Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicám nagyon beteg, kaphatot...

A cicám nagyon beteg, kaphatott e hullamérgezést!?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A még nem egészen 2 éves cicám nyakán megjelent egy tájog, amit kifakasztott, próbáltunk könnyíteni a helyzetén, kamilláztuk a sebet, majd felhívtuk az állatorvost, mivel nem javult a cicus, hanem mégegy fekély nött oda és kifakadt. Azt mondta hogy fogjuk le a macskát és nyomjuk ki a gennyet majd jóddal fertőtlenítsük. Mondanom sem kell hogy ez rettenetesen fájt a cicusomnak de megtettük, viszont arra nem gondoltun hogy előfordulhat hogy terhes, bár egyre nőtt a pocakja. A seb nem gyogyult igy hát felhívtunk egy másik orvost aki azt mondta hogy ne vigyük be, hanem hiperollal fertőtlenítsük a tályogot.MEg is tettük azonban a cica tegnap elutt reggel eltünt es tegnap estig nem is jött haza. Mikor hazaért észrevettük hogy kisebb a pocakja. MEgetettük de kihányta, az éjszaka közepén pedig szintén hányt valamit...a szinte már rothadó kiscica teteeket es a placentát. Valószinű megszülte a halott cicákat és megette a butus. Nagyon rosz szinben van, hatalmas a pupillaja, mindig elbujik es szokatlanul viselkedik. Az allatorvos ma délután kijön de kerlek segitsetek, tudod valamit tenni? felek h kesö lesz! Mit csinalhatok ilyenkor?

2013. márc. 27. 10:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
annyit tudsz tenni hogy nem várod meg az orvost hanem azonnal beviszed
2013. márc. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%

"A seb nem gyogyult igy hát felhívtunk egy másik orvost aki azt mondta hogy ne vigyük be"


Már meg ne haragudj de milyen orvosokkal konzultálsz? Ne vidd be? Meg nyomd neki ki te a tályogot?

Hol élünk? És miért hallgattál rájuk? Egy beteg állatot azonnal be kell vinni.

Nem tudom kik voltak ezek az orvosok, de felejtsd el őket egy életre és keressél egy normális orvost!


Sajnos nem tudok mit tanácsolni, nem vagyok orvos, fogalmam sincs hogy mit kéne tenni. Amíg nem érkezik meg az orvos addig hagyjátok békén a cicát, had pihenjen, ne csapjatok nagy zajt. Szerintem te se simogasd, ne nyúlj hozzá, hagyd hogy megnyugodjon.

Aztán bizakodjál...



De megjegyzem, nem biztos hogy ez lett volna, ha időben elviszed állatorvoshoz. Túl sokat vártatok...

2013. márc. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
71%

A másik. Miért nincsen ivartalanítva? Pont ezért kell ivartalanítani, hogy megelőzzük a nem kívánt ellést.

Felelősséggel tartozol érte.


Amúgy, annyira nehezen akarom ezt elhinni hogy egy orvos ilyet mond hogy ne vidd be, meg nyomd ki neki a sebét... hogy szerintem ez nem is igaz. Csak kitaláltad, hogy ne hordjanak itt el mindennek a gyiken.


Bocsi ha nem így vagy, de ilyen nincs hogy egy beteg állatot ne vigyél be orvoshoz. Képtelenség. Szerintem te nem vittel el, mert nem volt pénzed, kedved, időd, és most sopánkodsz hogy mi lesz...


Késő bánat, szokták mondani.

2013. márc. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Hullamérgezést akkor kaphatott a cica, ha maradt benne meg nem született, elpusztult kiscicia. Attól, hogy megeszi a kölykeit, nem. Az, hogy a halva született, vagy életképtelennek tartott utódokat megeszi, teljesen normális viselkedés.
2013. márc. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem mondana ilyet két állatorvos, hogy ne vidd be a macskát mivel ők orvosok nem hinném hogy ilyen felelőtlenek lennének...
2013. márc. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Vicuska87 ***** válasza:
64%
Ez kamu, az állatorvos nem mond ilyet, hogy otthon nyomkodd ki a gennyet, meg ezt csináld meg azt! Nevetséges az egész! Tedd be a macskát egy hordozóba, vagy valamibe, és azonnal irány az orvos mert az állat így elpusztul!
2013. márc. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Óhh dehogynem mondanak ilyet az orvosok!

Örülök, ha ti más tapasztalatokat szereztetek, de én is találkoztam ilyennel. Elég ha meghallja, hogy hol lakom (falu és annak is a külterülete) és máris távdiagnosztizál, de kijönni nem hajlandó. Autó híján én meg bevinni nem tudom a nagytestű ebemet meg birkáimat...

Persze Bp. közepén biztos mások az orvosok...

2013. márc. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Sajnos így van, ahogy a 7. írta. Nem gondoltam volna, hogy egy városi, és egy falusi állatorvos között ennyi a különbség. Pedig van! Falusinak nem számít a macska.

Sőt, mivel egyeduralma van, (hiszen ő a hatósági állatorvos)a többi állat sem igazán.

2013. márc. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Laktam falun egy darabig. Ott kijött az állatorvos, ha hívtam, viszont nem volt úgy felszerelve, mint egy rendelő, de gyors segítséget tudott adni, ha kellett. Viszont tudtuk, hogy a legközelebbi városban van jól felszerelt rendelő, oda mentünk pl. ivartalanításra. Ha falun él az ember, nagyobb dolgokért úgyis be kell menni a legközelebbi nagyobb városba, ugyanígy az állatot is be kell vinni. A falusi embernek ELVILEG fel kell arra készülni, ha bármi van, legyen egy vész forgatókönyv, akármi miatt, hogy el tudjon jutnia a városba, kell autó vagy egy jóbarát, ismerős, aki be tudja vinni, nem csak a háziállat miatt, akármi miatt! Kérdező, ezentúl te keress ki egy rendes orvosi rendelőt a netről és oda látogass el ivartalanításra is. Mi van a cicával egyébként?
2013. márc. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Andizsuzsi ***** válasza:
Kedves 8-as válaszoló! Ebben nincs igazad. Az,hogy melyik állatorvos hogyan végzi a munkáját, az nem függ attól, hogy falusi-e, vagy sem, hanem attól, hogy milyen ember. Amelyik orvos tisztességes, az tisztességes falun is, meg városban is. Mi falusi állatorvoshoz járunk, és csak felsőfokban beszélhetek róla.
2013. márc. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!