Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám nevelhetetlen! Ötletek?

A macskám nevelhetetlen! Ötletek?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy van egy 6 és fél hónapos macskám, kandúr, még nem ivarérett ezért nincs ivartalanítva.

Amikor befogadtuk kb 3 hónapos volt, akkor még a szeleburdiságának tudtuk be a dolgait. Most viszont tudatosan rossz!

Elkezdtem vele azt csinálni, hogy ahányszor felugrik a konyhapultra vagy székre, lespriccelem. Erre mit csinál? Nem ám leszokik a felugrálásról, hanem elkezdte úgy csinálni, hogy ne vegyem észre! Sunyiban felugrik, közben engem figyel. Mire felkapom a flakont amivel le szoktam spriccelni, már árkon-bokron túl van, és hiába kergetem mindig talál valami búvóhelyet.

Mit csináljak vele? Tisztában van vele hogy nem szabad ezt csinálnia, ezért inkább sunyiban csinálja. Segítsetek, elég nehéz elviselni hogy minden kaját ellop!



2013. márc. 14. 21:12
1 2
 1/12 borcsi02 ***** válasza:
Szerintem nagyon kis szemfüles és eleven lehet, nekem is van ilyen cicám, ez nem rossz jel alapvetően, azt mutatja, hogy ravasz, életképes és nagyon kajálhatnékja van!!!! Biztos csábítják a finomságok. Ezt el lehet kerülni, ha jóllakatod macskakajával. Amúgy meg sok cica imád lopni. Arról, hogy sunyiban szeret lopkodni,nem tudom, mennyire lehetne leszoktatni,sőt,esélytelen, de egyszerűbb, ha nem hagysz kint semmit, ami csábító lehet neki. Ennyi a megoldás. Nem rosszaságból csinálja, hanem mert azt hiszi, otthon van, szabad a pálya, lehet eszegetni,terülj asztalkám van, még ha utána le is szidják. Én soha nem hagyok kint semmit, amire ráugorhatna, mert alapból nem várhatom el, hogy ellenálljon egy finom csirke vagy hasonló illatnak. Amíg főzöl, figyelsz rá, utána meg nem hagysz kint kaját, hanem hűtőbe rakod.
2013. márc. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Sok mindenben egyetértek az első hozzászólóval. Én sem hagynék kint kaját. Az meg szerintem már jó jel, hogy tudja, nem kéne neki oda ugrálnia. Lehet tovább kéne következetesen folytatni, hogy erélyesen rászólsz mikor mégis rajtakapod, hogy már megint akcióba akar lendülni.

A kergetést meg lehet hanyagolnám, mert nálunk pl. az a játék része, lehet a te cicád is élvezi és már csak azért is "rosszalkodik", hogy te így is foglalkozz vele.

Türelem kell hozzá és szerintem egy idő után sikerül leszoktatni.

(ez nem tartozik a kérdéshez, de ilyen korban pont jó az ivartalanítás, mert már lassan közeleg az idő mikor jelölgetni fog és azt nem kéne megvárni, a te érdekedben nem, mert szerintem az undorító)

2013. márc. 15. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Az előzőeknek igazuk van. Nézd, a macska nevelhető, de azért sose lesz kutya. Sajnos amit leírtál, az normális. Az enyém is megtanulta, hogy csak azért jár bünti, amit látunk. Azért valszeg felnőtt korára majd nyugodtabb lesz, de kaját tényleg nem szabad elérhető helyen hagyni.
2013. márc. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nálam amikor rosszat csinált megfogtam és 15 percre betettem egy sötét dobozba. 3. Alkalom után esze ágában nem volt mert mindig 5-10 percel tovább volt a dobozban és hiáva vinnyogott nem fogyeltünk rá... A spriccelés is jó vagy az hogyha rosszat csinál megmarkolod a grabancát és kivágod a házból.... Egyszerüen rá kell jönnie hogy hol a helye a családban... És ez bizony legalul helyezkedik el!
2013. márc. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
De valóban az is jó ötlet ha csinálsz neki egy gömböt vagy szerzel egy floorball labdát vagy egy golyót és kivágdosod jukakon, kaját dogsz bele és meg kell kűzdenie hogy kiszedhesse... Lophat is, ehet is lefoglalja magát! Problem megoldva
2013. márc. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Mintha csak a mi cicánkról írtál volna... :)

Annyi különbséggel hogy ő még csak 5 hónapos lesz. Egyébként nyugodtan lehet már ivartalaníttatani, nem kell kivárni hogy ivarérett legyen, sőt! Ha előtte elviszed, nem maradnak meg a rossz szokásai amik majd ivarosan előjönnek (pl a jelölgetés a lakásban). Én is tervezem vinni, csak lenne már picit jobb idő...

