Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan hízlaljam kicsit fel?

Hogyan hízlaljam kicsit fel?

Figyelt kérdés
van egy cicám aki nagyon lefogyott, pedig egészségileg minden rendben van vele, féregtelenítve van rendszeresen oltásokat is megkapta, de nem tudom mit adjak neki enni amitől hamar felszed egy keveset.

2013. ápr. 14. 18:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Mivel eteted? Lehet, hogy rossz a táp, amit kap.
2013. ápr. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Mecse ***** válasza:

Hogyha teljesen egészséges akkor nem gondolom hogy probléma ha vékony, ugyanúgy ahogy sok cica dagin is makk egészséges, sok cica genetikailag vékonyabb alkatú és én nem aggódnék ezen a helyedben :).


Viszont ha ragaszkodsz ahhoz hogy picit hízzon, akkor először is megpróbálhatsz tejpótlót adni neki (amit kiscicáknak gyártanak anyatej helyett), ez olyan koncentrált energiabomba hogy használják menhelyeken is ha bekerülnek olyan cicák akik nagyon le vannak robbanva, hogy a testtömegüket relatíve gyorsan megnöveljék / egészséges irányba mozdítsák.


A másik hogy nagyobb zsírtartalmú ételekkel eteted. Nem tudom hogy mit adsz neki, de erre mondjuk nagyon jó csirkebőr, amit le lehet darálni neki vagy ha vevő rá és nem egy hisztis cica akkor felvágva is odaadhatod neki simán. A lényeg hogy picit megnöveld a zsírbevitelét.


Ugyancsak nagyon jó erre olyan husi ami nem "színhús" hanem kövérjés, ezt is attól függően hogy milyen a cicád vagy hogy szokva van-e ilyesmihez, darálva vagy darabolva odaadhatod neki.

2013. ápr. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Mecse ***** válasza:
Most visszaolvastam hogy lefogyott tehát nem alapból ilyen, akkor ne vedd figyelembe az első bekezdését az előző hozzászólásomnak, így nem játszik a genetika :).
2013. ápr. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
ő brit kék cica és ráadásul hím, neki nem szabad vékonykénak lennie, a tejpótlóraén is gondoltam de nem tudtam hogy jó ötlet e
2013. ápr. 14. 20:03
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyi idős, de ajánlom a Fressnapfban kapható algás tablettát. Megnő tőle az étvágya, és a bundája is szebb lesz. Kúraszerűen kell neki adni, egy adag 500 ft kb, napi 1 tabletta ha felnőtt. 50 tabletta van benne, tehát nagyon jó ár/érték arányban van. A neve Lavet Algás Multivitamin.


Ugyanezzel a gonddal küzdöttünk, de pár nap alatt megoldódott, most fogja a második kúrát kapni.

2013. ápr. 17. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!