Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan vegyem rá a finnyás...

Hogyan vegyem rá a finnyás macskámat, hogy többet igyon és változatosabban étkezzen?

Figyelt kérdés

Van egy 6-7 éves, ivartalanított kandúr macskám. erős, életvidám, de van vele némi problémám. Nem hajlandó mást enni, csak a rossmann-os macskakaját, a száraz tápot, és emellett keveset iszik. Elrontotta a gyomrát és a széklete is kemény, de nem tudom rávenni, hogy diétázzon vagy igyon rendesen. tegnap reggel főt tojást kapott, bele se szagolt. Délben egy kis parizerrel próbálkoztam, abba belenyammatott. Este pedig húslevest kapott, de abba csak beleszagolt és otthagyta. Van étvágya, de egyszerűen inkább éhen döglik, mintsem hogy megegye a rendes kaját is. csak a fent említett konzervet és száraz tápot hajlandó megenni. főztem neki kamilla teát is, de inkább szomjan pusztul, mint hogy belekortyoljon. a tejfölt is csak úgy eszi meg ha belekenem a bundájába. Egyszerűen rettenetesen finnyás! sajnos el lett kapatva.

eddig ezekkel próbálkoztam: tojás, felvágott, leves, főtt zöldségek, főtt csirkehús, sajt, tejföl.

úgy nyávog kajaidőben, mint aki soha életében nem evett, de ha mást kap, mint a konzerv, akkor megsértődik és kényesen elvonul.

mit lehet vele tenni? van, aki hasonló cipőben jár/járt?

segítő válaszokat várok!

köszönöm!



2013. ápr. 20. 10:34
 1/3 A kérdező kommentje:

még annyit, hogy próbálkoztam olyan macska konzervvel is, amiben zöldség is van, de azt sem eszi meg. ragaszkodik ehhez a márkához.

továbbá van még valami, amit hajlandó megenni/meginni, az a chio és a kóla. de komolyan...

2013. ápr. 20. 10:42
 2/3 anonim ***** válasza:

Kicsit ki kellene éheztetni. Jobb nem jut eszembe. Meg kell várni, míg nagyon éhes lesz, pl. ha egy napig nem kap kaját másnap tuti megeszik majd mindent. Egy napot egy macska simán kibír.

Vagy mondjuk ha például a konzervét vagy tápját összekevernéd másik kajával? Hátha úgy megeszi..

Jobb ötletem nincs, az én macskám hál'istennek minden megeszik. Remélem segítettem picit:)

2013. ápr. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha egészséges, fényes bundájú a cica akkor én nem változtatnék. Ha az kell neki, akkor ne kisérletezz.

A mi sziámink 1 (!) féle száraz tápot eszik meg, nem is veszünk neki másikat. Néha kap egy kis húslevest, nyers májat és elvan vele. Ha betegség miatt kell többet innia, akkor fecskendővel erőszakkal bele tudsz tölteni folyadékot. Amúgy szerintem bízd rá.

2013. ápr. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!