Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Már teljesen depressziós...

Már teljesen depressziós vagyok a súlyom miatt, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Elhatároztam, hogy nyáron lefogyok minimum 5 kilót...már elértem az 56-ot 58-ról, aztán rámjött a falásroham és 3 napig csak itthon ettem...Most 60 vagyok, nagyon zavar, néha rámjönnek a falásrohamok, aztán persze furdal a lelkiismeret. Nem megyek emberek közé, annyira rosszul érzem magam a bőrömben. Félek, hogy elvesztem az önuralmam és elhízok.
2011. júl. 22. 15:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Először is le tudnád írni hány éves vagy és hány cm?

Akkor többet tudnék segíteni!

15/L A.

2011. júl. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
16 és 163 cm
2011. júl. 22. 15:37
 3/12 anonim ***** válasza:

1 sok sport

2 menj pszichiáterhez, mielőtt jobban elfajulnak a dolgok

2011. júl. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Sajnos van ez így. Egyes embereknek nagyobb az önuralma, míg másoknak kevésbé. Most láthatod, hogy a kemény munka eredményét 3 nap alatt elszúrtad. Hibáztál, te is tudod. De ha most feladod, akkor csak gyarapodni fog mind a súlyod, mind az önbizalomhiányod. Én nyár elején 62 kg-ról indultam. Most 59 vagyok. Nekem is iszonyat nehéz. Kevés súlyból nehezebb fogyni. De nem akadok meg, és legfőképp nem 3 napig. És, ha rosszul érzed magad a bőrödben, akkor pont hogy nem kellene engedned a csábításnak. Nézd, valószínű, hogy ezt a kérdést nem gondoltad komolyan. Te is tudod jól a választ. Diéta és sport. Kezd újra! Ne add fel!


Nem az a szégyen, ha elesel. Hanem az, ha nem akarsz felállni!

2011. júl. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

3 nap alattt nem lehet meghízlni + 3kg,ahogy fogyni se lehet 3nap alatt 1 kgot!


tele vannak a beleid nem?a sok kajátol.

2011. júl. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Nem olyan borzalmas a helyzet, csak az akaraterő hiányzik.

Hidd el, nem a levegőbe beszélek, rajtam is van egy kicsi felesleg, de nálam csak pár kilóról van szó. Én is olyan vagyok fogyókúra alatt, mint te. Pl. nagyon vágyom egy kis csokira, eszem egy kockával, aztán már nem érdekel, és befalok mindent, amit otthon találok. Kéne találnod valamit, ami motivál, hogy ne falj fel mindent. Pl. tetszik egy fiú? Akkor gondolj arra, hogy neki a sovány csajok jönnek be, ez motiváljon. Vagy gondolj arra, hogyha szeptemberben visszamész a suliba, mindenkinek leesik az álla, olyan dögös leszel addigra. Mindenképp gondolkozz el, mi motiválna téged, nekem is ez segített.

És sportolj sokat, én pl. szoktam biciklizni, tollasozni, futni és tornázni. Sok sikert, ne add fel! 15/L A.

2011. júl. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Elmondom, mi a baj: az h te is FOGYÓZOL! Felejtsd el! Vagy találsz egy olyan táplálkozási módszert amit fenn tudsz tartani örökre, v jojózol, és minden leadott kiló helyett kettőt fogsz felszedni!

Ajánlom pl a kalória számolgatást, norbi módszert, tehát BÁRMIT ami nem zár ki semmit az étrendedből. Se a csokit, semmit. Mert csak ezeket lehet fenn tartani! Azok a diéták, amik tiltanak bármit, csak rövid távon használnak, ha abbahagyod, visszatérsz az eredeti táplálkozáshoz, és visszahízod amit leadtál, v többet.

És: SPORT!!!!

2011. júl. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ja csak h pozitívumokat írjak, nővérem csak kalóriákat számlál, nem zár ki semmit, és 20 kg-ot fogyott. Persze szép lassan, de a gyors fogyás, az nem ér semmit amúgy sem.

Párom anyukája Norbival fogyott 14 kilót 1 év alatt- ő nem is sportolt mellé. Szóval ésszel, emberek, ésszel!

16.04-es voltam

2011. júl. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ez a 60 kg a testmagasságodhoz nem is olyan szörnyű még. :)

A falásrohamod azért lehet, mert túl keveset eszel, vagy nem viszel be olyat is, amire vágynál: pl. egy kis csoki. Módjával azt is lehet, és ha csínján csinálod, jut is, marad is, megfelelő étkezéssel, és testmozgással pedig szépen lassan (a végső eredményt ne 2 hét után várd) a mérleg kevesebbet fog mutatni.

2011. júl. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Figyelj, velem ugyanez van, csak én magasabb vagyok, és

kövérebb is (169 cm, 66 kg) engem is nagyon zavar, és már alakítok is rajta...sokat olvasgattam ezekről, és arra jutottam, hogy az önuralmat semmi sem tudja pótolni...viszont mikor, rádjön a falásroham, vizsgáld meg a lelkiállapotod, és próbálj rájönni, hogy miért kezdesz most el falni (pl. csalódás, vagy valaki beszólt és rosszul esett stb.) sok ilyen ember van, aki az evésbe "menekül" a problémák elől, és elhízik. ám ezt így nem lehet csinálni. nézz szembe a problémákkal, de ha nem tudod, hogy mitől vannak falásrohamaid, akkor elmehetsz egy pszichológushoz, bátran! nem bántásból mondom, van akin tényleg tud segíteni, mert a falásrohamok általában nem "csak úgy" vannak, hanem valami kiváltja őket. azt tudom ajánlani, ha tényleg sikerül motivációt találnod, hogy egyél sokszor keveset, és minidg nagyon jól rágd meg az ételt. így olyan érzésed lesz, egy idő után, mintha sokat ettél volna, eltelítődsz, közben pedig pont annyit ettél amire szükséged van. jó, mondjuk ez is nehéz, de ha gyorsan eszel (falsz) észre sem veszed, és már tele is vagy. ígyál sok-sok vizet, minimum másfél litert naponta. a falásrohamokon pedig egyszerűen muszáj uralkodnod! ha ez vígasztal, én is pont ezen megyek keresztül, és sok sikert kívánok neked :)

2011. júl. 23. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!