Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hány napig tart a macskáknál...

Hány napig tart a macskáknál a tüzelés?

Figyelt kérdés
2013. márc. 17. 18:50
 1/5 anonim ***** válasza:
47%
kb. 1-2 hét tehát zárd be ne legyen véletlen szaporulat!
2013. márc. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%
Amíg nem vemhesül.... Ugyanis a kutyákkal ellentétben a macskáknál nem következik be a peteleválás (ovuláció) magától, azt csak a párzás váltja ki... Ezért a macskák kisebb szünetekkel addig tüzelnek, amíg nem párzanak-> vagyis amíg nem vemhesülnek. Hosszabb szünet csak télen szokott lenni. Vagyis ha valaki nem akar kiscicákat, akkor az a legjobb, ha ivartalanítja az állatot.
2013. márc. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem hagyják abba, míg nem párosodtak egy kandúrral. Kisebb nagyobb szünetekkel abbamarad, de folytatják tovább.....főleg olyan március-október között is tüzelhetnek a macskák. Ha nem szeretnél kiscicákat az ivartalanítást javasolom. Ha más mód nincs ajánlanék egy gyógyszert,amit az állatorvosodtól tudsz kérni. Az a neve hogy Ovarid. Ettől nem lesz vemhes és tüzelni sem fog tőle.
2013. márc. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy évben akár többször is ellhet egy macska! Ellést követően már 2 hónap elteltével is újra vemhes lehet! Egyik ismerősömnek volt egy macskája és szinte szinte gyártotta a kiscicákat! Egy évben 3-szor ellet de volt hogy 4-szer is! Hiába győzködtem ismerősömet hogy ez az állapot nem jó neki se a macskájának se főleg a kiscicáknak se.....de nem is törődött vele így hát én vettem az ő macskájának Ovaridot, amit állatorvosnál lehet kapni és ettől nem lesz vemhes.....
2013. márc. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Szerencsére lakásban van, szaporulat így nem várható. csak a nyávogás miatt kérdeztem. Ivartalaníttatni sajnálom egyenlőre, mert lehet , hogy a későbbiekben szeretnénk még kiscicát. Sziámi cicáról van szó. Köszönöm a válaszokat. Fogamzásgátló injekciót ma megkapta.
2013. márc. 18. 13:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!