Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan lehet megszelidíteni...

Hogyan lehet megszelidíteni egy kismacskát?

Figyelt kérdés
Egy barátom most hozott egy kb 2 hónapos kiscicát albérletbe és arra panaszkodott, hogy elég vad a macsek. Elmentem hozzájuk cicázni és én is azt tapasztaltam, hogy a cica előző gazdája nem igen foglalkozhatott a kis szőrmókkal, nincs kézhez/emberhez szokatva a kisállat, vad, kezelhetetlen, állandóan randalírozik, harapdál, nem hallgat a gazdájára, konkrétan le se **** minket. Kis öntörvényű :D Jónéhány macskát felneveltem már én is, a barátomnak sem ő az első cicája, szóval elméletileg értünk az állatokhoz, mégse nagyon tudtunk vele mit kezdeni. Próbáltuk lefárasztani, hátha kezesebb lesz, de volt, hogy még a kedves simogatástól is elhúzódott és visszatámadt, vagy csak vadul játszani akart. Érdekes módon, mikor hazaért a barátom párja, az ő kezében nyugisabb volt a macska. Mit csináltunk rosszul, hogy velünk szemben viszont olyan szélsőségesen viselkedett? Mit tanácsoltok az emberhez/kézhez szoktatáshoz?
2009. szept. 29. 00:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 4 hónapos a kismacskám, és ugyanilyen vadállat! :D Azt hittem, majd tök nyugodt és szelíd lesz, de nem. Itt született a teraszunkon, soha nem ment el, itt nőtt fel. Meg lehet fogni, de kétszer megsimogatod és beléd harap. Gatyaszárakra támad, ruhákat és cipőket hord szét az udvaron. Félig kutya. :D Szerintem meg kell várni, hogy kinője. Nagy korában biztos nem lesz ilyen. Az enyém is kicsit lenyugodott már. Hiába neveltük, rászóltunk, ha nem olyat csinált, amit kellett volna, soha nem bántottuk viszont, mégis ilyen. Majd kinövi!
2009. szept. 29. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
nekem 2évesen is ugyanilyen a macskám:D
2009. szept. 29. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nálam a következő jött be: a kicsi cicák még szeretnek játszani. Egy szalagot, vagy játékot, amitől távol van a kezem, húzgálok előtte. Mikor már kicsit elfáradt a sok rohangálástól és nem bírja már annyira magát, néha néha hozzáérek és megsimítom. Utána már egy kicsit gyakrabban simizem meg, ami be szokott jönni. Persze ez nem 10 perces meló, de 4 macskánál eddig bejött. Remélem érthető voltam és tudtam segíteni.
2009. szept. 29. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
nagyon sok cicám volt és hiába foglalkoztam velük sokat volt olyan cicám aki ilyen volt felnőtt korában is, ilyen volt a természete :) De imádtam^^
2009. szept. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!