Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért csinálta ezt az a...

Miért csinálta ezt az a hűtlen macska?

Figyelt kérdés

Amikor mamám meg akartam fésülni, és az új kutyám sem hagyta békén (akitől kicsit tart), a macskám nem hogy felugrott volna, és nekitámadott volna mamám kezének, hanem fekve maradva fenyegetőzött a mellső mancsait széttárva. Tudom, hogy nem játszott, ideges volt, mert morgott és kiáltásokat is hallatott. Amikor már olyanra fordult a helyzet, hogy istenigazából odakapott volna, látszott rajta, hogy nem akarja megtenni és hezitál.

Sokan azt mondják a macska egy tiszteletlen, hálátlan állat, aki nem becsüli meg azokat az embereket akikkel együtt él.


2013. ápr. 15. 15:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Most akkor mi is a kérdés??
2013. ápr. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hét az hogy miért csinálta.
2013. ápr. 15. 15:52
 3/12 anonim ***** válasza:

mit miért csinált?kit kellett volna megtámadnia?

"mamám meg akartam" a mamádat akartad megfésülni vagy mi van?

Szerintem fogalmazd át a kérdést.

2013. ápr. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

mit miért csinált?kit kellett volna megtámadnia?

"mamám meg akartam" a mamádat akartad megfésülni vagy mi van?

Szerintem fogalmazd át a kérdést.


Szerintem te ha vennéd a fáradtságot, akkor képes lennél értelmezni a kérdésem és csak kötözködöl. :P

Szóval most én akkor segítek, mondom, hogy az akartam az elírás, igazából akarta. De ha belegondolsz, másképpen nem is lenne helyes a mondat.

"Mit miért csinált?" Ez is roppant egyszerű, mindjárt be is bizonyítom. A magyarázó "kockában" álla a kérdésem magyarázata. Így tehát: "Miért csinálta ezt a macska?" Mit ezt? Hát azt, amit leírtam oda. Ez ilyen egyszerű! És bonyolult.

2013. ápr. 15. 16:15
 5/12 A kérdező kommentje:
De igazam van, vagy nincs igazam? (abban amit írtam)
2013. ápr. 15. 16:24
 6/12 anonim ***** válasza:
87%

Egyébként nekem se nagyon egyértelmű a kérdés, főleg a kutyás rész.

A macskák nem hálátlanok. Többfajta sztereotíp jellem van közöttük. Fogsz köztük találni plüsscica-jelleműt, olyat, aki akár a buszmegállóig is elkísér, de olyat is, aki kihasználja, hogy szereted, de olyat is, aki csak "bérli" a lakást. Nem mindegyik ölbe való. A fésülés ráadásul annyival bonyolítja a dolgot, hogy kicsi korában hozzá kell szoktatni, különben nem fogja hagyni. Főleg, ha nem jó emlékek kötődnek hozzá.

A konfliktus másik forrása az lehet, hogy meg kell tanulni jobban macskául, és el kell fogadni, hogy nektek nem egy ölbenlevős cicátok van. Lehet, hogy nem szocializálódott rendesen kiskorában.

2013. ápr. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Arra nem gondoltál hogy tényleg rosszul fogalmaztál?

Neked kell segítség,akkor te vedd a fáradságot ahhoz hogy normálisan leírd.

2013. ápr. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

2 napja nem aludtam. :D Szerintem kegyen a nevem Uborka. Na mindegy...


Azért írtam amúgy, mert mindenki jön ezekkel a dolgokkal, ami szerintem pont nem igaz. A mi macskánk sem ölbe cica nehogy azt higgyétek! De még ha olyan helyzetbe is van, nem fog támadni ránk, (pedig megtehetné), mert fontosak vagyunk neki, a kutyánkra meg azért nem fog rátámadni mert tiszteletben tartja a döntésünket h egy új családtaggal gyarapodtunk-.

2013. ápr. 15. 16:33
 9/12 anonim ***** válasza:

Én valahogy a mondatokat szépen összeraktam, de értelmileg ellentétes lett a tartalom. :D Nem kötözködök, van itt elég balhé. Csak szerintem éppen azért nem tett semmi rosszat, mert nem hűtlen a gazdikhoz és nem akarja őket komolyan megsérteni, pedig ha akarta volna, ahogy te is írtad, akkor igencsak tudna sebeket ejteni. Ha egy idegen macskához így közelítenél és nem lenne kiútja megnézhetné magát a mamád is meg te is és a kutya is. :D

Nem kell őt feleslegesen csesztetni, lehet a mamád jót akart, hogy megnyugtassa a fésüléssel, de a cicádnak nem volt olyan lelkiállapota, hogy őt az akkor megnyugtassa. Nem hálátlanok, csak figyelni kell rájuk és nem a mi akaratunkat rátukmálni, mert nem biztos, hogy nekik az a jó, ami szerintünk nekik jó.

2013. ápr. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Tehat. A macskad.

A hanyat vagodas az a legnagyobb foku passziv agresziv megnyilvanulas naluk. A vegso "ezt ne csinald" jelzes.

Es macska nem hulye, hogy megtamadjon egy hozza kepest igencsak nagy lenyt. Akkor meg foleg, ha tudja, akik eppen bantjak, valojaban nem alarhatjak megolni.

Ezert csinalta.

A kerdest meg en sem ertem. Marmint hogy emiatt mitol lett tiszteletlen?

2013. ápr. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!