Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szakadt már bele kullancs a...

Szakadt már bele kullancs a macskátokba?

Figyelt kérdés

Nagyon megvagyok ijedve, mert pont a napokban olvastam itt, hogy valakinek el kellett altatni a cicáját emiatt, mármint Lyme-kór miatt.

Ma este láttam a cicámon a nyakörv tövében, hogy van benne egy kullancs. Nagyon béna voltam és beleszakítottam. Azonnal rohantam az orvoshoz, most értem vissza, gondoltam ad valami szurit, nehogy legyen valami baj ha véletlenül volt valami a kullanccsal, mert tuti belement a tartalma a cicámba. Erre a nő meg sem akarta nézni, ki sem szedte a beleszakadt kullancsot és annyit mondott, hogy ez macskáknál nem olyan nagy baj, jobb is, hogy "kiszedtem". Én meg kötöttem az ebet a karóhoz, de olyan ideges voltam, hogy a macsekom nevét nem tudtam kinyögni, szóval baromi értelmesnek nézhetett, de ennek ellenére sem tett semmit. Ez normális? Nektek volt már ilyen? Tényleg igaz, hogy nekik nem lesz bajuk? Azt mondta van ellene oltás, de megoszlanak a vélemények, hogy hatásos-e. A nyakörvek is változó megbízhatóságúak. Én azért vettem egy újat, ami remélem tényleg olyan jó, mint ahogy mondta, de hát ez már csak megelőzés, remélem hatásos. Nektek volt már ilyen? Lett baja a cicának? Most azért utánaolvasok, de köszönöm, ha kapok válaszokat.


2013. máj. 4. 22:42
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Kivételes esetben előfordult már Babesia canis macskában, ami a kutya Babesiosisát okozza egyébként. De valóban, Magyarországon eddig még nem diagnosztizálták. De nem csak Indiában és Afrikában van B. felis, hanem néhány európai országban is előfordul. A melegebb éghajlatot kedvelő kórokozók megjelenése pedig egyre tolódik északabb felé az éghajlatváltozással. Úgyhogy előbb-utóbb lehet még ez is itt...jönnek-mennek külföldről állatok is, azokkal is be lehet hozni véletlenül is egy kullancsot.
2013. máj. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Hát... gondolom, hogy ezek a dögök is egyre szívósabbak és egyre nagyobb teret hódítanak majd maguknak. Ez a mostani meleg nagyon tetszhet nekik, eddig még nem volt kullancs a cicben és remélem nem is lesz.

Szerencsére semmi pirosság nincs a bennragadt fej körül, de tudom, hogy még egy jó ideig lappanghat is. Már kicsit nyugodtabb vagyok és a cimicem sem utált meg a tegnapi lefogás meg a gyors dokihoz vivés miatt, cuki, mint eddig.

2013. máj. 5. 07:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!