Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak atka ellen?

Mit csináljak atka ellen?

Figyelt kérdés
Van egy perzsa cicám, és atkás, nagyon...már vettem babaolajat bekentem de hamar visszajön... a farka is atkás volt, meg a füle nagyok... mit tehetnék hogy ne legyen atkás? köszönöm..

2013. márc. 12. 22:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Feltétlenül vidd el orvoshoz, az atka nem vicc, nem szabad félvállról venni. Doki bőrkaparékot vesz, ebből kiderül milyen atka támadta meg. Ennek megfelelően kell majd kezelni (belsőleg, külsőleg).
2013. márc. 12. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Olyasmi nem jutott még eszedbe, hogy orvoshoz vigyed?

A babaolaj a babáknak való. Miként gondoltad azt, hogy egy bbőrbetegséget gyógyítani lehet vele?

Kénytelen leszel orvoshoz vinni a cicádat, ha nem akarod, hogy komolyabb elváltozás legyen a vége.

2013. márc. 12. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Korábban voltak nyulaim, ha atka ment a fülükbe parafinolajat öntöttünk a fülükbe pár napig naponta egyszer. Először csak beleöntöttük és kicsit összedörzsöltük a a fülüket, aztán 2-3. napon már zsebkendővel ki lehet törölni úgy, hogy nem okoz fájdalmat neki. a szőréba ha atka kerül arra lehet vmi atka elleni sprayt venni, de szerintem is jobb ha egy állatorvost megkérdezel
2013. márc. 12. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Jézusom, azért remélem mindenkinek eljut az agyáig, hogy az atkás állatot MUSZÁJ elvinni állatorvoshoz!!!!!!

Roh.adtul nem mindegy, hogy rühatka vagy szőrtüszőatka van az állaton!!!!!

2013. márc. 13. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Vicuska87 ***** válasza:
Vidd el ÁLLATORVOSHOZ! Ne házilag próbálkozz, mert azzal semmire sem mész!
2013. márc. 13. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!