Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak a macskámmal?

Mit csináljak a macskámmal?

Figyelt kérdés

A minap jött egy fekete macska az udvarunkba, és az én lánymacskám azóta alig jön haza. Városban lakunk, igaz, hogy nagy udvarunk van, ő meg fél az autóktól, de akkor is féltem. Tegnap reggel bejött, evett és lelépett. Ma most egy fél órája apu nagy nehezen megfogta, behozta, adtam neki friss főtt húst, bele sem evett, hanem keservesen nyávogott az ajtóban, hogy engedjük ki.

Nagyon féltem, és nem akarom, hogy napokig ellegyen, ne egyen én meg semmit nem tudok róla. Biztosan a másik macska után megy.. Mit javasoltok? Vagy csak fölöslegesen aggódok? Sokszor hallok az udvarban nagy nyávogásokat, de kint nem látok semmit..

Köszönöm előre!


2013. márc. 7. 18:55
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Szia! Ha még nincs 1 éves sem, tényleg nem szabadna ellenie. De ha szeretnél kiscicákat egyszer vagy most nem tudod ivartalanítani ajánlanám az Ovaridot. Az egyik előttem szóló szerintem erre a gyógyszerre gondolt :) Állatorvosnál lehet kapni 10 db olyan 1600 ft körül van. Heti egyszer fél tabletta kell a cicának. Viszont állatorvos majd megmondja hogy add be neki pontosan, lehet mivel már tüzel de még nem párzott, akkor egy egész tabletta fog kelleni. Mi is hagytuk egyszer leelleni a cicánkat, szerettünk volna tőle kiscicákat :) Utána nem akartuk rögtön megműttetni az ellést követően, így orvosunk adta ezt a gyógyszert. Az ellést követően akár már 2 hónap múlva újra elkezdhetnek tüzelni!
2013. márc. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm!:)

Tegnap nem tudtam megfogni, viszont egész éjszaka nyávogásokat hallottam, mintha egymást ölték volna. Aztán apu reggel kiment és egymás mellett feküdtek békében. Behozta, evett majd persze ki is akart menni. Most egyszer láttam őket itt az udvarban, de elszaladnak..

Lehet, hogy már megtörtént náluk a dolog..

Ha hagynám, hogy most szüljön, nagy baja lenne?

Régen szült már egy másik cicám egy évesen, 6 kölyke lett és nem lett baja..

Tényleg szeretnék kiscicákat, és ha most kölykezne, akkor utána ivartalanítanánk. Ha viszont most még annyira nem ajánlott, akkor beszélek az állatorvossal, és veszek olyan gyógyszert neki.

2013. márc. 8. 16:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!