Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek, ha tudom ki lopta...

Mit tegyek, ha tudom ki lopta el a macskámat?

Figyelt kérdés
van egy szobamacskám, chip nélkül, oltásokkal, féreg hajtva. És egy rokonom akivel többek között együtt élek. Ő mindig azt mondja, hogy milyen büdös a macska, mennyire ronda, hogy utálja stb... Amikor nem voltam itthon, és hazajöttem, láttam, hogy rend van a szobámba, és nyitva van az ajtóm. A macska sehol. Szóltam neki, hogy el van tűnve, azt mondta, ő rakott rendet, de nem vette észre a macskát. És azóta mindig kérdi, hogy meg van-e, hogy tűnhetett el, megtaláltam-e, volt-e benne chip stb... Szóval gyanús, mivel előtte meg utálta. Szerintem ő vitte el valamerre, nem egyszerűen kiengedte. Ugyanis úgy eddig mindig vissza jött, ha csak ki lett engedve, ezt ő is tudja. 3 napja volt. Kihez fordulhatnék?
2013. ápr. 2. 22:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez fura... Szerintem tegyél ki szórólapokat, ilyesmiket. Hátha valaki látta a környéken. Ha pedig tényleg a rokonod vitte el és nincs a macskában chip, akkor nem fűzök hozzá sok reményt. Bár a szomszédban volt egy szép cica, aki egyszer csak eltűnt. Kijárós cica volt. Kb. fél év után hazament, csak úgy spontán. Ja és lány macska volt.
2013. ápr. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Lehet a rokonodnál "lelki terrort" alkalmazni? Szeret téged annyira, ha látja rajtad, hogy nagyon megvisel az állat eltűnése, akkor esetleg visszahozza neked? Vagy bevallja mit tett vele? Ennyire kegyetlen lenne? És mi van, ha simán kiengedte és elkergette? Van alapja annak, hogy ő a "tettes" vagy a leírtak alapján a megérzés erős?

Ha nagyon rá gyanakszol én nem hagynám békén a helyedben. Ha nem is vallja be (magától), mindenképp bevonnám a keresésbe, hogy segítsen, kérdezősködni, plakátolni és talán elszégyelli magát.

Ha meg semmi köze hozzá, akkor is több a semminél, hogy valamit teszel, de lehet hazajön magától, viszont lehet, hogy nem.

2013. ápr. 3. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy nem sokat segít, de pár tipp:

Vegyél egy nagy dobozt, tedd bele a rokonodat, majd vidd ki a határba. Ha ügyes, visszatalál.

Nagyon sajnálom, hogy ez történt.

2013. ápr. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!