Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Csomósodó vagy nem csomósodó...

Csomósodó vagy nem csomósodó macskaalom jobb és szagmentesebb?

Figyelt kérdés
Kezdő macskatartó vagyok, nemsokára érkezik hozzánk egy tünemény. De fel szeretnék készülni mindenre. Milyen fajta almot vegyek, ami lehetőleg nem drága, de elfedi a szagokat? És csomósodót vagy nem csomósodót vegyek? Melyik jobb? Melyik fedi el jobban a szagokat, vagy az nem ettől függ?

2013. márc. 7. 19:23
 1/3 Vicuska87 ***** válasza:
73%

Nekem fedett alomdobozom van, az ajtaja le van véve, hogy jobban szellőzön, és kényelmesebb legyen a cicának!

Almot, mi a fressnapfban veszünk Premiere excellente-t illatosítottat. Használtunk már fahéjast, vaníliást, babapúderest, mind kiváló volt, jól csomósodott, és semmi szaga nem volt a pisinek, és a kakinak! Napi 2x takarítottam! Most épp Premiere white sensationt használunk, hát ez is kiváló minőségű, csak mint a sima illatos!

2013. márc. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nálam nyitott alomtepsi van, kettő arab, egy cica. Napi 1× takarítok, ha úgy jön ki, kétszer. A cica szépen elkapar mindent, így szagok nincsenek (nyilván közvetlenül kaki után 1-1,5 percig lehet, de az akkor is megvan, ha az ember végzi dolgát, és a fedett alomból is kijöhet a szaga, másfelől többektől hallottam, hogy ott nem temeti el a cica, hanem a tepsi falát kaparja...), illatosított almot sose veszek. A csomósodó alom mindenképp jobb, mert abból egyben ki tudod venni a pisit - a nem csomósodóban viszont ott "kering" meg keveredik, egy héten belül iszonyat büdös és kezelhetetlen az egész, a cica se szívesen jár rá (és nem is haragudhatsz rá, ha más helyet keres...), tehát gyakran teljes cserére szorul az alom.

Én próbáltam már 1800-as almokat, eddig a legjobban a 4-500-as, Sparban kapható darabok, nem csak a Spar-os saját márkás, de az se rossz.

2013. márc. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azt halottam, hogy az illatosat annyira nem kedvelik. De én inkább azt vennék, a szagok eltüntetése miatt.
2013. márc. 9. 18:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!