Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám teljesen megőrült,...

A macskám teljesen megőrült, depressziós lenne?

Figyelt kérdés

Édesanyám (hozzá áll legközelebb) két hete elutazott külföldre, addig a szomszéd járt át etetni. Én más városban tanulok, ám most hazajöttem, és a macska teljesen meg van őrülve. Alig hajlandó enni, de minden percben bújna. Szőröz, nyálaz, húszszor lerakom egymás után, ugyanúgy visszajön, nem tudok tőle konkrétan semmit csinálni, a WC-ajtót is kinyitja, és az ölembe ugrik. Éjjel nem hagy aludni, ötpercenként felkelt, ha pedig nem, arra kelek, hogy a hátamon alszik. Kizárni nem tudom, mert ki tud nyitni minden ajtót, ha kulcsra zárom, akkor meg kapar, nyávog, dörömböl egész éjjel.


Az a legfurcsább, hogy 9 hónapos korában fogadtuk be egy másik családtól, akik eléggé elhanyagolták, napokra egyedül hagyták egy nagy tál száraztáppal, így általában kibírhatatlan, unszimpatikus, antiszociális dög. Régebben foltokban tépkedte a szőrét, kisebesítette magát.


Mi van vele? Mit tudnék vele csinálni, hogy egy kicsit, csak egy kicsit békénhagyjon? Az utobbi három napban alig aludtam, csak macskát babusgattam...


2009. szept. 17. 12:13
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
21%

Teljesen felesleges lehurrogni a kérdezőt. Én személyszerint még annyira sem viselném el a macskát, mint ő. Egyszerüen kiráz a hideg tőlük. Vannak ilyen emberek, nem szerethet minden ember minden állatot!!!! Van aki a kutyákat nem kedveli, és akkor mi van? Attól még nem lesz az ember sem pszichopata, sem hülye.

A kérdező nem tett semmi rosszat a macska ellen, csak egész egyszerüen nehezen viseli a macska viselkedését. Én személyszerint még ennyit se türnék el neki. Hogy mit csinálnék, azt nem tudom, (NEM BÁNTANÁM!!!!!! mielőtt valami okos bevádolna) de tény hogy valamit csinálnék hogy fejezze be. A kérdezőtől meg ne várjátok el hogy reggeltől estig nyaljon a macskának, csak mert neki olyan kedve van. És igenis LEHET egy állat unszinpatikus dög. Imádom pl a kutyákat, a sajátomér megtudnék veszni bármi baja lenne, de van olyan ismerős kutya akitől szintén kiráz a hideg. Mert gonosz és ellenszenves.

Minden állatnak más a természete, ahogy az embereknek is. Úgyhogy igenis van kedves macska és van undok macska is.

A kérdező már így is erején felül teljesített. Gondolom neki sem öröm egy megkattant macskával egy háztartásba lenni, mégis megteszi és próbál neki segíteni, nem azt érdemli hogy lehurrogjátok.

2009. szept. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
85%
13:31 -nek. Te utálod a macskákat és ezért gondolom, hogy nincs is neked otthon, és tegyük fel van párod...., ő sem vinne haza cicát, mert tudja, hogy utálod. Én utálom a pókokat, ezért nem is szerzek itthonra, ha már úgy is gyűlölöm őket és anyukám sem hozna haza, mert tudja, hogy ki vagyok tőlük. Ha utálok egy embert, akkor nem keresem a társaságát. A kérdező írta, hogy nem utálja, csak egy kicsit sok belőle. Egyébként aki nem szereti a macskákat, az egoista, mert nem tudja elviselni, hogy a macseknak nem tud parancsolni, és nem tud felette uralkodni, mint pl. egy kutya felett. A macseknak hiába mondod, hogy ül.... úgy is csak a maga feje után megy és ezt sok ember nem bírja. Ezt nem én találtam ki, hanem egy pszichológus ismerősöm mondta.
2009. szept. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
0%

Nálam nagyon mellé lőttél ezzel a monológgal. Ugyanis én nem azért nem kedvelem a macskákat (és direkt nem utálatról beszélek, mert ha valaki utál valakit akkor annak már fájdalmat akar okozni, bántani akarja, én pedig nem lennék képes bántani egy állatot) szóval én azért nem kedvelem őket mert gusztustalanok. Egész nap nyalják magukat, hordozzák a bacikat, eljárnak a háztól kitudja hova (kivéve ha panelos macskáról van szó) meg szőrgombócokat köhögnek fel, egyszóval undorodom tőle...


