Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nemrég láttam, hogy egy...

Nemrég láttam, hogy egy tenyésztő benne lenne abban, hogy a kiscicát részletben fizesse ki a leendő gazdi. Ez mennyire bevett szokás?

Figyelt kérdés
ill. illik feltenni ilyen kérdéseket a tenyésztőknek?

2013. febr. 20. 19:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
nyugodtan kérdezd meg. őszinte kérdésből baj nem lehet.
2013. febr. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze! Nyugodtan kérdezz rá! Olyan tenyésztő is van, aki félútig elhozta nekünk a kisállatot, mert mondtam, hogy nem szívesen kujtorgunk Pesten, mert eltévednénk. Ő maga ajánlotta föl, hogy akkor félútig elhozza. Ha udvariasan kérdezel, nem lesz semmi baj belőle.
2013. febr. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Megkérdezheted, ugyanis fogtok írni adásvételi szerződést, tehát nem lehet elsumákolni a fizetést.


Azt nem tudom, hogy macskáknál van-e hobbi célú vásárlás úgy, mint a kutyáknál, hogy adott esetben hibás kölyköt veszel, vagy csak törzskönyv másolatot kapsz, vagy ivartalanítási kötelezettséget vállalsz és olcsóbban megkapod a kölyköt.

2013. febr. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

3-nak:

Macskánál úgy van (mondjuk szerintem kutyánál is), hogy hobbiáron veszi meg az ember, ivartalanítási kötelezettséggel. Természetesen eredeti törzskönyvet kap a gazdi. Plusz az egyéb papírok: orvosi dolgok, szerződések.


Nekem maine coonom van, hobbi ára 90ezer volt, tenyésztői ára 300ezer körül. Minden macskát lehet tenyésztési célra venni, más kérdés, hogy nem mindegyik való tenyészállatnak.

2013. febr. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ja, kérdésre a válasz: kérdezd meg, ártani nem fogsz vele. Bár a tenyésztői világ kissé sznob, könnyen lehet, hogy húzza majd a száját és kiábrándul belőled. Nem azért, mert nem egy összegben fizetsz, hanem mert elbizonytalanító a dolog.
2013. febr. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Azért merült fel bennem ez a dolog, mert ha a következő hónapban megveszünk előre minden cicafelszerelést, tápot, félreteszünk pénzt oltásokra + még ha van valami baj, akkor nem engedhetjük meg meg, hogy azonnal legyen fajtatiszta cicánk. Plusz nyolcvanezer erre még sok lenne egy hónapban. Persze általában lenne félretett pénzünk, de most voltunk nyaralni. :S Persze, házicica minden sarkon van, de még sohase volt fajtatiszta.
2013. febr. 20. 21:42
 7/8 Vicuska87 ***** válasza:
49%
Érdeklődj, mindenképpen! A szerződésben lefektetitek, az opciókat, és kész! Mondj el mindent, hogy gondolod, milyen felszerelések lesznek a cicának, mikkel fogsz etetni, cicabútor, stb...
2013. febr. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem muszáj mindent egy hónapban megvenni, főleg, hogy sok tenyésztőnél előre le kell foglalni a cicákat, illetve meg kell várni, amíg elvihetőek lesznek. Nyugodtan tervezzetek 2-3 hónapra is akár, úgyis legalább 10 évet veletek lesz a cica, ne múljon semmi a türelmetlenségen.
2013. febr. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!