Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nem lesz baja a macskámnak?

Nem lesz baja a macskámnak?

Figyelt kérdés

Valamiért csak a nyers májat hajlandó megenni, és néha száraz eledelt. Sokféle konzervet próbáltunk meg másfajta eledelt is de csak a nyers májat eszi meg.


Egészséges hosszabb távon csak azt ennie?



2013. ápr. 19. 08:14
 1/6 anonim ***** válasza:
9%

Ha azt eszi az azt jelenti, h arra van szüksége, tudja a macska is mi a jó neki. Úgy is csak addig eszi, míg érzi, h kell.

Azt nem figyeltétek meg, h mikor nyávog olyan, mintha azt mondaná, máj?

Mióta van ez így?

2013. ápr. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem igazán tesz jót a macskának sem az egyoldalú táplálkozás, lehet, hogy valamien hiánya van, de ha csak azt eszi valamiből meg túl sokat kap és az az egészsége kárára megy. Esetleg probáld meg összeaprítani a májat és összekeverni más, nem előre gyártott macska étellel, amin érezheti a máj szagát. Úgy lehet, hogy több sikert érsz el. Ha az sem megy akkor konzultálj állatorvossal.

Amúgy lehet, hogy nem szereti a macskatápot. Én szinte sose adok neki olyant, mert átveszi szegény a szagát és a leheletétől kezdve a szőréig mindene büdős lesz. Az én cicám is finyás kicsit, a télen anyósoméknál laktunk, ott az anyósom elkényeztette, a legfinomabb falatok estek le az asztalról neki, kiköltöztünk vidékre, kikerült az udvarra és sajnos a finom falatok elmaradtak, pár napig semmit nem fogadott el tőlem , még a friss tejet sem. :( Aztán megszokta, hogy nem ő a középpont. Azt akartam ezzel írni, ha pár napig nincs előtte csak másmien finom falat az éhség úgyis ráveszi, hogy megegye a túlélő ösztön erősebb a finyásságnál.

2013. ápr. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
93%

Ajjaj, nagyon sürgősen abba kell hagyni a máj etetését. Rendkívül súlyos, és visszafordíthatatlan következményei lesznek, ha csak májat kap enni. A májjal túladagolja az A-vitamint a macskában, ennek következtében csontkinövések, mozgászavarok, lesoványodás, fájdalmas járás, bénulás alakul ki. Úgyhogy AZONNAL abba kell hagyni a máj etetését!

El kell venni előle. Előbb-utóbb enni fog mást is. Ne aggódj, ha pár napig nem eszik semmit sem, akkor sem lesz baja.

2013. ápr. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van az előttem szólónak, nem szabad a cicának csak májat adni, mert A-hipervitaminózisa lesz. Próbáld meg a májat először összekeverni pl. csirkehússal, vagy öntsd le a levével. Hagyd előtte, ne adj neki mást, és ha szerencséd van, megeszi, ha nagyon megéhezik. A cicák sajnos elég kiszámíthatatlanok ilyen téren, hajlamosak rászokni egyféle ételre. Remélem, sikerrel jársz, mielőtt még komoly baj lenne.
2013. ápr. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, szerencsére még nem túl rég etetem csak májjal, és rögtön abba is hagyom...adok neki mást ha éhes lesz úgyis megeszi.


De azért ha már ennyire szereti gondolom heti 1-2x adhatok neki.

2013. ápr. 20. 10:22
 6/6 anonim ***** válasza:
Persze, hogy adhatsz neki :). Csak az a lényeg, hogy mást is kapjon mellette.
2013. ápr. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!