha kiteszem a lábam, szellőztetésnél tódul be az a bűz, nyáron pedig még durvább. Ultrahangos riasztó lehet, hogy káros lenne a kutyáinkra is?

2013. febr. 19. 13:12
 3/8 anonim ***** válasza:
73%

Esetleg a szomszédokkal beszélni? Ha tönkretesz a macskája bútorokat, virágokat, kártérítést is lehet kérni, az más dolog, hogy nem biztos, hogy a valóságban ez megvalósítható. Próbálj meg beszélni a macskatulajdonosokkal, hátha hajlandóak változtatni. Sajnos az ilyen macskákat szokták megmérgezni, kilövöldözni a gazdájuk miatt...

Kerítésed van? Tehetnél fel villanypásztort, elég magasra és azt nem fogják átugorni a macskák. A kutyáknak nem lesz tőle baja, csak nem mennek majd a kerítéshez.

2013. febr. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Tudod itt olyan rosszindulatú emberek élnek, akiknek ha szólok, hogy gondok vannak a macskáik miatt képesek bosszúból a kutyáimat megmérgezni. Az egyik szomszéddal kimondottan ezért vagyunk haragban. A marha tavaly amikor tavasszal felkapálta a kertjét szétvágta a két ház közti kerítést a kapálógéppel. Amit mi nem vettünk észre egyből, de a kutyáink természetesen igen. Délután már a szomszéd kertjében futkároztak, amikor észrevettem azonnal rohantam értük, az öreglány meg már kiabált, hogy meg fogja mérgezni őket. Persze a kerítést nekünk kellett megjavítani, hogy ne legyen baj.

Ez a villanypásztor dolog hogyan működik? (1100 négyzetméteres telkünk van)

2013. febr. 19. 13:34
 5/8 anonim ***** válasza:
73%

Villanypásztor 4-12km-ig jó. Ha nem tud a macska átférni a kerítésen, akkor lenne a kerítés élére tenni. Kifeszíteni egy sima acéldrótot, nem kell feltétlenül villanypásztor zsinór, az drágább lenne. Így ha át akarnak mászni, megcsípi őket az áram, nem veszélyes egyáltalán, csak hamar megtanulják, hogy nem szabad közelíteni. Ha a kerítés élére teszed, a kutyákat nem is fogja befolyásolni.

Esetleg privátban tudok mondani olcsó, gyári villanypásztort, mert ugye reklámozni tilos, ha érdekel.

2013. febr. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Persze, örülök neki ha privátban elküldenéd. Még egy kérdés. A szomszédok beleköthetnek abba ha villanypásztort szereltetek fel? (tényleg tipikus kötekedő, rosszindulatú népség az összes)
2013. febr. 19. 14:02
 7/8 anonim ***** válasza:
73%
Nem köthetnek bele, teljesen törvényes dolog. Ha ilyen rosszindulatúak, lehet, hogy kiakadnak rajta, mert tudatlanságukban azt hiszik, hogy majd kinyírod ezzel a macskákat.. remélem nem lesz belőle baj. De elvileg hamar leszoknak a macskák az átjárkálásról.
2013. febr. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha nem akarsz nagyobb összeget költeni a villanypásztorra, akkor nekem van egy tuti tippen a macskák távoltartására!


szeletelj fel egy narancsot/citromot, és tedd a terasz minden problémás pontjára. a macskák utálják a citrusok szagát. nekem is bevált amikor le akartam szoktatni az asztalra ugrálásról :)

2013. febr. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!