Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ilyen a híres furminátor?

Ilyen a híres furminátor?

Figyelt kérdés
Mindenki áradozik róla, hogy ez megszünteti a szőráradatot, ettől nem fog szállni az állat szőre... Még a boltos is ezt mondta. Na ja...Hát nekem mondhatom hogy szinte nem segített, ugyanúgy megőrülünk...pedig emellett még más módszereket is csinálunk. Nektek mi a véleményetek erről? Ti hogy vagytok ezzel???

2013. márc. 12. 15:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
vagy nem jól használod, vagy nem is használ a te kutyádra. Akinek kutyája van, tudomásul kell vennie, évente kétszer vedlési időszak van. Megfelelő étrend mellett is lecseréli minden kutya a szőrét.Kétnaponta fürdesd meg, és naponta alaposan keféld ki.
2013. márc. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Lehet többet érne, ha alacsony fokozaton átmennél rajta a porszívóval. (Természetesen csak akkor, ha tudod csökkenteni a szívóhatást, vagy tudsz rá tenni olyan fejet, ami kicsit visszafogja.)

Amúgy én is néztem nemrég a terméket, ugyan nem vettem meg de nekem is kicsit furcsa volt, annyira nem tűnik jónak, mint amennyire istenítik egyesek. Persze olyasmi nincs is ami mindenkinek egyformán beválna.

2013. márc. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekem bevált. Kevesebb a szőr a lakásban, simogatáskor sincs tele az arcom macskaszőrrel. 1-2 hetente fésülöm a macskámat. Alaposan fésül át a macskát, majd amikor észreveszed, hogy újra jön neki, akkor fésüld újra, ha nagyon szőrhullajtós, lehet, hogy gyakrabban kell használni.
2013. márc. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Még mintha fokozódna a szőrhullása, hiába minden. Akkor a vedlés miatt nem használ? De akkor is kellene, nem?
2013. márc. 12. 16:23
 5/11 Vicuska87 ***** válasza:
81%

Jaaaaj könyörgöm, a furminátor és egyetlen fésű sem csinál csodát, csak valamennyire karban tartja a dolgot!


Ugyanúgy vedlik az állat!

2013. márc. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Akkor nem jól használod. Rengeteg szőrt, főleg az aljszőrt, távolít el. Hetente fésülöm a két cicám és általában egy jó maréknyi szőr összejön. Teljesen nem fog megszűnni a szőrhullás, de fényévekkel kevesebb van a lakásban azóta. Jól látható ugyanis, mert két teknőctarkám van, a fekete szőr elég feltűnő.
2013. márc. 12. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nekem is fekete cicám van. És nekem is egy szatyornyi szőr jön, már kopasz annyit csináltam, de egyfolytában szőrös lesz a kezem, ha megsimogatom.
2013. márc. 13. 09:08
 8/11 Valletta ***** válasza:
Az enyémnek is hullott attól függetlenül, hiszen vedlik, de ha megnézed a mennyiséget, amit kiszed, azért láthatod, hogy mennyi szőr végezte a kefén és nem a padlón. Ez sem egy csodaszer. Én azért használnék mellé egyszerű lapos kefét is, mert a furminator sem jó minden szőrtípusra, sokan írják, hogy a hosszú fedőszőröket pl. levágja.
2013. márc. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én meg vagyok vele elégedve. Csodát és 100%-os "szőrtelenséget" persze ne várj. Minimális, vagy annál több, de ki fog hullani az állatból.

De lényegesen jobb a helyzet a furminátorral, mint nélküle.


Én kezdetben minden nap átfésültem vele, jó sok szőr kijött. Most már csak 3-4 naponta, hetente egyszer fésülöm ki, egy maréknyi szőrt szedek ki.


Ha arra gondolok hogy ez a maréknyi szőr az ágyban, vagy a padlón lenne, akkor igen, azt mondom hogy ez egy nagyon jó kis kefe!!


Lehet hogy a cicádnak más baja van, hogy ennyire hullik a szőre, hogy már nem bírjátok elviselni. Mit eszik? Vitamin, ásványi anyag hiánya is okozhatja a makacs szőrhullást.

2013. márc. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Furminátorral hetente egyszer elég átfésülni. Utána más kefét válassz, és cseréld le a tápot másra. Lehet, hogy a táp nem jó, amit adsz neki.
2013. márc. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!