Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem dörgőlőzik a 7 éves...

Miért nem dörgőlőzik a 7 éves macskám, és miért nem köszönt soha sem mikor hazajövök?

Figyelt kérdés
Pedig elvileg a kötődés megvan, mert keresi a társaságom, és velem alszik...
2013. ápr. 14. 23:27
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Ezért kell kutyát tartani. mert az nem hálátlan.
2013. ápr. 15. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

A macskám úgyis hálás. Nem fogok róla fecsegni veled, úgy sem értenéd meg. meg egyébként is csak kötözködsz, vagy nem olvastad el a magyarázatban írtakat! Az viszont elég ""szép" dolog, ha azért kell a kutya, hogy nyaldossa a talpad...


A kérdésről: csak azért kérdem, mert általában arról "híresek" a cicók, hogy mikor gazdi hazajön dörgőlőznek, üdvözlik stb.

2013. ápr. 15. 00:08
 3/9 anonim ***** válasza:
Az előző fiú cicám nem nagyon dörgölőzött, a mostani lány viszont igen. Lehet, hogy csak akkor bújósak, ha pici koruktól kezdve nagyon sokat vannak dédelgetve.
2013. ápr. 15. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
A kutyám nem szokta nyalogatni a talpam, nem szokása. csak a kutyák egy jó szóért is nagyon hálásak egy életen át hűségbs társak. a macskáknak meg a pics*ját is ki nyalhatod ezt alapnak veszi.
2013. ápr. 15. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az én macsekom is ilyen. Tudom, hogy szeret meg hallgat is rám, de nem szokott úgy köszönteni, ahogy "előírják". Ha meglát általában mindig nyújtózkodik, első lábak, hátsó lábak rám néz, néha magyaráz is, de ilyenkor nem dörgölőzik, sőt, ha éppen be volt zárva a házba, akkor van, hogy csak kifut mellettem (kis hülye, mert van bent alom, de nem használja, szerintem ilyenkor rohan dolgot végezni). Dörgölőzni sem dörgölőzik olyan hevesen, sokszor a falhoz nyomja magát helyettem. Én megszoktam és elfogadtam, hogy ő ilyen. Van egy csomó más kis apró mozzanata, nézése, dumája, amiből tudom, hogy szeret és ennyi nekem elég.

Lehet kéne egy új macskaviselkedés könyvet gyártani, mert az általánosságok és viselkedési formák magyarázata nem eléggé széleskörű vagy ha már van, akkor nem olyan elterjedt egyes viselkedési forma magyarázata. Lehet a tiédnek is van valami üdvözlési rituáléja, csak a maga kis módszerével.

2013. ápr. 15. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Igazából, nekem már az is eszembe jutott, hogy elég rendszertelenül járok haza ill. megyek el, sokszor éppen alszik, vagy a kertben van mikor megérkezem, de nem lehet kitalálni mikor érkezem meg. Általában ha meglát (és felébred haha) akkor egyszerűen bekísér a szobámba.

De a "kapcsolatunktól" nem félek, mert a szemeiből, a viselkedéséből, abból, hogy szinte függő módon velem alszik, stb.... :) Ha nem töltöttem X órát őkegyelmével, akkor meg jön a "hiszti", teljesen rám tud akaszkodni. Mert mostanában nagyapám szobájában elég sűrűn töltöm az időt, oda pedig ő nem mehet be. Így most ki van zárva és nem teheti meg amit általában: hogy a társaságomban üldögél.

2013. ápr. 15. 07:44
 7/9 A kérdező kommentje:
#4-es, ezt aztán mondhatod egy macskás fórumban, szerintem ne azokat próbáld a macskák "p*csságáról meggyőzni, akiknek van macskájuk és imádják, és ISMERIK.
2013. ápr. 15. 07:46
 8/9 anonim ***** válasza:
Ezt az utolsó hsz-t nem értem. Az hiszem én vagyok a 4-es és mintha negatív lenne a zöngéje a kommentnek... :DDD
2013. ápr. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 MaciLaci2020idk válasza:
Én őszintén nem tudom. Van egy 7 éves macskám és amikor hazajövök csak annyit csinál hogy odarohan a környezetembe és bekisér. Minden cicának más a jelleme lehet hogy a te cicád pont ilyen.
2021. máj. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!