Kezdőoldal » Állatok » Macskák » El van altatva. Mire számítsak...

El van altatva. Mire számítsak, amikor felébred?

Figyelt kérdés
Most vartalanították a cicát, már itthon van, de még hat az altató. Nem tudom milyen lesz ha elkezd ébredezni.
2013. ápr. 22. 19:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy be fog pisilni közvetlenül ébredés után. Majd tántorogni fog, összeesik, eldől stb, elég rossz látvány lesz. Vigyázz rá, hogy ne másszon fel sehová, mert könnyen leszédülhet. Akár be is zárhatod a hordozóba. Enni, inni akkor kapjon amikor már nem kába, nehogy félrenyeljen.
2013. ápr. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem lesz agresszív vagy paranoiás?
2013. ápr. 22. 20:09
 3/14 anonim ***** válasza:
de igen, lehet, az enyém elég agresszív lett. hagyd a hordozóban egy ideig.
2013. ápr. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Igazából csak holnapra fog magához térni.

Mivel a pupillája ki van tágulva, sötétebben tartsátok, ne világítson semmi a szemébe.

Holnap majd itassátok meg, mert szomjas lesz.

2013. ápr. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Adi78 válasza:
Kába lesz egyem a szívét. Kóvályog, vonszolja magát. Hagy kenelben vagy legalábbis szűkös helyen, hogy ne üsse meg magát.
2013. ápr. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Az altatótól hányingere lesz, az enyém az első nap többször is hányt. Bepisil, nem tudja kontrollálni, szédül, imbolyog, legyengült állapotban lesz. Érdemes folyamatosan mellette lenni, mert nem érti, mi történik vele, csak az iszonyú rossz közérzete köti le, s sokat jelent neki a gazdi jelenléte, hangja, simogatása. Bár már műtétre is éhesen kellett vinni, a műtét tovább gyengítette, az immunrendszere is kicsit gyengül, az éhségtől is rosszul van, de enni továbbra sem ehet. Majd holnap. Amúgy is kihányná. Ivartalanítás utáni lábadozáshoz lehet kapni hányingercsökkentő pépes tápot, amit nem kell rágnia, annyira apró falatokból áll. Holnap már lehetne neki adni belőle, meg fájdalomcsillapítót csepegtetni az ételére (nekem az állatorvos ideadta a maradékot), mert kimegy a fájdalomcsillapító hatása is a szervezetéből, és újra fájdalmai lesznek.


Ha holnap is rosszul lesz még, és nem eszik, meg kell próbálni cukros vizet fecskendezni a szájába, mert leeshet a cukorszintje. Ebben az esetben visszavinném a rendelőbe, kapna egy kis vitamint, s gyorsan rendbe jönne. Az enyémnek szüksége volt rá, anélkül nem jött rendbe, még 30 óra elteltével is ugyanolyan rosszul volt.

2013. ápr. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

De másabb egy macska altatás utáni állapota, mint egy kutyáé. :O


Még mindig nem ébredt fel, néha picit mozog a szeme (csak az izom) de ennyi. :/

2013. ápr. 22. 22:30
 8/14 anonim ***** válasza:
Lány macska? Az enyémek ilyenkor már felébredtek, úgy látom 2 órája már otthon vannak. Szerintem ő is hamarosan ébredni fog.
2013. ápr. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Már felébredt, szinte 10 percre rá mikor írtam! Szegény egyből elindult... Most megint csak fekszik... Mivel nekem aludnom kell, ezért bezártuk a szállítókosárba, az úgy oké ugye?
2013. ápr. 22. 23:01
 10/14 anonim ***** válasza:
Jó lesz úgy, biztonságban lesz. Ha nyüszít, nyugtalan arra úgyis felébredsz majd. Jóéjt nektek! :)
2013. ápr. 22. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!