Kezdőoldal » Állatok » Macskák » SOS, májbeteg a cicám, mit...

Nikyce kérdése:

SOS, májbeteg a cicám, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy 4,5 éves nőstény ivartalanított cicám, Fannika. Másfél hónappal ezelőtt elvittük rutinszerű kivizsgálásra állatdokihoz itt kiderült a cica be van sárgulva. Következett a vérvizsgálat, aminek az eredménye elég rossz lett de semmi más kivizsgálást, teszteket, nem csináltak a cicának. A dokinknak nagyon hittünk, és bíztunk is benne elrendezte azzal, hogy a "máj nagyon jól tud "regenerálódni", legyünk türelmesek. Adott neki immunrendszer erősítőt, és homeopátiás májvédő készítményt.Teltek a napok ciconk szépen erősödött közben vittük infuzióra is, hogy minél előbb tisztuljon, és erősödjön a szervezete. A dokik adtak neki többször is sajnos seduxen étvágynövelés végett ami így utólag TILOS lett volna mivel a májat még jobban megterhelte a gyógyszer. A cica állapota elmúlt héten elkezdett romlani nem evett, kedvetlen volt. Elvittük hasi UH-ra itt megállapították hogy a ciconk mája meg van nagyobbodva, semmi esélye altassuk el, én már azon voltam mert nem szerettem volna látni az én kis életvidám cicámat lesoványodott szenvedő állapotban látni. A párom még adott neki esélyt, hazahoztuk. Most fecskendővel etetjük, és itatjuk, és reménykedünk, hátha....

Nagyon hálás lennék akinek már volt májbeteg cicája, milyen gyógymódokkal gyógyította, és mik a túlélési esélyei igaz a mai napig nem tudom mitől sárgult be a cicám? Kérlek Titeket minél többen írjatok, mert nekem Fannika nem "csak egy cica", hanem lelkitárs is!!!!!!

Várom mielőbbi válaszokat, mert az idő sürget!


2013. ápr. 1. 15:36
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia! nekem még nem volt ilyen problémám,kicsit utána néztem nem tudom mire lesz elég de benne van mikre van szüksége ilyenkor a cicának : A májbeteg macskák táplálásában nagyon fontos a máj védelmét, regenerációját szolgáló speciális diéta betartása. Kedvező, ha a táplálék rostban és vitaminokban gazdag (B-vitaminok, C-, A-, D3-vitaminok). A nyomelemellátásnál fontos odafigyelni a cink pótlására. Fontos, hogy olyan ízletes táplálékot adjunk házi kedvencünknek, amelyet szeret. A macskát naponta többször, kis adagokban, frissen készült étellel kell kínálni. Ha a májbetegek egyáltalán nem esznek, mesterséges táplálás indokolt.


Nagyon sajnálom és remélem megcáfolja az orvost.

2013. ápr. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm Neked a gyors választ igyekszünk érte minél többet megtenni!
2013. ápr. 1. 16:05
 3/8 Vicuska87 ***** válasza:
47%

Az immunerősítőt, és a májvédőt, én adnám tovább neki.

Tápláléka, tényleg vitaminokban gazdag legyen, érdemes lenne elvinni még egy állatorvoshoz, hogy ő mit mond, nem baj, ha többen látják a cicát!

2013. ápr. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy válaszoltál!:)))
2013. ápr. 1. 20:23
 5/8 anonim válasza:
Szia! Mi lett végül a cicával? Most a mi cicánk is hasonló helyzetben van. Kapja az immunovetet és máriatövis cseppet. Jelenleg úgy kell tömni, mert magától nem eszik, iszik. Nagyon lefogyott szegénykém. Orvosnál többször voltunk, de nem javul. Még csak 1 éves... Van valami jó tanácsod a számunkra? Nagyon hálásak lennénk....
2014. ápr. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

sziasztok!


remélem, mindenki cicája meggyógyult!

az én cicám citromsárga volt, 2 hét alatt 1,7 kg-ot fogyott.

Elvittem az egyik rendelőbe, elmondták mi a helyzet, elkezdődött a kezelés. Mivel a cicámat nem lehet szájon keresztül mesterségesen etetni még nehezebb volt a dolgunk. A kezelés eltelte után ebben a rendelőben már nem igazán tudtak segíteni.

Elvittem egy másikba, ahol 2 héten keresztül majdnem mindennap infúzió, hányás csillaőító, minimális etetés, stb. Kicsit javulás. A szuper finom cicakajákra rá sem nézett. :-) Aztán el kellett utaznom és két éjszakára az állatkórházban maradt. Na, mikor hazajöttem és találkoztunk, nagyon hálás volt. Átgondolta a dolgot.:-) Onnantól kezdve eszik rendesen, virgonc, olyan mint egy kölyök cica, pedig már elmúlt 7 éves:-)

Persze, mennünk kell majd kontrollra, de csak később.

2014. dec. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Kedves utolsó válaszoló! Írtam privát üzenetet, kérlek segíts nekünk! Köszönöm
2015. febr. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
az érdem természetesen a kezelőorvosé.
2015. febr. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!