Kezdőoldal » Állatok » Macskák » NAGYON FONTOS! Megmérgezhették...

NAGYON FONTOS! Megmérgezhették a macskámat? Állatorvos ilyenkor tud vele valamit kezdeni?

Figyelt kérdés
Van egy lassan 1 éves jó erős izomzatú kan macskám, pár hete néha-néha hányt. Ma úgy jött haza reggel, hogy egyáltalán nem nyávog máskor akármit szólunk hozzá vissza nyávog, nem is eszik. Próbáltam sonkát etetni vele de azt se kéri máskor él-hal az ilyenért. Felugrani a székre feltud próbált picit nyávogni de nem jött ki a torkán hang. Ha megmérgezték mennyi idő múlva, hathat a méreg? Méreg esetében orvos tud vele csinálni valamit? Mert akkor vasárnap délbe csak úgy hívnám fel a dokit... köszi előre is mindenkinek!
2013. márc. 17. 12:15
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem tudom mi lehet a baj,de szerintem hívd a dokit azonnal!

Szerintem a macskád egészsége fontosabb ,mint hogy a doki mit gondol arról,hogy vasárnap hívod ki. És szerintem más is kihívja ilyenkor,akármilyen nap van ;)

Jobbulást a cicusnak :)

2013. márc. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
adjál neki tejet, de a miénket mikor megmérgezték kovájgott össze vissza alig birt menni adtunk neki tejet és jobban is lett .
2013. márc. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 norzsu ***** válasza:
Ha esetleg méreg, akkor attól függ, hogy milyen mérget ehetett meg (patkányméreg, fagyálló, rovarirtó stb.) Ilyen esetben mindenképp állatorvost kell hívni, mert elveszítheted a cicát. Ha ilyesmiről van szó különféle kezelések lehetségesek, hánytatás, vérátömlesztés stb, attól függ mit evett. De az is lehet, hogy elkapott valamilyen betegséget és azért hány és étvágytalan. Szerintem mindenképpen hívd fel az állatorvost.
2013. márc. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 Vicuska87 ***** válasza:
47%
Állatorvos, különben a cica elpusztul, a méreg nem játék!
2013. márc. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Ha pár hete hányt, akkor nem hinném, hogy méreg, mert az gyorsabban hat. Lehet valami olyasmit eszeget, ami lassabban hatna? Vagy mire gondolsz?

Hát nem tudom, tegnap este nálunk kint ölték egymást a macskák, a miénk, aki bent van és ivartalanított meg napok óta hülye. Lehet verekedett a tiéd és megsérült, lelkileg.

A mérgezésnek más tünetei vannak és azt hiszem ha idejében dokihoz viszed a cicát, akkor lehet rajta segíteni.


"Patkányméreg ( warfarin)

A patkányméreg hatóanyaga a warfarin, ami egy dikumarol származék, és véralvadási zavart okoz. Ha nem vesszük észre időben a problémát az állat lassan elvérzik. A szervezetbe juthat közvetlenül a méreg vagy akár a már mérgezett patkány, egér elfogyasztásával. Az első tünetek a felvétel után 2-3 nappal jelentkeznek: bágyadtság, halvány nyálkahártyák, felületi vérzések, pontszerű vérzések az ínyen, véraláfutások, mellkasi vérzés esetén pedig nehezített légzés is megfigyelhető. Amennyiben még időben elkezdjük kezelni, akkor jó a prognózis, azonban a méreg hosszú ideig kering a szervezetben, és emiatt a kezelés is elhúzódó.

Fagyálló ( etilén-glikol)

Ez a vegyszer szinte minden háztartásban megtalálható, és ugyanúgy veszélyes az emberre, mint a kutyára, macskára. Édeskés íze miatt az állatok előszeretettel, maguktól fogyasztják el. A méreg gyorsan felszívódik, és a keringésbe jutva a vér kalciumával kristályokat képez, majd pedig visszafordíthatatlanul károsítja a vesét. Elsőként itt is bágyadtság, elesettség, illetve a sok víz ivása tűnhet fel a gazdinak. Ezen kívül jelentkezhet hányás, nyálzás, bódult viselkedés, később pedig görcsös rohamok alakulnak ki. A kezelés minél hamarabb kezdődik, annál több esélye van az állatnak a túlélésre, azonban az idő előrehaladtával a túlélési esély sajnos rohamosan csökken. Amennyiben észreveszi a tulajdonos a fagyálló elfogyasztását sürgősen forduljon állatorvoshoz!

Rovarirtók ( szerves-foszforsavészter származékok)

A permetszerek szájon át felvéve, vagy belélegezve kerülhetnek az állatok szervezetébe. Idegrendszeri tüneteket okoz, ami az idegsejtek közötti ingerületátvitel zavara miatt alakul ki. Jellemző a zavart viselkedés, az elesettség, rövid időn belül pedig rángógörcsök alakulnak ki. Ennek a betegségnek jó a prognózisa, amennyiben időben észreveszi a tulajdonos, és megkapja a szükséges kezelést az állat.

Hypo ( hipoklóros-sav)

Ez a háztartásokban gyakran előforduló fertőtlenítőszer lenyelve súlyos károsodást okoz az emésztőrendszerben, ami könnyen végzetes is lehet, komplex gyógykezeléssel ez azonban megelőzhető. A tünetek hamar jelentkeznek, ezek többek között lehetnek bágyadtság, fájdalmas has, hányás és az emésztett vértől sötét, szinte fekete bélsár."

2013. márc. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

ne hallgass senkire hívd az orvost

Budapesti vagy akkor tudok olyan rendelőt ami nyitva van!!!

2013. márc. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
itattunk vele cukros vizet eleinte ivott magától párkortyot aztán utána otthagyta és fecskendeztünk a szájába de utána ugyanúgy vissza feküdt.. zalaegerszegi vagyok :/
2013. márc. 17. 12:58
 8/23 anonim ***** válasza:

Most étvágytalan, nem nyávog és régebben néha-néha hányt.

Más tüneteket nem láttok raja?

2013. márc. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Beteg a macska, és jól elhanyagoltátok, gondolom ivartalanítva sincs, ezért rengeteg féle betegséget összeszedhetett. Zalaegerszeg nagy város, keress orvosi ügyeletet.
2013. márc. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
nem láttunk semmi mást rajta, a szőre fényes, erős és izmos kisállat, fülei is szép tiszták..
2013. márc. 17. 13:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!