Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy macska tud hűséges lenni?

Kovács Mabelllll kérdése:

Egy macska tud hűséges lenni?

Figyelt kérdés
Egy macska is tud hűséges hogy nem csak a kajáért van az emberel?

2013. febr. 24. 19:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
a legtöbb nem,de nekem már volt hűséges cicám,szal kb mint a pasik,van néhány aki tényleg melletted marad
2013. febr. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Igen, bár nem olyan látványosan mint egy kutya.
2013. febr. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát az enyém szinte csak hozzám ragaszkodik, pedig anyum gyakran megeteti.

Tehát, pl. bemegyek a fürdőbe, ő is jön, megvárja míg lezuhanyzom. Ha bezárkózom, akkor dörömböl az ajtón. Ha leülök a gép elé, begömbölyödik az ölembe.

Mindig részt akar venni a dolgokban, van hogy vécézni nem tudok tőle, mert üti az ajtót. Aztán ha kimegyek, látom, hogy ő is vécézik. :D

Ha írok, vagy olvasok odafekszik mellém és néz, vagy rátelepszik a könyvre. Stb.

2013. febr. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja és ha hazaérkezem, ölbe kell venni, hogy belefúrhassa a fejét a hajamba.
2013. febr. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Mecse ***** válasza:
100%

Természetesen tud, de nem olyan módon ahogyan egy kutya, azt nem is szabad elvárni tőle.


Viszont a saját keretein belül ugyanolyan ragaszkodó és gazdi-centrikus(ak egyes macskák, egyéni különbségek mindig vannak), mint egy kutya.

2013. febr. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

#3!

Mintha én írtam volna. Az én cicám is ilyen :D

2013. febr. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy jól tartott házi kedvenc tud. Egy csak kinti macska, akivel kb csak annyit foglalkoznak, hogy megetetik nem hiszem.

AZ én cicám is mindenhova követ, a mosógépen vagy a mosdókagylóban ül amíg fürdök. Mindig velem alszik, akkor is jön hozzám dorombolni meg dörgölőzni amikor nem éhes.

2013. febr. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Persze! Ez egy rettentő nagy tévhit. A macskák annyira emberi és őszinte lények... Pont abban van az őszinteségük, hogy nem hódolnak be akárkinek, csak annak aki megérdemli. Egy macska szeretetét, hűségét ki kell érdemelni. Míg a kutyából falkatag lesz, addig a macskából egy olyan barát, aki bár néha megharagudhat rád, de hagy el egy-két baklövés miatt. Nekem volt egy olyan időszakom, amikor kimerültem idegileg és szívesen vezettem le a környezetemen a dühömet. na akkor, mindenkinek job volt, ha elkerül. :P Kiabáltam, a macskám pedig ahelyett, hogy elrohant volna, "Mi van? Mi a baj??" hangsúlyban nyávogott. Mellévágtam egy toltartót, amire bebújt a radiátor alá. Onnantól kezdve ott várta, hogy elcsituljanak a hullámok. Amikor megnyugodtam előjött, leült velem szembe, és halkan nyávogott nekem valamit, amiben én aggodalmat véltem felfedezni. megsimiztem, és onnantól szent volt a béka. Ezt még egyszer kétszer utána eljátszottuk, és soha nem utált meg. Elment, megvárta a nyugalmat és azonnyomban visszajött hozzám.

Van mégegy példa arra, hogy bemutassam, milyen "barát" ez a macska. Múlt héten véletlenül belekaptam az ujjammal a fülébe. Fájt neki, mert felkiáltott. De egyáltalán nem haragudott meg, nem is ijedt be, semmi nem történt, ugyanis tudta, hogy csak véletlen volt.

Egyébként ennek a macskának a szüleim adnak enni (több állatunk is van). Mégis hozzám ragaszkodik inkább.

Lépten-nyomon követ egész nap, mint az árnyék. ha a fürdőszobába bezárkózom, kaparja az ajtót és nyávog, hogy engedjem be magamhoz. Én vagyok az, akit játszani hív, és akitől kér dolgokat (kivéve a kaját, mert azt ugye nem én adom). Már első felszólításra megérti mit akarok tőle, de az is igaz, hogy csak akkor csinálja meg, ha kedve van. Megtanítottam neki, a "marad" szót. Ilyenkor elvileg le kell ülnie és megvárnia amíg kisétálok az ajtón. Nos ő meg múltkor megtréfált azzal, hogy leült, úgy tett mintha engedelmeskedne. Aztán ahogy kinyitottam az ajtót, csak egy csíkfoltot látok a macskából. :) Vannak emberek akik erre azt mondják, fuj, sunyi macska, de én nem értem, hol élnek azok az emberek? Én nevettem rajta, mert túl járt az eszemen. Ebben is látszik, mennyire emberi lény. Egy barátodtól sem várhatod el, hogy megtegyen mindig mindent amit kérsz tőle apróságokat... Mégis ott vagytok egymásnak.

Hát én 100%-osan érzem, hogy szüksége van rám. Este mellettem alszik az ágyban. Amikor bebújok és leoltom a villanyt, akkor ugrik fel mellém, mert akkor lehet az "emberrel aludni". Olyan ernyedten alszik, hogy a talpát nyomkodhatom, hajlítgathatom a lábujjait! :D Napközben is hasonlóan bizik bennem, bármikor hozzáérhetek az alhasához és a popsijához. Ha valami sebet el kell látni rajta, soha még meg nem karmolt senkit a családban, csak nyávogásal közölte nem tetszését.

Az meg egy jó kérdés, hogy ha a macskák meg tunák magukban fogalmazni, hogy mik is vagyunk mi nekik... Vajon mit mondanának? Biztosan nem azt, hogy "ő a gazdi". Szerintem valami olyasmit mondanának, hogy "Ő az én emberem"... "Megyek az emberemhez aludni"... :) Bár a macska mindeközben megőrizte ösztöneit és önnállóságát, az embernek köszönhetően lett egy gyengepontja. Mégpedig ez a gyengepont a bizalom.

Szóval igen, a macska igaz barát lehet, ha kiérdemelted a szeretét. Egy lény aki hűséges és hálás neked, de egyőttal megőrizte szabadságát is.

2013. febr. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 blackcats ***** válasza:
100%
Az előttem szólónak, szépen összefoglaltad a macska hűségét :-) kalapom, emelem!
2013. febr. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Tud bizony. Van amelyik nagyon és van amelyik kevésbé. Magam sem hittem, hogy tudnak hűségesek lenni amíg össze nem hozott az élet a világ legfantasztikusabb macskájával. Az a kandúrka még a boltba is elkísért, póráz nélkül és soha nem tágított mellőlem. Ha a kertben voltam hát jött velem, ha lefeküdtem akkor lefeküdt ő is. Rengeteget dumált és sikerült tökéletesen összeszoknunk. Sajnos a sors úgy hozta, hogy csak 4 és fél évig élhetett mert veleszületett betegsége volt, fél éve ment el, de a kis szokásai nagyon hiányoznak. Pl. mikor minden reggel arra keltem, hogy ül és csak néz :)
2013. febr. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!