Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nyáladzó macska, valami bajom...

Nyáladzó macska, valami bajom lehet tőle?

Figyelt kérdés
Ma az egyik vendéglő előtt volt egy nagyon aranyos cica, gondoltuk megsimogatjuk és meg is tettük.. észrevettük, hogy nagyon erősen nyáladzik, már csöpögött a szájából :/ és azt hiszem hogy sikeresen bele is töröltem a szemembe -.- szerintetek mi lehetett a macska baja? olvasgattam a neten de ott több mindent is írtak :/ és egyáltalán én elkaphattam így tőle, hogy beletöröltem a szemembe? :S
2013. ápr. 21. 00:20
 1/5 anonim ***** válasza:

a szemedbe törlöd a macskanyálat...?:O

valószínűleg nincs bajod de csak hogy tanulj is az esetből: a veszettséget pl csak úgy tudják kimutatni hogyha egy darabot kivágnak az agyadból...

tanulság: aranyos cica nem egyenlő az egészséges cicával; ergo legközelebb NE SIMOGASS ISMERETLEN ÁLLATOT!

2013. ápr. 21. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hogy törölted a szemedbe? Ha összenyálazta a kezed, aztán a nyálat letörölted, vagy megszáradt és utána megdörzsölted a szemed vagy ilyesmi, akkor nagyon kicsi az esélye annak, hogy bármit is elkaptál.

Ha bőséges mennyiségű nyálat juttattál a szemedbe akkor... érdekelne miért, és hogyan. :D Komolyra fordítva, a macska pontos problémáját így nem lehet megmondani, szerintem nem lesz bajod, de értelemszerűen ha bármi kellemetlenséget tapasztalsz (pl. kötőhártyagyulladás, látásproblémák, furcsaságok a székletben, gyakori erős hasfájás, láz, hasmenés, stb.), fordulj orvoshoz.

2013. ápr. 21. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Azért az emberi szervezetnek is kell annyi ellenállása legyen, hogy ne legyen már ilyesmiktől beteg. Nekem mániám tapogatni az állatokat, de eddig még nem kaptam el senkitől semmit, pedig néha még a disznókat is megsimizem, mikor olyanok.

Ha nagyon csapzott is volt a cica lehet, hogy beteg volt, de gondolom, akkor nem is mondanád aranyosnak, mert egy beteg cica sajnos szerintem csúnya látvány. Lehet tök egészséges volt csak éppen valamiért beindult a nyáltermelése.

Egyetértek az utolsó hozzászólóval, hogy szerintem sem lesz bajod, de ha bármilyen tüneted lenne, akkor doki.

2013. ápr. 21. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nyáladzás lehet szájüregi gyulladástól is, az nem ragályos. Remélem orvoshoz kerül a macska, mert előbb utóbb bele is pusztulhat ....
2013. ápr. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem is vettem észre, hogy a másik kezemre került nyál, de szerencsére csak keveset kentem bele a szemem sarkába >< A macska egészségesnek tűnt, csak nyáladzott.. Köszönöm a válaszokat :)
2013. ápr. 21. 12:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!