Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Reggeli ajtókaparás, nyivákolá...

Reggeli ajtókaparás, nyivákolás ellen mit lehet tenni cicáknál?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


2 db 10 hónapos cicánk van. Eddig is rajtuk volt a dili reggelente, de az utóbbi időkben egyre csak súlyosbodik. Reggel 6-kor van etetés pontban, előtte sosem kaptam még kaját, mostanában mégis rendszeresen néha már 5-kor is kaparnak az ajtón, nyüszítenek előtte. Ha megetetjük őket, utána ezt folytatják hétvégén akár 10-ig is, amíg fel nem kelünk, fél óránként mindig nekiállnak.


Nagyon zavaró, lehetetlen tőle aludni. Ha kinyitjuk az ajtót, akkor őrülten száguldoznak körbe a szobában, levernek mindent, a fejünkre ugranak, úgy szintén nem lehet aludni.


Ha kinyitjuk az ajtót, és a fejükre suhintunk akkor elszaladnak, de ugye fél óra múlva jönnek vissza és újrakezdik. Ráadásul már megtanulták, hogy nem jöhetnek be ha kaparnak, szóval csak kaparnak, nyüszítenek, de ha hallják hogy nyílik az ajtó, elszaladnak...


Távoltartó spray, citrom és társai sem hatnak...


Nagyon örülnék valami jótanácsnak, hogy mit lehetne kezdeni, mert így hullafáradtak vagyunk minden nap :(


2013. máj. 2. 12:02
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Sajnos nem tudjuk későbbre tolni az etetést, mert 6-ra és fél 7-re járunk dolgozni. Így reggel muszáj 6 körül kapniuk enni.


Egyébként ma jót röhögtem rajtuk, elmentem wc-re, ezeknek a kis butáknak meg nem tűnt fel, hogy nem a hálóban vagyok. Odatelepedtek az ajtó elé és elkezdtek keservesen nyüszíteni, én meg csak nevettem a másik ajtóból :D

2013. máj. 4. 16:20
 12/12 anonim ***** válasza:
kedves kérdező. elég régi már a bejegyzés, hogy megkérdezzem: sikerült-e megoldani a problémát? És ha igen, hogyan? :D Ugyanez a helyzet az én egy szem lányka cicámmal. elmúlt egy éves, ivartalanított és mégis a legrosszabb kis dög :D:D késői etetés nálunk se megoldott.. inkább a hétvégék problémásak. felkel.. kapar, lökdösi a tálát, eszi a hajam, stb... jó lenne már megoldást találni :)
2014. nov. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!