Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Csak a Molli száraztáp ilyen...

Csak a Molli száraztáp ilyen rossz?

Figyelt kérdés
Kinek milyen márkájú száraztápot eszik a macskája? Aki esetleg eteti Mollival, annak utálja a cicája? Az enyém nem szereti, de nem tudom mást vajon megenne e, azért kérdem.
2013. ápr. 4. 10:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
32%
Én keverem: Cat chow, Whiskas, Friskies, Kite kat. Vegyesen szeretik, jól elszórakoznak, míg eszik, mert lehet válogatni belőlük. Nézni szoktam, ahogy esznek: bekapja, ha nem ízlik, kiköpi :) Turkálnak benne, de a végére minden elfogy.
2013. ápr. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
54%

Szia!

A Molli nálunk sem jött be :) Még régen, kölyökkorában próbáltunk végig szinte mindent, az olcsóbb, vagy sajátmárkás táp egyátalán nem jött be. Sőt még a Whiskas száraz sem lett a favorit :)

A Friskies inhome, a Félix füves (nem tudom pontosan mi a neve), és Purina One vált be, ami még megfizethető árban van. Utóbbi persze igen kiváltságosnak tekinthető :) Nagy kiszerelésben érdemes megvenni, úgy jobban megéri.

2013. ápr. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
50%
Emberi fogyasztásra nem alkalmas (tapasztalat)
2013. ápr. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
3as. én nem kóstolgatom, a macskámnak lenne. de örülök, hogy neked ezzel kapcsolatban már saját tapasztalatod is van:D
2013. ápr. 4. 11:40
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Purina One ,ritkán Cat Chow


most Purina Pro Plan van mer ajándékba kaptunk 3 zsákkal

2013. ápr. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Vicuska87 ***** válasza:
69%

Viszkász, Kitékat, Friszkíz.. mind mind marketing táp, beltartalom egyenlő a nullával.. hasonló minőségűek az általad említett Molli, és az áruházak saját márkás cuccai is!

Nálunk royal canin van!

2013. ápr. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
45%

Eddig nekem is a reklám és a bolti szárazat ette a cicám (Whiskas, Kitekat, Purina One, Perfect Fit, a Friskiest nem nagyon szerette), de mióta itt olvasgatok már elgondolkodtam és mivel kicsi cicám is lesz muszáj olyanra váltani, amit mindketten ehetnek. Szóval rendeltem Acana és Orijen száraz tápokat. Az én cicám mint a fentiekből kiderült ezekben szerencsére nem válogatós, ezekből egyiket sem utálja csak a Friskises lassabban fogyott, de az is elfogyott nagy nehezen és utána már csak a többit kapta. Szerintem szerette a fentieket, mindig minden színűt, formájút megevett válogatás nélkül.

Szerintem nem igaz, hogy a minőségibb tápokból kevesebb kell, mert több a beltartalma. Igaz még csak másfél hete eszi a cica az új tápot, de ugyanolyan szépen pusztítja, mint az eddigieket, szóval...

Én szeretek minél többfélét adni, mert nem akarom, hogy csak egy márkára szokjanak rá és csakis azt egyék, több okból sem, de ez már nem tartozik ide.

Neked tudnám javasolni, hogy vegyél állatboltban kimérhető cicakaját, többféléből pár dekákat és kiderül melyiket szereti a cicád, abból akkor vehetsz neki többet is. Én sem mernék kilókat rendelni, ha tudnám, hogy finnyás a macsom és válogat.

2013. ápr. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Aldis Topix-ot kapnak legtöbbször,az egész jó(30% husi,cukor,tartósítószer nélkül)vagy pedig Butchers tápot(Tesco).Mindkettőt szeretik.
2013. ápr. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Mecse ***** válasza:
85%

Nincs szerintem olyan jobb táp amit ne evett volna már a macskám, szeretem próbálgatni őket, meg meglesni melyiket szereti legjobban. Az Orijen a kedvenc, de volt már Acana, Taste of the Wild, Brit Care csirkés, Royal Canin is, hogy csak pár példát mondjak, én sem szeretném ha ráállna egyre és elutasítaná a többit ezért a változatosság fontos szerintem ebben is.


A Mollit nem ismerem, így nem tudok róla véleményt mondani, de a cicákon is látszik melyik ízlik nekik a legjobban, az enyémnek remek ízlése van mivel az Orijent választotta ki (nem belemagyarázom, tényleg ez ízlik neki a legjobban :) ).


Szerintem kevesebbet esznek a magas állati fehérje tartalmúból, nedvesből szárazból is, legalábbis ez az én tapasztalatom. A másik dolog az hogy lehet hogy ugyanannyit eszik meg belőle valakinek a cicája, de a végterméken nagyon könnyen lemérhető mennyi hasznosul belőle. Jó minőségnél kevesebb a végtermék, minden esetben, mivel sokkal többet tud a szervezet hasznosítani, ami szerintem nagyon fontos szempont.

2013. ápr. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Maxitabi ***** válasza:
80%

Nálunk is orijen van műsoron, ill acana-mivel ezekben nincs gabona, magas a hústartalma és nincs bennük sem cukor, sem ízfokozó, színezék, tartósítószer és semmi állati melléktermék, növényi kivonatok.

Kevesebb kell belőle,mint a gabonával teletömött szupermarketes és diszkontos tápokból.De mivel nagyobb az energiatartalma is,vigyázni kell az etetésnél, hogy túl sokat ne egyen belőle a cica.

Mindig a táp összetételét kell megnézni, az az irányadó.

Általánosságban szoktuk ajánlani, hogy ha már száraztáp (ami amúgy nem a legjobb),akkor az jó minőségű, magas hústartalmú legyen. Ilyet csak állateledeleseknél és az interneten lehet kapni,sima drogériákban,boltokban nem.

Persze ott is vannak jobbak,pl az aldi shah konzerv elmegy: 60% hús és állati melléktermék van benne,ill semmi káros.

A cicák ettek már josera culinesse-t is,az erős közepes táp, a taste of the wild, leonardo, brit care,matisse, almo nature,mera cat, bosch sanabelle is ajánlhatóak.

2013. ápr. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!