Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nagy baj ha nem oltatom a...

Nagy baj ha nem oltatom a cicámat (nem találkozik más állatokkal, bent él)?

Figyelt kérdés
2008. jún. 8. 15:42
1 2
 1/12 anonim válasza:
81%
Véleményem szerint nem. Az én cicám is bent él, nem kapott egy deka oltást sem és él mint hal a vízben. Eddig egyszer voltam vele orvosnál, ilyen általános ellenőrzésen. Akkor adott a doki féreghajtót neki, azt bekajolta és ennyi. Persze úgy szakszerű, ha beoltatod, de nálunk pl sajna nem volt rá keret. De azért nem aggódtam, mert a kinti cicák nagy többség sincs beoltva, és mégis elélnek 8-11 évig. Legalábbis nálam ez a tapasztalat.
2008. jún. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én cicám is állandóan bent van,más állatokkal nem találkozik.Ennek ellenére minden évben kap oltást,ami többféle betegségtől is megvédi.Nem kerül túl sokba,legutóbb 1500.-forintot kért az állatorvos.Az igaz,hogy a kinti cicák is sokáig élhetnek,de ők ahhoz a környezethez vannak szokva,a szervezetük talán ellenállóbb.Egyébként úgy tudom,jogszabály is előírja ,hogy a cicákat 1 évben egyszer be kell oltatni.Úgy mint a kutyusokat.Ez nem túl régi rendelkezés és sokan nem is tudják.
2008. jún. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
én is azért nem akarom mert drága...igazából én úgy kaptam a barátomtól a cicát h nem tudott róla anyu h lesz macskánk....ha megkérdeztem volna,tuti h nem engedi...
2008. jún. 8. 17:53
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Az elején, pár hónaposan kell megkapnia kb 3-4 oltást, utána csak évente egyszer van emlékeztető. Szerintem azért fontos, mivel velünk érintkeznek bent is, ráadásul a cipőtalpakon megy be a lakásba a legtöbb baci. Szóval hiába van bent, nem kerülhet el mindent, hisz nem steril környezetben él, és amik ellen oltják őket, az mind gyógyíthatatlan és halálos betegség.
2008. jún. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
100%
Az első válaszadó vagyok. Nálunk nem 1500 lett volna, hanem az első 2500 és utána a többi három 3000. És nem városon lakok. Én ezért döntöttem így. Még mielőtt valaki valami nyomorék gonosz szívtelen macskatartónak gondolna. Szóval ezek az összegek túl nagyok lettek volna a zsebpénzemhez.
2008. jún. 9. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát mondjuk én ma fogok macskát kapni és én mindig befogom oltani.Ha egyszer tudok neki kaját venni és magamnak is akkor már rászánom azt a 3000 ft-ot.Mellesleg ha egyszer véletlen elkap egy veszettséget aminek nagyon kicsi az esélye de ha égis akkor már nem lehet rajta segíteni.És az az évi 3000 mindezt megelőzi.Szóval szerintem akkor inkább próbálj meg rászánni annyit.
2008. jún. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
anyukám tart el,17 éves vagyok.....és nincs ilyenekre lóvém..anya egyedül nevel engem meg öcsémet..szóval ez gáz lenne nekünk
2008. jún. 11. 20:10
 8/12 anonim ***** válasza:
80%

*sohajt*

Anyagi okokbol nem beoltani _egy_ macskat. Furcsa.

(mondom ezt ugy, hogy nalunk nincsenek beoltva. >10, kinti/benti macskak)

Mindenesetre, a oltas egy macskara nem tobb, mint 6doboz cigi ara, es azt sokan elszivjak 3 nap alatt. Ughogy... Erdekes.

2008. jún. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
"sóhajt"...a cicát úgy kaptam hogy anyum nem tudott róla hogy jön....néha nagyon ki is akad tőle,mert harcikutya,kígyó és kisbaba keveréke a cicám ,tulajdonságait figyelembe véve..nehéz eset...és anyum úgy gondolja hogy felesleges oltatni,mert sok pénzbe kerül és nem is atlálkozik más állatokkal...
2008. jún. 15. 20:15
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 6 macskám van, egyik sincs beoltva, mind a kertben él és az 5 év folyamán (amióta a legöregebb nálunk van) soha semmi bajuk nem volt...pedíg rendszeres jár hozzán még ugyanennyi macska enni, és egy sün, de semmi gond nincs...


Ellenben az egyik ismerősünk beoltatta a macskát:

-elvitte az állatorvoshoz ahol megkapott valami betegséget

-A macska azóta kezelhetetlen

-ujra és ujra állatorvoshoz viszik, és minden második alkalommal beteg lesz...

Persze az előző macskával is ugyanez volt, minde egy oltással kezdődött...60.000 forintnál tartottak az orvosi kezelésekkel, és ekkor az orvosban volt annyi emberség, hogy megmondja a macska menthetetlen...


Az állatdokival az a nagy baj, hogy féltucak szintén beteg állattal érintkezik a váróban a macsek (próbáljon meg nem megbetegedni) és az oltás kissé legyegíti a szervezetet... Ha ez párosul egy olyan betegséggel, amiről egy másik gazdi úgy gondolta, hogy csak a doki oldhatja meg, el lehet képzelni mi lesz...

2008. jún. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!