A miénk ki van zárva a konyhából, nem szabad bemennie, és ez nagyon jól tudja. Ezen még segít az is hogyha egyedül van otthon, akkor mindig figyelünk arra hogy be legyen zárva a konyhaajtó, így nincs benne az sem hogy "hú most nem lát senki, beosonok" :) esténként ölben beviszem és együtt vesszük ki a kis vacsoráját a hűtőből, azt nagyon szereti, imádja nézni ahogy nyílik a hűtőajtó és világosság lesz odabent :) (igazi kisgyerek, mindenen el tud csodálkozni) Imádom :) Szóval tudja hogy oda csak ölben megyünk be, egyedül nem. Mi is a spriccelős módszerrel nevelünk, pl a mi rossz szokásunk az h a szobában eszünk miközben filmezünk, az ágyon ülve, így esélye van odatelepedni és kuncsorogni (ez, mint írtam a mi hibánk, ha a konyhába ennénk nem lenne ilyen gond), na és ilyenkor mi is lespricceljük ha mászik bele a tányérba, de már az is elég ha csak az ágy szélére tesszük a flakont :) (és ő is villámgyorsan elbújik már ha csak nyúlok az üvegért, tudja mi jön...) nagyon kis ravaszak tudnak lenni. Tehetnél róla egy képet szívesen megnézném :) Milyen fajta, és mi a neve?

2013. márc. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Mindig figyelek hogy be legyen zárva a konyhaajtó, ha nincs bent senki. Na meg persze nem is rohasztok kajákat az asztalon. A gond azzal van, hogy mondjuk főzés közben kimérek tejet hogy később hozzáadhassam, egy pillanatra elfordulok, és azt kell látnom hogy belemászott. Ilyenkor önthetem ki a tejet, moshatom el a mérőedényt, és mérhetem újra a tejet. Addig persze leég a kaja. A másik tipikus amikor elöl hagyok egy vajat 2 percre hogy megpuhuljon, jön a macska és belenyal amíg vágom a kenyeret stb.

Nincs éheztetve, mindíg van elötte száraz táp, és van neki labdája is amiből jutifalit tud kigörgetni. Nem tudom mégis mit csinálhatnék, egyszerűen szeret lopni.

Az a hond hogy ha nem veszem üldözőbe, akkor azt fogja gondolni hogy na ezt meg is lehet úszni.

Az ivartalanítást már tervezzük, napokban visszük oltatni és kérünk időpontot.

Utolsó: sima házimacska, fekete-fehér foltos sárgászöld szemekkel, és a neve Poker.

2013. márc. 17. 01:50
 8/12 anonim ***** válasza:

Na az ivartalanításnak ehhez tényleg nincs köze, de elhiszem, hogy leírtad... Meg az éheztetésnek sem, tényleg nem azért ilyen kis mindenbe beledugom a kis orromat-ok.

Így már értem, azt hittem nem ennyire kis szemtelen.

A tv-ben láttam a Pokoli macskákban, hogy vettek valami furi botot (pedig biztos mondták a nevét is, sajnálom, de nem jut eszembe), és a macskának kijelöltek egy magas bárszéket a konyhában, hogy arra ülhet miközben a gazdi főz. Onnan átlátta az egész konyhát. Ha mozdulni akart róla, bele a kimért kajába, akkor azzal a bottal (aminek a vége kattogott vagy mit csinált) az orrához vagy az arcához közelítettek és nyugton maradt. Ilyenkor mindig megdicsérték és kapott jutalomfalatot is. Azt hiszem egy idő után már magától a széken maradt és csak nézte a gazdit, hogy főz. Lehet meg kéne kérdezni az állatboltban, hogy van e ilyen "nevelőpálca", ha Amerikában van, akkor talán már mi is importáltuk. Csak nem lehet egy vagyon és hátha hatásos.

2013. márc. 17. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 borcsi02 ***** válasza:

Én sem gondoltam, hogy ilyen kis szemtelen:) Azt hittem, akkor lopkod, amikor kiteszed a lábad a konyhából. Érdekes! Ennyire nem zavarja a leszidás? Mert gondolom, ilyenkor megkapja a magáét azért. Amúgy nem gondoltam egyáltalán, hogy kiéhezteted:), csak saját tapasztalatból tudok kiindulni, hogy amikor kipakolok pl főzéshez vagy reggelihez, és megjelennek a konyhában a macskáim, teszek ki nekik cicakaját, és inkább elvonulnak a helyükre eszegetni, addig is nyugtom van, nem kell 3 felé figyelnem:) Meg amikor nyers húst darabolok, és ki kell mennem, hogy pl felvegyem a telefont, mindig behívok valaki mást addig a konyhába felügyelni, mert "életveszély" lenne kint hagyni őrizetlenül.

Amúgy a sok erélyes rászólás, meg hogy határozottan tiltod neki, hogy egyáltalán felugorjon bárhová, ahonnan lophat, sztm előbb-utóbb megteszi a hatását. Én már megszoktam, hogy a szemem sarkából folyton szemmel kell tartanom őket, nem előlegezem meg nekik ezen a téren a bizalmat.:) Persze így is kicseleznek néha, legutóbb egy kb 10 literes forró fazékkal a kezemben billegtem a konyhában, tele volt a kezem, és végig kellett néznem, hogyan lopnak el vmt az asztalról, mert látták, hogy nem tudok odaugrani, de az ilyen ritkán fordul elő.

2013. márc. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

#8-as: Nem hinném hogy nálam bejönne egy ilyen bot, ha elkezdenék a macskám feje felé kattogni valami izével. Biztos elmenekülne, ezen kívül klikkerezek is vele. Nem hinném hogy jót tenne a kis rövid agyának ha a klikk egyszer jó egyszer fenyegetés lenne. Ezen kívül a csávó a pokoli macskákban profi, nekem meg ez az első cicám. De köszi az ötletet.

#9: Akkor ezek szerint csak folytatnom kell a vizes dolgot. Köszönöm, remélem megtanulja a kis enyves mancsú.

2013. márc. 18. 06:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!