Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy adjam a macskámnak a...

Hogy adjam a macskámnak a csirkenyakat?

Figyelt kérdés

Ti hogy adjátok neki? Összetöritek húskloffolóval nagyon apróra? Vagy egészben adjátok? Vagy hogyan?


Nem lehet tőle baja?



2013. márc. 6. 11:51
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Igen, ez igaz hogy a természetben sem filézik ki nekik a madarat, egeret, halat.. de talán különbséget lehet tenni lakásban tartott és kertben ill. kóbor macska között.


Az egyik világ életében madarakat evett csontostul, míg a másik soha nem találkozott vele. És mivel új, ismeretlen számára, nagyobb az esélye hogy félrenyeli, megfullad, beragad a fogába, nem tudja olyan ügyesen enni mint a vadonélő társa...nem tudom...


Csak gondolkodom...

2013. márc. 6. 12:34
 12/15 Mecse ***** válasza:
100%

Darálva, nyersen.


Zéró baja nem lesz tőle, ragadozó...


A többi húst nem is darálom le neki, a nyakat is csak azért mert rá tud úgy húzódni a fogára hogy tényleg kínlódik vele mire leszedi. De ahogy már előttem mondták is, sem a madarakat, sem a rágcsálókat nem filézve fogyasztják a macskák, csontostól eszik meg a húsukat, erre van kifejlődve az állkapcsuk. Olyan erősségű csontokat amik kisebb madarakban illetve rágcsálókban vannak, minden gond nélkül összerág egy kifejlett jószág.

2013. márc. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Mecse ***** válasza:
100%

Az enyém sem volt még kint a lakásból és semmi baja azzal hogy úgy egyen nyers húst mintha vadon élne, én nem kockázom fel neki meg ilyenek, széttépi magának, öröm nézni :)


Ez nem attól függ hogy volt-e már kint vagy rá van-e szorulva, hanem ösztönös dolog nagyobb részben, viszont igen, függ a szoktatástól is.

2013. márc. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Ha megsütöd, megfőzöd, akkor a csont szempontjából úgy veszélyesebb, mert akkor szilánkosra törik, míg nyersen nem.
2013. márc. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Én csak darálva adnék neki csontot, mert a csigolyák könnyen megakadhatnak a nyelőcsövében, bélrendszerében, ha véletlenül egészben nyeli le, és ennek súlyos következményei lehetnek. És szerintem nem igazán érdemes neki nyersen adni, mert rengeteg baktérium, parazita meg tud telepedni a nyers húson (ki tudja, hogy hol, milyen körülmények között tárolják), viszont ha megfőzöd, akkor ezek a kórokozók elpusztulnak.
2013. márc. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!