Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi történhetett a cicámmal?...

Mi történhetett a cicámmal? Autó baleset, kutyatámadás létezik nyom nélkül? Mérgezés?

Figyelt kérdés
Körübelül 7 hónapos ivartalanított kandúr cicámat valami baleset érhette vagy megehetett valami mérgezőt. Angliában élünk és itt be vagyunk regisztrálva az állatorvoshoz ahol megkapták a védőoltásokat 3 hónaposan ( megkapták igen mert van egy testvére is :) ) Épp ezért nem igazán gyanakszom komolyabb betegségre bár van egy kis szívzöreje. Tegnap reggel vettük észre, hogy ha hozzá akartunk érni megsimogatni akkor morgott és ránk fújt ezzel gondolom jelezve h fáj a háta.Nem igazán akar enni meg inni sem csak épphogy belenyal a vízbe. Vitaminos jutalomfalatkákat vettem neki amit megeszik de csak 15 szemet kaphat belőle egy nap. ( Whiskass Anti-hairball és Healthy coat ) A fekete szőrén észrevettünk fehér korpákat és mintha zsíros lenne a szőre. Nem látszik rajta sérülés (de nemis igazán akartam nyomogatni nézegetni amikor megijed és morog ) de a mozgásán látszik, hogy fáj neki. A lépcsőn lassan le és fel jár most éppen a kedvenc plédjén fekszik amit szeret ,,dagasztani'' és nyalogatni és dorombol is neki :) Ezt a folyamatot most is csinálta. Aggódom érte, hogy valami belső sérülése gyulladása lehet mert nem ugrál és nem játszik :( Kijárnak esténként sokat de napközben is eddig nem történt velük baleset. Pont hétvége van és ilyenkor nincs állatorvos. Kedd délután szeretném elvinni csak félek h addig is történik valami rossz :( Kár h nem létezik vmi gyulladáscsökkentő ami keddig kaphatna :( Mi a véleményetek ? Történt már hasonló veletek ?

2013. ápr. 14. 14:03
 1/10 anonim ***** válasza:
pedig orvos.. és egészen biztos vagyok benne hogy angliában is van állat orvosi ügyelet. sőt nagyobb a valószínűsége mint itthon
2013. ápr. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
2013. ápr. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2013. ápr. 14. 14:40
 4/10 Vicuska87 ***** válasza:
Ezt nem lehet tudni, hogy mi történt vele, hogyha nem voltál szemtanúja! Bármi lehetséges, de az tény hogy a cica nincs jól! Állatorvosi ügyelet! Még szerencse hogy nem létezik gyulladáscsökkentő, mert akkor mindenki orrba-szájba adná neki, igaz azt sem tudod mi a baja!
2013. ápr. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hazaértünk :) Az itteni állatorvosi rendelő zárva volt de ügyelet volt de csak úgy hogy külön kérésre borsos áron (+50.000) egy doktornő 1 órán belül odaérkezett és ellátta cicusom sebeit. Azok voltak neki, belső sérülése nincs. Érdekes, hogy mi nem vettük észre de nem mertem babrálni és a szőr szétsimításával nem is látszódak a sebei. Amint a doktornő látta a kis csomókat a szőrénél egyből elkezdte kitépni a szőrt és ott voltak a mély macska harapás nyomok. 2 mélyebb és több apró seb a hátán keresztűl :( Kitisztította őket és kapott 2 szurit, fájdalomcsillapítót és fertőtlenítős antibiotikumot. Hazahoztunk még tablettát és folyékony fájdalomcsillapítót. Tényleg orvoshoz kellet vinnünk de ha a holnapot megvárjuk akkor fele ennyibe sem került volna de nem bánom már csak szépen gyógyuljon meg és ne legyen semmi baja. Nem tudom, hogy fogok nekik parancsolni, hogy nem szabad csavarogni menni :( Sajnálni fogom mert csak nyávog nyávog majd az ajtó előtt. Remélem tanult belőle, hogy nem szabad mindenhova bemenni főleg ilyenkor tavasszal...attól, hogy ő ivartalanítva van a többi kandúr ezt nemhiszem, hogy értékeli :(
2013. ápr. 14. 20:35
 6/10 anonim ***** válasza:
63%
lehet olcsóbb lett volna ha megvárjátok a holnapot, de lehet holnapra annyira elfertőződött volna a sebe, vagy annyira romlott volna az állapota, hogy vagy nem éli túl, vagy drágább lett volna a kezelés :)
2013. ápr. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hát holnap a kezelés már ingyenes lett volna mivel oda vagyunk be regisztrálva. Azért volt drága mert ügyelet...126 fontot fizettem azért, hogy megnézze. Ehhez képest a gyógyszer nem volt drága, de legalább hamarabb megnyugodtam mert nagyon rossz volt nézni,hogy szenved és fáj neki.
2013. ápr. 14. 21:01
 8/10 Vicuska87 ***** válasza:

Nagyon örülök, hogy a cicával minden rendben, és nincs nagy gond, csak felszíni sérülések...

Bár azért nem semmi pénzeket elkérnek egy ügyeletért...

Jobbulást a cicának!

2013. ápr. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Kyttana válasza:
Ivartalanítva van? Mert az én kandúrommal is ez volt. Amikor a másik kandúr megharapta, pont ezt csinálta, ilyen sebei voltak stb. Az ivartalanítás segít. Nem mondom, hogy nem kap majd össze más macskákkal, de nem lesznek ilyen súlyos sebei...
2013. ápr. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ivartalanítva vannak és biztos vagyok benne, hogy nem ők ketten verekedtek hanem egy idegen kandúr volt aki lehet,hogy épp nem játszani szeretett volna :( De remélem nem történik ilyen többet de még nem merem este sötétbe kiengedni pedig könyörög nyávog nézi az ajtót de én meg félek ezért csak világosba mennek és 10 percenként lesem, hogy merre van :D
2013. ápr. 19. 22:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!