Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Perzsa cica ápolása?

Perzsa cica ápolása?

Figyelt kérdés
Sajnos meghalt egy rokonunk. Legközelebbi hozzátartozói nem akarják magukhoz venni a perzsa cicáját. Nekünk ajánlották fel. Két nyuszink van, egy két szobás lakásban élünk. Nem tudom hogyan kell gondozni egy perzsa cica bundáját. Azt olvastam minden nap fésülni kell, időnként fürdetni. Akinek van tapasztalata, kérnék szépen egy kis tanácsot ez ügyben. Gondolom a cica hozzá van szokva, nagyon szép a szőre. 6-7 éves körüli.
2013. ápr. 15. 12:19
 1/8 Vicuska87 ***** válasza:
38%
Prémium táp, hogy a szép szőrzetét megőrizze! Napi 2x szemtörlés 4%-os bór vízzel, és heti 2x fésülés, vedléskor pedig napi!
2013. ápr. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2013. ápr. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Második válaszolónak is köszönöm a linket, elolvastam.

Ha még vannak jó tanácsok, szívesen fogadom, örülnék olyan válaszolóknak, akiknek van perzsa cicájuk.

2013. ápr. 15. 18:11
 4/8 Vicuska87 ***** válasza:
38%
Nekem exoticom van, a perzsa rövidszőrű változata! A 4%-os bórvizet a patikában betudod szerezni (emberi patikában)
2013. ápr. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2013. ápr. 15. 19:38
 6/8 anonim ***** válasza:

Igen, tudom, hogy tapasztalatot szerettél volna, de azt nem tudtam írni, viszont válaszolni szerettem volna, mert már kezdem itt megszokni azt a helyzetet, hogy nem mindig kapnak választ a kérdezők... nem ez a legjobb hely macskás kérdésekkel kapcsolatban az biztos.

Hozzánk most költözött egy félhosszú szőrű gyönyörűség, de neki nincs aljszőrzete, így szerencsére nem olyan macerás a bundája ápolása. Szerintem amiket általánosságban leírnak az kezdetnek jó, aztán idővel úgyis tapasztalni fogsz dolgokat és gondolom mindig keresed majd a megoldásokat, előbb utóbb profi leszel. :)

2013. ápr. 16. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalat és napi rutin :): Több féle fésűre lesz szükséged,de gondolom ezek a régi gazdinál adottak így megvannak.

Első lépés:Ritka fogú fésűvel nyaktól a farok irányába átfésülöd a hasán is a hónaljakba is(ott hamarabb lesz csomó.)Ha ez megvan akkor ugyanezt megismétled visszafelé szépen szakaszosan,ezt is nyaktól kezded és rétegenként fésülöd a fej irányába.


Második lépés: Ritka fogú fésüvel az első lépés megismétlése.


Harmadik lépés : egy kefével az első és második lépés ismétlése.


A perzsa csomósodásra leginkább hajlamos testrészei: nyak(gallér) fülek mögötti terület,has,hónalj,hátsó lábak közti terület és a hátsó lábak hátsó része.


Arra ügyelj,hogy a farkát ne kopaszd le az csak ritka fogó fésűvel fésüld oda-vissza.


A szemeket naponta töröld borvízzel vagy direkt macskaszem ápoló folyadékkal.


1-2 havonta fürdetés.Ha még rutintalan vagy akkor első alkalommal vidd el egy kozmetikába ahol legyél jelen és nézd el mit,hogy kell csinálni.


2 hetente fülpucolás és karomvágás(itt fontos,hogy csak a hegyét csípd le,mert ér fut a körmökben)


A cica etetése maradjon a megszokott amit eddig kapott,ha váltani akarsz akkor azt csak fokozatosan.


Ha lenne még kérdésed vagy valamit kihagytam írj :)

2013. ápr. 16. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!

Van két nyuszink, így a karomvágás már nem lesz újdonság, nekik is rendszeresen vágni kell, és a bundájukat is ápoljuk , mert lakásnyuszik, és sokat vedlenek, szinte mindig. :) Bízom benne hogy nagyon jó gazdijai leszünk a cicusnak, és nagyon boldog élete lesz Velünk. Nyuszikkal össze kell szoktatni, de remélem nem lesz gond. Köszönöm szépen a segítségeteket!

2013. ápr. 16. 12:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!