Kezdőoldal » Állatok » Macskák » NAGYON FONTOS! Megmérgezhették...

NAGYON FONTOS! Megmérgezhették a macskámat? Állatorvos ilyenkor tud vele valamit kezdeni?

Figyelt kérdés
Van egy lassan 1 éves jó erős izomzatú kan macskám, pár hete néha-néha hányt. Ma úgy jött haza reggel, hogy egyáltalán nem nyávog máskor akármit szólunk hozzá vissza nyávog, nem is eszik. Próbáltam sonkát etetni vele de azt se kéri máskor él-hal az ilyenért. Felugrani a székre feltud próbált picit nyávogni de nem jött ki a torkán hang. Ha megmérgezték mennyi idő múlva, hathat a méreg? Méreg esetében orvos tud vele csinálni valamit? Mert akkor vasárnap délbe csak úgy hívnám fel a dokit... köszi előre is mindenkinek!
2013. márc. 17. 12:15
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Mármint olyasmit, hogy bódultabb, bágyadtabb lenne, elvonul egy helyre és idegenkedik tőletek, esetleg agresszívebb is vagy furcsa dolgokat csinál nem tiszta a tekintete, nem éber ilyesmik.

Nem akarok okoskodni, de ha csak nem eszik akkor nem biztos, hogy nagy baj van. Mindjárt leordítják itt a fejem, nem is áll szándékomban ilyen messziről, látatlanba diagnosztizálni, de ha nincsenek mérgezésre utaló jelek, akkor te se gondolj erre, mert lehet pánik az egész, de azért mindenképp figyeljetek rá, mert ha feltűnt, hogy valami nem oké, azért az már intő jel is lehet. Olvasd el a mérgezéses részt és ha valami lehetséges, akkor inkább hívd a dokit telefonon, lehet ő beletrafál egy-két olyan kérdéssel, amitől tudjátok mi a teendő.

2013. márc. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
csak fekszik egy helyen gubbaszt, nem éber annyira, mint szokott ha legyezünk előtte vagy ilyesmi akkor nyitja nagyra a szemeit.. nem dorombol máskor mindig szokott.. de nem agresszív egyáltalán
2013. márc. 17. 13:20
 13/23 anonim ***** válasza:

Ez már azért negatív, ha gubbaszt.

A mérgezést miből gondoltátok?

És holnap már egyszerűbb lenne dokihoz vinni? Érheti őket trauma is, de tényleg és akkor a sima orvos úgysem tud mit csinálni. Annyira segítenék, de nem tudom hogyan, ha én látnám így a cicám és nem ijesztene meg a tünet, akkor várnék pár napot és ha nem múlik mindenképp orvos.

2013. márc. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Még mindig itt irogatsz?

Már rég ügyeletet kellett volna keresned!

2013. márc. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
az a baj, hogy én se tudom.. apukám szerint várjunk, de én meg kétségbe vagyok esve.. igazából onnan szedtük, hogy más miatt mitől lehetne ilyen hirtelen... az, hogy hányt párszor pár héttel ezelőtt azt betulajdonítottuk annak, hogy tele itta magát tejjel és akkor mikor böfögött akkor jött ki egy pici tej..
2013. márc. 17. 13:31
 16/23 anonim ***** válasza:
A hányás ezer dolog tünete lehet, akár szívbetegségé is. Az biztos, hogy beteg a macska.
2013. márc. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Gondoltam, hogy pánikolsz is. Az a régi hányás valóban lehet amiatt, hogy túlette magát, a tejet meg nem is emésztik túl jól. Meg azért a macskák szoktak néha hányni... Nem hoznám mindenképp összefüggésbe a mostanival, mert pár hete történt.

Figyi, ha a mérgezéses résznél nem találtok stimmelő dolgokat, akkor én arra nem gyanakodnék.

Ha nagyon rosszul van egy macska azt lehet rajta látni, ha gubbaszt még holnap is akkor doki. De ha annyira izgulsz, akkor úgysem fogsz tudni megnyugodni és lépni fogsz.

2013. márc. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Szia!

Orvos mindenképp! Ugyanezek voltak a macskámnál a tünetek...állatorvoshoz egyéb okok miatt nem lehetett eljuttatni. Sajnos bele is pusztult. Nem evett, csak ivott. Legyengült volt már...január óta nem jött haza..

2013. márc. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Majd leírod mi történt a cicával? Jobban lett-e vagy orvoshoz vittétek (mit mondott)?
2013. márc. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
igen délután 4 fele elvittük igaz, hogy nem volt ügyeletes orvos,de felhívtuk akihez szoktuk vinni és valami vírusos fertőzést szedett össze 39 fokos láza volt, kapott két injekciót meg gyógyszert ma már sokkal jobban van alig lehet itt bent tartani, köszönöm mindenkinek :)
2013. márc. 18. 16:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!