Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 3-4 hetes cica gondozása?!?!

Bogyigazdi kérdése:

3-4 hetes cica gondozása?!?!

Figyelt kérdés
Van nálam 3-4 hetes kiscica, amit hírdetek is. Pontosan nem tudom mennyi idős, de most "választották" el az anyjától 3 óra körül.(váci menhelyre hozták be) Próbáltam neki tápszert, aztán meg főthusit aprítva meg pici tászert bele, de egyik sem ment simán. Szerintetek melyiket próbáljam leginkább? Ilyenkor már esznek lassan? Mennyi időre hagyhatom magára?? Sajna nem leszek itthon 7-14ig, ez baj? Kéne etetni ez időtájt is, ugye?
2009. szept. 23. 21:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Minimum 4 hetes koráig anyatejen kéne élnie, ennek hiányában cicáknak kapható laktózmentes tejjel itathatod cumisüvegből. Ilyenkor még napi 5-6 alkalommal is etetni kell, úgyhogy éjjel is fel kell kelni hozzá. Etetés után masszírozni kell a pociját és a fenekét puha nedves ronggyal, hogy beinduljon az emésztés. Kb. az ötödik héttől már adhatsz neki junior szószos tápot, remélhetőleg már egyedül is fog tudni enni, a tejet pedig elkezdheted fokizatosan vizezni. Ha már tápot eszik, tejre nincs szüksége, csak vízre.
2009. szept. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Picit korán került el az anyukájától. Én rántottát is főtt tojást is szoktam nekik adni. Sok cicánk volt már, de a többségnem nem ment egyik napról a másikra az evés. Bár ők anyuci mellett voltak tudtak szopizni, a tiéd nem tud és éhes lesz, akkor hamarabb önállósítják magukat hogy rendesen egyenek. Laktúzmentes tej jó ötlet. Spórolás szempontjából én a literest szokatm venni és nem az 1-2 decis cicatejet ami 400 ft. Annyiért kapok literest is. Olcsóbb szalámi, parízer, virsli. Szeretik nagyon. És a tej nem elég legyen neki víz is.
2009. szept. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi, a gyors válaszokat!

Tavaj már cumiztattam 1 hetes kiscicákatm 4 óránként az de szerencsére az anyjuk visszavette őket.

Én sem értem, hogy eddig az anyjával lehetett, és pár hetesen kirakták az anyja alól...de sokan teszik ezt. Azért hoztam el, mert nem volt ki elválallja, én meg sajnáltam szegényt, nagyon szép egészséges.

Semmit sem tudok róla, hogy tud-e már enni magától, vagy inni.

Van még egy cumisüvegnyi tápszerem, de nem issza, inkább alszik az ölemben, biztos sok volt neki az új.

2009. szept. 23. 22:21
 4/5 anonim válasza:

Szia!Nem tudom olvasod-e még a válaszokat,de remélem igen.A cicáknak kapható laktózmentes tejet NE add ilyen pici cicának!Felnőtt macskáknak való.Ha jól tudom rá is van írva.Nekem van egy fél éves cicám,de neki sem adom egyelőre.

Az állatorvosnál kapható tápszert adhatod neki,ha nem enné meg-mert velem ilyen is megtörtént-a boltokban kapható csecsemőtápszert /Beba,a legkisebbeknek valót/ kellett bekevernem és azt ette.3-4 óránként kell etetni,ha Te nem tudsz,kérj meg vkit,h segítsen be.

Én úgy ingereltem,hogy pisiljen-kakiljon hogy

langyos nedves vattával "simogattam" az említett testtájakon,így imitálva az anyamacska nyalogatását.

Elvileg 6-8hetesen lennének elválaszthatóak idillikusan.Ha elérkezett az idő a szilárd táplálék megkóstolására-junior nedves kaját adjál neki.

Kicsit költségesebb az ilyen kajákkal való etetés,de nem hülyeség.

Remélem hathatós segítséget tudtam adni azoknak,akik hasonló helyzetben találják magukat.Saját tapasztalatot írtam le.

Jó cicanevelést és sok örömöt hozzá!

2009. szept. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Szia!

Én még a felnőtt cicámnak se vennék "cicatejet". Drága is meg felesleges is. Nálunk csak nasinak isszák, vízre vannak szoktatva.

Amúgy tápszert adtam neki, de szerencsére elvállalták a kicsit, így most Sződligeten van a kislány, de sajna csak addig amíg szopik, utána jön vissza a menhelyre. Így gazdit keresünk neki!!

Köszi mégegyszer mindenkinek!!

2009. szept. 24. 19:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!