Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit vegyek a leendő kiscicámnak?

Mit vegyek a leendő kiscicámnak?

Figyelt kérdés
Pöcök 19-én született meg,szóval még 6-8 hét,mire el tudom hozni,de szeretnék kellő képpen felkészülni,de nem tudom mire lenne szüksége egy szoba cicának! Oké,hogy alomtálca,alom,de miből milyen? Tálkát milyet? Kaparófa mekkora,milyen? Fekhely hova,mi legyen,kosár,párna,hova rakjam... Szóval minden érdekel! Mindíg is volt cicám,de csak kint! Pöcök lesz az első szoba cica a családban! :) Ja,és érdemes hámot venni neki? Bár elég furcsa,ha azzal megyünk ki egy cicával,nem?
2013. ápr. 24. 07:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát, én csak annyit tudok mondani, hogy a macskakosarat nem biztos, hogy használni fogja, és a macskáknak általában több fekhelyük is van egy házon belül. A vérükben van a kóborlás, még az ivartalanított állatok is örömmel tesznek felderítő utakat odakint. De ezt ugye a lakásban 15 éven át nem fogja tudni megtenni. Ennyi ideig egy helyen... Brrr.
2013. ápr. 24. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az alomtálcával nem kell sokat matekolni, a lényeg hogy ne tudja kiszórni belőle az almot amikor hevesen kapar.

Fekhelyet szerint 90% hogy nem fogja használni, jobban szeret az ágyban, kanapén, fotelban hemperegni.

Vegyél egy nagy zsák almot, pár konzervet, száraz tápot, 2 kistálkát, 1-t a víznek, 1-t vagy 2-t a kajának.

Ha fürdetni akarod akkor legyen spéci samponja ami cicának való! Illetve rendszeresíts akkor neki egy törcsit is.

Legyen pár apró játéka, kis labdák amiket nem tud szétrágni (szivacs vagy gumilabda tilos!!).

Kb ennyi cucc bőven elég. Ha ezen felül bármi másra szükségetek lesz, azt közben is meg tudod venni. De alapcsomagba ennyi minden épp elég! :)

2013. ápr. 24. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
*szerintem
2013. ápr. 24. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ja hám kérdés: Én soha egy cicámmal sem tudtam sétálni hámmal. Nem viselték el magukon, én meg nem erőltettem olyat neki amit nem akart. Végülis nem kutyák ők. :)
2013. ápr. 24. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
1-es,lehet te úgy vagy vele,hogy nem lakásban a helye... Tudod 30 vagyok,ici pici korom óta vannak cicáim! Kint volt mind! 15 év? Na ezt sajnos nem érték meg,de volt már amelyik a 2-t igen! Volt olyan cicám,akit kiskorában megfogott a kutya! Volt olyan,akit egy kandúr ölt meg! Volt olyan,akit orvoshoz vittem,mert úgy megverte valami barom állat,hogy lebénult a hátsó fele! Akadt olyan is,amit autó ütött el! A pálmát a mérgezés viszi! Nem mindenki szereti a macskákat,mérget raknak ki nekik! Volt olyan is,hogy 2 anya cicám volt,a kölyköket mind megtartottuk,és így tovább,1 olyan év volt,hogy 13 macskám vvolt,majd maradt 2 belőle! Befogadott cicáim voltak,és szerintem senki nem sírt annyit állat miatt,mint én! Minden évben több cicát temettem el,már ha megtaláltam,és rengeteg szomorúság volt miattuk,és nem két napig tartott! :( Nem tehetek róla,imádom az állatokat,és annyi szeretetet mint amennyit a cicáimtól kaptam,azt elképzelni sem lehet! Ezek után öszintén mond meg! Te a helyemben mit csinálnál? Évente vinnél haza 2 macskát,eltemetnéd siratnád,és szomorkodnál,vagy lenne a lakásban egy cicád,akit évekig szerethetsz,egészséges,és nem bánthatja senki? Én ez utóbbit választom! Mellesleg jót is teszek,mert születése után egy nappal agyon lett volna csapva,de én megmentettem! :)
2013. ápr. 24. 09:11
 6/8 A kérdező kommentje:
A többieknek köszönöm a tanácsokat,és tapasztalatokat! :)
2013. ápr. 24. 09:12
 7/8 Vicuska87 ***** válasza:
100%

Üdv. a "szoba"cica tartók népes táborában!


