Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Csengettyűs nyakörv hasznos,...

Csengettyűs nyakörv hasznos, vagy hátrányos?

Figyelt kérdés

A madaras példán túl. Jelenthet vmilyen veszélyt a macskára? Ha én hallom merre jár, akkor esetleg nagyobb ragadozók is, mint róka, kutya, stb.

Szerintetek?



2013. márc. 11. 20:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én nem sok cicán láttam eddig csengőt. Hát úgy hallottam hogy némelyik macska megtanul úgy közlekedni hogy ne csengjen a csengő. Szóval lehet hogy te sem hallod, de lehet hogy a kutya sem. Én szerintem nem kell a csengő, még a nyakörv ami hasznosabb. az ha olyan helyzetbe kerül a macsek akkor kikapcsolódik automatikusan. Amelyik macska ügyes az csengő nélkül is ügyes, például ha meghallja a csengőt a kutya amelyik cica fürge az úgyis elszalad, amelyik nem az nem. Szerintem úgymond felesleges a csengő.
2013. márc. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ma vettem egy fényvisszaverős nyakörvet, ami csörög is még. (Van rajta biztonsági csat is, ami kiold, ha elakad a macsek.) Nekem tetszik a dolog, szépen látszik a fényben, meg hallani is lehet. De felmerültek ilyen kételyek, hogy nem-e kisebb az esélye mondjuk egy róka ellenében, ha csilingel a macska? Elsőre orbitális ostobaságnak tartottam, de inkább meghallgatom az érveléseket.
2013. márc. 11. 20:50
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen hátrányosnak tartom macska szempontjából.Képzeld magad a cica helyébe rád aggatnak egy-két csengőt ami minden mozdulatodra megszólal...

Nem fájdulna bele a fejed? És levenni persze nem tudod, meg szólni se, hogy fáj a fejed. Te élveznéd?

Én állandó viseletnek nem vállalnám be.

Személy szerint leszedem a csengőt a nyakörvről és rendszerint hozzávarrom egy egy cicajátékhoz.


Persze lehet, hogy rosszul gondolom és egy nap alatt úgy hozzászoknak, hogy utána már nem is hallják a csengőt.

2013. márc. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is mindig leszedtem a csengőt a nyakörvről (a nyakörvet meg sokszor a cica szedte le magáról, és anélkül tért haza). Azért nem raktam rá, mert akkor csak saját magára hívná fel a figyelmet, neki ez biztos nem tetszik, mert szeret észrevétlen maradni, idegeneket meg még talán idegesíthet is a csengettyűzés, és ezt is el akartam kerülni - az ő érdekében.
2013. márc. 12. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
92%
Szia! Az én kinti orosz kék-keverék macsekomnak van csengője, amit bizonyos időközönként le szoktam venni. Muszáj neki, mert a kertünk összes énekesmadarát, nomeg a szomszédok házigalambjait sorban hordja haza, ha nincs rajta a csengő. És a legbosszantóbb, hogy utána meg sem eszi őket, ha már megfogta, csak otthagyja az udvaron. A szomszédok meg nagyon orrolnak ránk. De nem zavarja a cicát a csilingelés, már hozzászokott, és egyáltalán nem idegesíti.
2013. márc. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én a Tescóban csengőset vettem de idegesitette a macsekomat ezért leszedtem róla a csengőt.
2013. júl. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!