Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek? Ötletek?

Szerintetek? Ötletek?

Figyelt kérdés
Van egy nagyon édes másfék éves ivartalanított nősténycicám... 5 hetesen mentettem meg egy bernáthegyi szájából. Ő olyan cica aki alapvetően kint " él" Ami azt jelenti hogy a ház 100 méteres körzetében mászkál, és óránként hazajár lecsekkolni minket :) Ilyenkor van hogy alszik, vagy játszik a nyuszimmal vagy velem. De mostanában olyan magányosnak tűnik... Kissé kedvetlen és szomorkás mert az egyetlen cicabarátja meghalt a szomszédban... Ezért gondoltam hogy vezsek neki egy barátnét! Mivel én sziámi mániás vagyok rögtön az jutott eszembe hogy veszek egy sziámihölgyet :) Abban szeretnék segítséget kérni hogy szerintetek hogy fog reagálni az alapvetően nagyon barátságos cicám? Tényleg nagyon barátságos! IMÁDJA a kutyusokat, pedig nekünk nincs is! A szomszéd Dándogjával képes játszani, a nyuszimat meg imádja! Nemtudom hogy a kiscica hogy fog ezekre a dolgokra reagálni ill hogy el fog- e játszani a másik macsekkal... Szerintetek benntalvós-kintélős macskának lehet sziámit tartani? Úgyértem hogy Mira ia bennt alszik csak napközben van kint. Ő chippelve, oltva, nyakörvel és bilétával a nyakában mászkál nehogy valaki elvigye... :) szerintetek?
2013. márc. 15. 12:11
 1/7 A kérdező kommentje:
*másféL
2013. márc. 15. 12:12
 2/7 anonim ***** válasza:
Hagyd meg neki a gyászolás időszakát. Találni fog másik játszótársat. Ha mégis viszel egy másik cicát, akkor számíts rá hogy védeni fogja a területét! Mint a gyerekeknél, féltékenységi hiszti fog kitörni! :)
2013. márc. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Már 1hónapja... Kezd már feloldódni... A környéken mindenkinek perzsája vagy main coonja van és benti macsekok...ezért nemhiszem hogy talál.. De szerintetek a picivel is így fog viselkedni? Azt olvastam hogy az idősebb macskák ösztönösen védik a kicsiket, és nem éreznek fenyegetést a kicsi irányából... Így van?
2013. márc. 15. 12:31
 4/7 Vicuska87 ***** válasza:
45%
Ha tenyésztőtől vásárolsz neki sziámit, azt biztosan csak bent tarthatod, amit a szerződésben ki fog kötni! Nem lehet tudni, hogy hogyan fog reagálni rá! Kiszámíthatatlan!
2013. márc. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szinte én is ilyen helyzetben vagyok, csak nekem egy ki-be járkálós sziámim van (nem törzskönyvezett és rossz időben be is van zárva, csak jobb időben mehet ki, de figyelünk rá), és most egy kimondottan szobacicát szeretnék mellé, mert hasonlóan látom én is a cicám, hogy unatkozik. Amúgy meg tök barátkozós is, mert ha összefut a szomszéd cicákkal mindig a játék megy. Nem minden cica ilyen... Nekem előtte volt egy házi cicám és nála eszembe nem jutott egy haver, mert tök jól elvolt egyedül. Szerintem ismered annyira a cicád, hogy azért kezdtél el gondolkodni a barátnén, mert látod, hogy jót tenne neki. Én is félek kicsit, hogy mi van, ha nem fogják csípni egymást, de mellette meg ott van bennem, hogy annyira kis barátságos a macskám miért ne kedvelne egy kis cicát, aki meg mellette fog felnőni, szóval csak összehangolódnak egymással. A kiscicák még olyan kis idétlenek, ha nem bántják őket más macskák, akkor szerintem lazán eljátszik egy felnőtt macsekkal. Én így gondolom, de aztán tényleg elképzelhető, hogy az életben másképp reagálnak egymásra.
2013. márc. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ellentétes nemű macskát vigyél, biztosan nem fogja bántani. A nagyobbikat meg ivartalanítsd ki.
2013. márc. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A nagy ivartalanított.... Végülis még ő is sznte kölyök! Alig másfél éves! Van egy ismerősöm, náluk születtek most számik.... Nem törzskönyvesek viszont a szüleik azok! Csak nem kérik rájuk ki... Szóval hát majd meglátom... A szülők egyébként ugyailyen ki- be járós cicák és jó kis bundájuk van télre mert nem lehet őket bent tartani. Ha veszek egy cicát akkor azt is ivartalanítani fogom mert neki is jobb, biztonságosabb és nekem sem maradnak cicák a nyakamon..
2013. márc. 16. 11:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!