A kiscicát általában 10-12 hetes korban kell elhozni, addig hagy szopjon, de addigra majd enni fog mást is már! Tápot és alutasakos eledeleket! Kitten tápot vegyél neki, és alutasakos eledeleket, ne viszkászt, hanem valami olyat amiben van beltartalmi érték is! Alumínium gumitalpú tányért érdemes venni neki, mert azt könnyű tisztítani, és a gumi talp miatt nem csúszik el a cica elől. Alutasakosnak pedig kerámia tálkát, mert azt könnyű tisztítani, és nem marad szagos. Ha nem sűrűn vagy vele otthon érdemes venni neki, egy ivókutat, abban mindig friss víz van és sokkal több ivásra serkenti. Mi nálunk fedett alom van, és az ajtója le van véve neki, hogy jobban szellőzön! Almot és a csomósodót szeretem, a szilikonost nem mert az nem természetes hatású. Én a fressnapfban veszem a premiere almokat... illatosított, jól csomósodik, és a cicák is szeretik! Fésűt érdemes venni neki, hogy amikor vedlik, meg általában is meg tudd fésülni, és ne legyen a lakás egyszín szőr! Cicabútort vegyél neki, hogy tudjon ugrálni rajta, kapaszkodni felfelé, a zoopluson egész jó árban vannak ilyen 170-180 magasok... imádni fogja kaparni, és mászni is, lehet még ott is alszik majd! Fekhelyet szerintem nem kell, vagyis vehetsz neki, de 99%-ban máshol is fog aludni.. melletted az ágyon, vagy ahol majd jól érzi magát. Játékot ne vegyél sok fajtát, mert a legolcsóbb házi játék is kiváló lesz! Papírgalacsin, fülpiszka, pingpong labda, hajgumi...

Lehet még ne venni maltsoft pasztát a megemésztetlen szőrök ellen a gyomrában. A virágokat törékeny dolgokat elérhetetlen magasságba kell tenni, mert a szobanövények mérgezőek lehetnek! Nem tudom hogyan kapod a cicát, de állatorvoshoz vidd el, átnézetni, hogy ne legyen semmi baja.. féregteleníttesd, olttasd be! Féregteleníteni később majd 3 havonta kell, mert a cipőtalpon is bevihetsz bármit... :)


Huh egy kicsit hosszú lett :)

2013. ápr. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Jól van kérdező, megértem a (jogos) paranoiádat, csak én több okból is elszomorodom, ha arról hallok, hogy bezárva tartanak egy macskát (de akár más állatot is). Én nem az a parasztasszony típus vagyok, aki azt mondja, hogy a macska kintre való kiteszem azt csá'. Kertesházban nőttem fel, egész életemben állatok vettek körül, számomra természetes ha a macska kimehet és azt csinál amit akar. Most nekünk 2 macskánk van, az egyik a "kedves családtag" címert viseli magán, a másik meg tulajdonképpen nekem egy társat, barátot jelent. Szeretném, ha semmilyen módon nem érezné magát korlátozva. És mikor ilyeneket olvasok, nagyon szomorú leszek... A te eseted tulajdonképpen olyan, mint az állatvádelem és az állatkert. Fogságban tartanak csak azért élőlényeket, hogy megőrizzék őket.

Ha nekem mások lennének az életkörülményeim, és veszélyes lenne odakint, valószínűleg nem tartanék macskát. Így viszont örülök annak, amikor meglátom szemben a körtefa tetején. Sajnálom, de nálam ez ilyen. Nem ítéllek el, csak szomorú leszek.

2013. ápr. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!