Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Megérné megvenni?

Megérné megvenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Úgy döntöttem hogy szeretnék egy otthoni kis házi kedvencet magamnak. Egy macskát. Nem akarom tenyészteni sem szaporítani, csak családtagot szeretnék..

Kinéztem két macskát. Az egyik skót logófülű a másik brit rövid szőrű macska. Tenyésztőknél nézelődve láttam eladókat 40-80 ezer forint értékben (a logófülű drágább) Hajlok rá hogy vegyek egyet, de amióta megemlítettem a barátnőmnek, ő szerinte nagy hülyeséget csinálok. Minek veszek ilyen drágán amikor a menhely tele van örökbe fogadható kis macskákkal.


Szerintetek sem érné meg a macska vásárlás ha nem tenyésztésre vagy szaporításra használnám??

Még egyszer mondom. Nem szándékozom sem tenyészteni sem szaporítani. (valószínű hogy ivartalaníttatom ha még nincs)


2013. ápr. 18. 12:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Lelkiismereted szerint dönts.

Sajnos tényleg sok a gazdátlan macska, életet menthetnél meg, elcsépeltnek hangzik, de igaz.

2013. ápr. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Lienah ***** válasza:
100%
Én azt mondom (és vallom) hogy egy menhelyi cicó is nagyon cuki, sőt, van hogy hálásabb. Viszont az tény hogy ez abszolút a te választásod hogy vennél egy fajtatiszta cicót, vagy inkább örökbefogadnál. Lehet én már csak a békesség kedvéért is menhelyit választanék, sőt közösen a kedvessel mennék el "cicát nézni" :) Amúgy helyesek a brittek is meg a skótok is:) Sajnálom hogy a kérdésed továbbra is "megválaszolatlan", de ezt igazából neked kell érezni, Mi maximum azt tudjuk elmondani hogy mi mit "választanánk". Én azok táborát kívánom "szaporítani" akik a menhelyi cicó mellett voksolnak:)
2013. ápr. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

én menhelyről/ismerőstől stb... választanék.. most van a kiscica szezon. olyan aranyosak vannak, hogy csak na! :)

a kiscica.hu-n nagyon sok hirdetés van

itt egy nagyon aranyos

[link]

2013. ápr. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Vicuska87 ***** válasza:
48%

Ha neked a fajtatiszta cica tetszik, és fajtatulajdonsága miatt vásárolnád, akkor nyugodtan vásárolj olyan cicát. Ha csak úgy szeretnél egy kedvencet, akkor választhatsz menhelyről is...

A tenyésztőnél nagyon figyelj: szerződés, egészségügyi garancia,oltottság, parazitamentes állomány, FIP, FIV, FeLV, HCM, PKD tesztek

A menhelyen figyelj: ha a menhelyről választassz, akkor elsőutad az orvoshoz vezessen, oltottság, ivartalanítás, külső belső parazitamentesség

2013. ápr. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez valóban egy jó kérdés amiben neked kell döntened.

A tenyésztők nem csak tenyésztésre adnak cicát.

Viszont lehet van 2 in 1 választásod is :)

[link]

2013. ápr. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Maxitabi ***** válasza:
100%

Ha nagyon bele vagy szerelmesedve a fajtába, akkor természetesen megéri!! Valóban a Te döntésed,attól még nem leszel rosszabb ember!

Én úgy oldottam meg a dilemmát, hogy magamhoz vettem egy mentett cicát és megvettem a kedvenc fajtámból egy törzskönyveset-csak kedvencnek. Mindkettő természetesen ivartalanítva van, és ketten sokkal jobban el vannak itthon-állandóan játszanak, kergetőznek (mármint, ha nem alszanak). Csak úgy néznek ki egymás mellett, mint Stan és Pan...:)))

2013. ápr. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én azt mondanám, ha a szíved bizonyos fajtatiszta cicára dobban meg, akkor okés és azt válaszd. Ha meg akármelyikre csak cica legyen, akkor fölösleges rá költened. A menhelyi cica is lehet cuki meg akármelyik, én biztos a szívemre hallgatnék és nem a lelkiismeret furdalásra, amit esetleg más szájjártatására kelt bennem. Azzal nagyon tisztában kell lenni, hogy egy állatka tartása felelősséggel jár, előtte olvass el lehetőleg minél többet a cicákról és a dolgaikról. Csomó minden tapasztalat alapján fog kiderülni. A Te döntésed a Te életed és a Te cicád lesz remélhetőleg hosszú-hosszú éveken keresztül így szerintem egyértelmű, hogy Te határozod meg, hogy kivel/milyen fajtával szeretnél élni. Szerintem mindenki költ valamire, én ebben az esetben a pénzt nem is tartom lényegesnek (ha azt vágná valaki a fejedhez, hogy pénzért veszed, mikor annyi van ingyen), mert igazán a gondozása lesz majd hosszabb távon kiadás. Ezen kívül szerintem az összes megszületett kis macsek élete értékes, függetlenül attól, hogy hova született.

Szerintem megéri a macska vásárlás, akkor is, ha csak kedvencként tartjuk.

2013. ápr. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!