Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicámnak milyen oltások...

A cicámnak milyen oltások kellenek? (többi lent)

Figyelt kérdés

Helló!


Kezdő cicatartó vagyok(1.macskám lesz) és sajnos nem tudom,hogy milyen oltások kellenek majd. Kandúr cica és amikor elhozzuk 9 hetes lesz. Légyszi írjátok le,hogy mik kellenek és mellé az oltás árát. Természetesen azt is,hogy mire valók és tabletták is jöhetnek! :)



2013. ápr. 21. 17:07
 1/9 anonim ***** válasza:
panleukopenia nagyon fontos több mindenre jó többek között parvo vírus ellen(nekem ebben halt meg a kutyám azért találom fontosnak)többször kell oltani ára 6-7ezer Ft kinél hogy és néhány hét alatt fejti ki hatását.nekem is lesz egy macsekom,most fogja megkapni ezt az oltását,mert nem akarom hogyí ilyen gondjai lergyenek hidd el kegyetlen vírus
2013. ápr. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Előbbi

másra nem oltottunk még macskát nem az első és más baja nem volt egyiknek se soha

2013. ápr. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Kösz a gyors választ! Azért még nagyon kérlek sokan írjatok!
2013. ápr. 21. 17:23
 4/9 anonim ***** válasza:

Macskák oltási és féregtelenítő programja:

- 2 hetes kor : Féreghajtó

- 4 hetes kor : Féreghajtó

- 6 hetes kor : Féreghajtó

- 8 hetes kor : Kombinált oltás (fertőző orr- és légcsőgyulladás, calicivírus okozta nátha, panleukopenia, macskaleucosis, chlamidiosis elleni védőoltás egyben)

- 10 hetes kor : Kombinált ismétlő oltás

- 12 hetes kor : Veszettség elleni oltás

- 6 hónapos kor: Kombinált oltás

- 7 hónapos kor: Veszettség elleni ismétlő oltás

-1 éves kor felett évente: Kombinált oltás + Veszettség oltás + Féregtelenítés


Veszettség oltás csak akkor kell, ha kijárós lesz a cica, ha csak lakásban lesz tartva, akkor nem fontos.

A féreghajtó 2-300 Ft, a kombinált oltás nálunk 5.000 körül van, a veszettség kb 4.000. De van olyan kombinált oltás is, amiben benne a veszettség, az jobban megéri, ha kijárós a cica. Persze rendelőnként változhatnak az árak.

2013. ápr. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Utolsónak: a féreghajtó 200-3000 ft vagy lemaradt egy 0? Amúgy köszi!!!
2013. ápr. 21. 17:44
 6/9 anonim ***** válasza:

(hmm az előttem szóló oltási programja inkább kutyára kell)


9 hetesen kerül hozzád így onnan írom.

Lesz már oltása mikor hozzád kerül vagy nem?


9 hetes:kombinált(ebből van a kis kombi meg a nagy,értelemszerűen a nagy a drágább.

12 hetesen:kombi ismétlés.

13-14 hetesen veszettség ha igény van rá(hazánkban szinte nincs is veszettség)


Ha megkapta az oltásokat akkor ezekután évente 1 ismétlő.

A lakhelyed közelébe keresd fel a rendelőket és érdeklődj az árakról mert ezek nagyon eltérőek lehetnek.


Kijárós lesz a cica vagy csak benti?Sokat számít.

Féreghajtót kaphat mikor elhozod aztán azt is ismételni kell negyed évente.

2013. ápr. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem kap oltást amikor elhozom velem kapja az 1. Kinti cica lesz tehát kell neki bolhanyakörv.
2013. ápr. 21. 18:44
 8/9 anonim ***** válasza:
Mi évente 1x szoktunk kombinálttal beoltatni a cicát.Olyan 6000 ft körül van.
2013. ápr. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha kinti cica lesz, fog találkozni más macskákkal, tehát szükséges a leukózis (Felv) ellen is oltani. Ez van külön is, meg kombinálttal egyben is.
2013. okt. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!