És nem mondhatod rám hogy egoista vagyok azért mert nem kedvelem őket, ugyanis az én kutyám egy olyan személyiség akinél szintén küzdeni kell, nem tudok rajta uralkodni, ha mondom neki hogy "ül" csak akkor ül le ha olyan kedve van. Önfejűbb bármelyik macskánál. Akkor miről beszélünk?

2009. szept. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%

Az én cicám az "undorító" nyalogatásával tisztább az emberek nagyobb részénél, hisz ők naphosszat sz@ros seggel mászkálnak. (a kutyák is). Nekem cicáim és kutyáim is vannak, hisz az állatszeretet ott kezdődik, hogy mivel bármilyen állat, ezért szeretem és olyannak, amilyen!

A kérdezőnek:

Légy türelmes, lassan alább fog hagyni a szeretetrohama, ahogy rájön, hogy nem fog vele az történni, mint régen. Szerintem csak megijedt az egyedüléttől és utána annyira örült neked, mint majom a farkának.

2009. szept. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
0%
Inkább járok sz@ros $eggel minthogy a nyelvemmel nyaljam bele a számba, na? Akkor melyik állat, ki az undorító?
2009. szept. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
72%
Bocs, még egy gondolat: a bacikat az oltatlan cicák terjeszthetik esetleg, de az sem túl jellemző, hisz egy db betegség van, amit az ember elkaphat tőlük ( a férgességen kívül, de az ugye nem baci), azt is csak a terhes nők. Szerintem sem neked, sem nekem nem oltatlanok az állataink.
2009. szept. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
0%
Igazad van, tök cuki lehetsz k@kisan. De miért hasonlítod magad az állatokhoz? Én nem teszem, csak szeretem őket.
2009. szept. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
0%

Te magad hasonlítottad a macskákat az emberekhez, és a kutyákhoz. Olvasd el mit írtál. Azt írtad, hogy az emberek sz@aros seggel járnak (hozzá teszem már amelyik, mert pl napi kétszer fürdök, nyáron háromszor, ez nem mindenkinek természetes)míg a macskák nem (mert a szájukkal nyalják le a xart magukról).


Te hasonlítgattad az állatokat az emberhez, nem én...

2009. szept. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
40%
Jól van, ügyes vagy. Akkor is tartom magam ahhoz, hogy egy állat annyira tiszta, amennyire a gazdája tisztán tartja. A macskák popsit nyalnak, a kutyák pedig sz@rt esznek, majd bele hemperegnek, a disznó pedig még alszik is benne. És akkor mi van? Lehet állatokat szeretni és nem szeretni, egyik sem baj. Viszont a szeretetnek egy jóval magasabb szintje az elfogadás, amit kevesen gyakorolnak. A tájékozódástól pedig te sem leszel kevesebb, maximum közelebb kerülsz az elfogadás szintjéhez.
2009. szept. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
69%

"Jól van ügyes vagy" látom nehéz belátnod hogy nekem van igazam??


Azt próbálod belém beszélni, hogy utálom a macskákat, elengeded a "füled mellett" amit írok... Akkor tessék itt ez a kérdés, EZT A KÉRDÉST ÉN RAKTAM FEL ezen az oldalon olvasd el:


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__302174-az-em..


Nah erre varrjál gombot! Lehet hogy több kellene a világon olyan emberből mint én, aki AKKORIS segít egy állaton ha nem kedveli azt!!!! Miközben a sok macskaszeretőt meg hidegen hagyja egy állat szenvedése!! Erre mondjál akkor valamit.

2009. szept. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!